Latvijas Universitātes (LU) pasākums „Studenta kurpēs” ik gadu pulcē vidusskolēnus, kam vienu dienu tiek dota iespēja iejusties „studenta ādā” un piedalīties studiju procesā LU. Tā ir iespēja piedalīties lekcijās, semināros, laboratorijas un praktiskajos darbos, kā arī iepazīties ar Universitātes studiju programmām, to saturu un studiju procesu, kas palīdzētu pieņemt motivētu lēmumu tālākās izglītības izvēlē.

Lai vēlāk jau veiksmīgi adaptētos studiju vidē, pasākuma gaitā skolēniem iespēja iepazīties gan ar studēšanas procesam nepieciešamajām prasmēm un iemaņām, gan pasniedzējiem, gan fakultātes bibliotēku un citām mācību telpām.

Piedalīšanās šajā pasākumā nozīmē iepazīties arī ar citiem studentu dzīves būtiskiem aspektiem, piemēram, dzīvošanu dienesta viesnīcās, darbību pašpārvaldēs un pašdarbības kolektīvos, kā arī citām dažādām aktivitātēm, par kurām students varēs pastāstīt no sava skatpunkta. Tāpat tā ir iespēja izzināt tieši no studentiem, ko nozīmē studijas konkrētajā programmā, kas tajās ir svarīgākais un kādas papildu iespējas tās sniedz.

"Studenta kurpēs 2019" notiks no 8. līdz 12. aprīlim

Pieteikšanās termiņš studentiem - no 11. februāra līdz 22. martam

Pieteikšanās termiņš skolēniem - no 1. marta līdz 31. martam

1. Lai reģistrētos pasākumam "Studenta kurpes", jābūt derīgam lietotājvārdam un parolei, ar kuru pieslēgties e-mācību vietnei skolas.lu.lv.

LU studentiem jāizmanto lietotājvārds, parole, ar kuru pieslēdzas vietnei http://luis.lu.lv.

Skolēniem, kuriem nav lietotājvārda un paroles ar kuru pieslēgties e-mācību vietnei skolas.lu.lv, jāveic lietotāja konta izveidošana lapā skolas.lu.lv/login/signup.php . Pēc reģistrācijas formas aizpildes, jāapstiprina reģistrācija, izmantojot nosūtīto saiti uz reģistrācijas formā norādīto e-pastu.

2. Kad ir zināms lietotājvārds un parole, ar kuru pieslēgties vietnei skolas.lu.lv, interneta pārlūkprogrammā jāatver lapa skolas.lu.lv/mod/lustudkurpes/view.php. Ja neesat vēl pieslēdzies vietnei skolas.lu.lv, tiks prasīts ievadīt lietotājvārdu, paroli.

3. Pirmo reizi atverot lapu, ar adresi https://skolas.lu.lv/mod/lustudkurpes/view.php?id=50091, parādīsies uzraksts

"Pašreģistrācija. Reģistrācijas atslēga nav nepieciešama."

Jānoklikšķina uz pogas "Reģistrēt mani".

4. Tiek parādīts pasākuma nolikums. Aicinām ar to iepazīties. Lai turpinātu reģistrāciju, jānoklikšķina uz pogas "Piekrītu noteikumiem".

5. Tiek parādīts paziņojums, ka uz lietotāja e-pastu nosūtīta tīmekļa saite, kura ir jāatver pārlūkprogrammā, lai apstiprinātu savu e-pasta adresi un dalību pasākuma "Studenta kurpēs" modulī.

6. Pēc nosūtītās tīmekļa saites atvēršanas pārlūkprogrammā lietotājs ieraudzīs paziņojumu par veiksmīgu e-pasta apstiprināšanu. Noklikšķinot uz pogas "Tālāk", students vai skolēns nokļūst pasākuma ”Studenta kurpēs” moduļa lapā, kurā jāievada papildu dati par sevi. Kad dati aizpildīti, sistēmas lietotāja reģistrācija ir pabeigta. Nākamais solis studentiem ir piedāvājumu veidošana, skolēniem –  pieteikumu veidošana.