Vislielākais burtu izmērs
Lielāks burtu izmērs
Burtu standarta izmērs

LU Medicīnas fakultātes Jauno mediķu skolu absolvējuši 33 skolēni
Evija Ansonska,LU Medicīnas fakultātes sabiedrisko attiecību vadītāja
28.11.2017

Latvijas Universitātes (LU) Medicīnas fakultātes (MF) Jauno mediķu skolu (JMS) absolvējuši 33 vidusskolēni, kas nākotnē vēlas studēt kādā no veselības aprūpes programmām un kļūt par ārstiem, māsām un farmaceitiem. Kopumā JMS tās pastāvēšanas laikā absolvējuši jau 500 jaunieši no visas Latvijas.

„Latvijas Universitātes Medicīnas fakultātes Jauno mediķu skola ir kļuvusi par nozīmīgu medicīnas izglītības posmu, tiltu starp skolu un augstskolu, kas ļauj jauniešiem apzināti izvēlēties savu nākotnes profesiju un sagatavoties nopietnām studijām. Pateicoties JMS, katru gadu LU Medicīnas fakultātē nonāk tikai labākie un motivētākie studenti,” pārliecināts LU Medicīnas fakultātes dekāns  asoc. prof. Valdis Folkmanis.

JMS ir aizraujošs lekciju cikls vidusskolu 11.klases skolēniem, kuri padziļināti interesējas par medicīnu. Mācības skolā ir bez maksas un tās norit vienu reizi mēnesī, katra mēneša pēdējā sestdienā. Pieteikumu anketu meklēt ŠEIT.

JMS programmu vidusskolēni apgūs viena gada laikā no janvāra līdz novembrim. Nodarbības ir dinamiskas un intensīvas, vienlaikus dodot iespēju 12.klases pavasari veltīt vidusskolas noslēguma pārbaudījumiem. Skolas absolventi iegūs sertifikātu, kas, stājoties LU MF, dos iespēju saņemt 10 papildpunktus.

Skolas ietvaros jaunieši gūst ieskatu cilvēka anatomijā un histoloģijā, uzzina par ķirurģiskām un onkoloģiskām saslimšanām, to izcelsmi un ārstēšanu. MF docētāji iepazīstina jauniešus ar traumu rašanās cēloņiem un to ārstēšanas metodēm, izklāsta interesantākās dzemdniecības un ginekoloģijas tēmas, kā arī atklāj jaunākās aktualitātes pediatrijā. Mācību kursā iekļauta gan farmakoloģijas lekcija, gan semināri par funkcionālās izmeklēšanas testiem un molekulārās bioloģijas metožu izmantošanu medicīnā. Paralēli specializētajiem kursiem skolēniem tiek piedāvāts ieskats medicīnas vēsturē, medicīnas ētikā un tiesībās. JMS lekcijas un seminārus vada pieredzes bagāti LU MF mācībspēki un medicīnas nozares labākie praktiķi.