Vislielākais burtu izmērs
Lielāks burtu izmērs
Burtu standarta izmērs

Medicīnas studentu nodarbība. © Foto: Toms Grīnbergs, Latvijas Universitātes Komunikācijas un inovāciju departaments.
AKTUĀLI! Augusta sākumā vēl var pieteikties studijām Latvijas Universitātes koledžās
Aija Pakalna, LU Komunikācijas un inovāciju departaments
31.07.2018.

Vēl augusta sākumā ir iespēja reģistrēties studijām 2018./2019. akadēmiskajā studiju gadā arī Latvijas Universitātes (LU) koledžās - LU Rīgas Medicīnas koledžā un LU P. Stradiņa medicīnas koledžā.

LU Rīgas Medicīnas koledža 

LU Rīgas Medicīnas koledža ir akreditēta augstākās profesionālās izglītības iestāde, kurā pēc vidējās izglītības iegūšanas iespējams iegūt pirmā līmeņa profesionālo augstāko izglītību. Koledža atrodas blakus Latvijā lielākajam slimnīcu kompleksam - Rīgas Austrumu klīniskās universitātes slimnīcai. Tas nodrošina studiju un prakses iespējas daudzprofilu klīnikās, kā arī iespēju studijas apvienot ar darbu veselības aprūpē.

Studijas iespējams uzsākt trīs akreditētās pirmā līmeņa profesionālās augstākās izglītības studiju programmās - "Māszinības", "Ārstniecība" un "Masāža un hidroterapija". Koledža piedāvā plašas iespējas studijām mūsdienīgā medicīniskā aprīkojuma nodrošinātā vidē, kurā iespējams moderēt klīnisko situāciju simulācijas.

Pēc studiju pabeigšanas absolventi var strādāt valsts vai privātās klīnikās, veselības aprūpes centros, plaša profila slimnīcās, ārstu privātpraksēs, rehabilitācijas centros, sociālās aprūpes centros, skolās un citviet.

LU Rīgas Medicīnas koledžas studiju programmām elektroniski iespējams pieteikties līdz 10. augustam, kā arī klātienē līdz pat 16. augustam Rīgā, Hipokrāta ielā 1, 2. stāvā 211. kabinetā darba dienās no plkst. 10.00 līdz 16.00. Plašāka informācija par uzņemšanu pieejama LU Rīgas Medicīnas koledžas mājas lapā.

 

LU P. Stradiņa medicīnas koledža

LU P. Stradiņa medicīnas koledža (dibināta 1939. gadā) piedāvā apgūt darba tirgū pieprasītas profesijas veselības aprūpes un sociālās labklājības jomā akreditētās pirmā līmeņa profesionālās augstākās izglītības pilna laika klātienes studiju programmās: “Māszinības”, “Ārstniecība”, “Sociālā aprūpe”, “Sociālā rehabilitācija”, kā arī “Biomedicīnas laborants”, “Radiologa asistents”, “Podoloģija” (vienīgā koledža Latvijā, kas sagatavo speciālistus šajās jomās) tiek realizētas par valsts budžeta līdzekļiem. Maksas studiju programmās "Estētiskā kosmetoloģija" un "Ārstnieciskā masāža" ir iespēja studēt dienas vai vakara grupās.

Paralēli darbam Jūrmalā studiju process notiek arī koledžas akreditētajā Rēzeknes filiālē, kur iespējams apgūt māsas un ārsta palīga specialitāti. Filiāles uzdevums ir sagatavot Latgales reģionam augsti kvalificētus speciālistus veselības aprūpes jomā, kompetentus un konkurētspējīgus speciālistus darba tirgum. Rēzeknes filiāles absolventi strādā slimnīcās, ambulatorās aprūpes iestādēs un veselības aprūpes centros Latgales reģionā. 

Studijas koledžā tiek nodrošinātas profesionāli aprīkotos pirmsklīniku kabinetos un laboratorijās, kuras ir iekārtotas tā, lai maksimāli atbilstu medicīnas ikdienas darba videi, kā arī tajās esošā materiāli tehniskā bāze nemitīgi tiek atjaunota, lai aprīkojums atbilstu mūsdienu prasībām.

Sākot studijas, studējošie var pretendēt uz vietu labiekārtotā koledžas dienesta viesnīcā. Valsts budžeta studiju programmu studējošiem ir iespēja konkursa kārtība pieteikties stipendijām.

Koledža ir ieguvusi Erasmus Augstākās izglītības hartu (ECHE) un īsteno mācību mobilitātes studentiem un personālam ERASMUS+ programmas ietvaros. Kā arī ir izveidota veiksmīga sadarbība ar veselības un sociālās aprūpes iestādēm un institūcijām, augstskolām un uzņēmumiem gan Latvijā, gan Eiropā. Vienlaikus ar pamatstudijām koledža īsteno arī profesionālās pilnveides izglītības programmas un tālākizglītības programmas veselības un sociālās aprūpes speciālistu kvalifikācijas uzturēšanai.

Koledžas absolventi var turpināt studijas bakalaura studiju programmās gan Latvijā, gan ārpus valsts robežām, darba gaitas var uzsākt uzreiz pēc koledžas absolvēšanas.

LU P. Stradiņa medicīnas koledžā pieteikšanās studijām 2018./ 2019. akadēmiskajam gadam notiek līdz 3. augustam darba dienās no plkst. 9.00 līdz 15.00 – Vidus prospektā 38, Bulduros, Jūrmalā. Tālrunis papildu informācijai 26530342 vai 25448404, kā arī e-pastā: lupsklietvediba@gmail.com.

Pieteikšanās studijām koledžas Rēzeknes filiālē notiek līdz 3. augustam no plkst. 9.00 līdz 15.00 – Raiņa ielā 5a, Rēzeknē. Tālrunis papildu informācijai 26144109 vai 27882168, kā arī e-pastā: lupsk.rezekne@gmail.com.

Reģistrācijas maksa – 5.00 EUR par vienu studiju programmu. Plašāka informācija par studiju iespējām LU P. Stradiņa medicīnas koledžas mājaslapā – www.psk.lu.lv.