Vislielākais burtu izmērs
Lielāks burtu izmērs
Burtu standarta izmērs
Jauno fiziķu skola
Pēdējās izmaiņas veiktas:
10.01.2014

2011. gada 19.februārī darbu uzsāka LU Fizikas un matemātikas fakultātes Jauno fiziķu skola jeb JFS. JFS ar lekciju un praktisko darbu palīdzību ļaus dalībniekiem iegūtu jaunu informāciju par dažādām interesantām fizikas tēmām, dos iespēju praktiski novērot dažādas fizikālas parādības un ar fizikas studentu palīdzību analizēt tās, iegūt padziļinātu izpratni par fizikālo procesu norisi. 

Dalība JFS topošajiem studentiem palīdzēs saprast vai savā tālākajā izglītībā orientēties dabas un tehnisko zinātņu virzienā. 

Nodarbības notiks reizi mēnesī, sestdienās no februāra līdz maijam. Nodarbības ilgums būs aptuveni piecas stundas, un tā sastāvēs no vairākām daļām, starp kurām būs tējas pauzes:

  • Pirmajā daļā, izmantojot dažādus demonstrējumus un uzskates materiālus, tiks populārzinātniskā veidā pasniegta attiecīgās nodarbības tēma. 
  • Otrajā daļā būs praktiskie darbi, kuros dalībnieki studentu un pasniedzēju pavadībā varēs paši darboties ar dažādiem fizikas eksperimentiem, novērojot un analizējot fizikālos procesus.  
  • Trešajā daļā sekos padziļināts tēmas izklāsts, izmantojot dažādus matemātikas un fizikas likumus.

Nodarbību laikā būs arī testi, ar kuru palīdzību skolēni varēs pārbaudīt, cik labi viņi ir sapratuši pasniegto tēmu. Labāko testa rezultātu īpašniekiem tiks arī pa kādai balviņai. 

Bez klātienes nodarbībām, Jauno fiziķu skola piedāvās arī mājas darbus, kas sastāvēs no dažādiem testiem, uzdevumiem un eksperimentiem, kas dalībniekiem būs jāveic patstāvīgi. Gan klātienes testu rezultāti, gan mājas darba uzdevumu vērtējumi sezonas noslēgumā tiks apkopoti un dalībnieki ar augstāko novērtējumu tiks pie vērtīgām balvām. 

Lai gan nodarbības ir domātas vidusskolēniem, laipni aicināti arī pamatskolas skolēni un fizikas skolotāji , kuriem ir interese uzzināt vairāk par dažādām ar fiziku saistītām tēmām. 

JFS organizē Fizikas un matemātikas fakultātes studenti sadarbībā ar fakultātes pasniedzējiem, atbildīgā - Fizikas didaktikas doktorantūras studente Inese Dudareva. JFS nodarbības vadīs gan studenti, gan pasniedzēji. 

JFS jaunumiem var sekot līdzi http://skolas.lu.lv/jfs/, kā arī Tviterī: twitter.com/JFSkola

Visas nodarbības

2011./2012. ak.g.

2010./2011. ak.g.