LATVIJAS UNIVERSITĀTES MĀCĪBSPĒKI

Pasniedzējs (docētājs) ir mācībspēks izglītības iestādēs, piemēram, universitātēs, akadēmijās, koledžās, kurš vada, pasniedz lekciju kursus vienas vai vairāku specializāciju studiju priekšmetos.

Mēs esam pārliecināti, ka pasniedzēja sūtība ir kļūt par īstu dzīves mentoru un paraugu, kuram līdzināties un uz kura sasniegtajiem panākumiem tiekties. Izcils pasniedzējs spēj ieinteresēt, ieinteriģēt un, iespējams, pat likt iemīlēt procesu, ar ko students plāno saistīt visu turpmāko dzīvi. Un tieši šādus pasniedzējus var sastapt Latvijas Universitātē!

Izcilnieku mums ir daudz, taču šeit piedāvājam iepazīties ar daļu no tiem:

Biznesa, vadības un ekonomikas fakultāte

Jānis Priede

BVEF profesors ieguvis ekonomikas zinātņu doktora grādu Latvijas Universitātē. Apvieno akadēmiskās zināšanas ar plašu starptautisku pieredzi un skatījumu, stažējies daudzās ārvalstu universitātēs – Kolumbijas Universitātē Ņujorkā (ASV), Fuldas Lietišķo zinātņu universitātē (Vācijā), Islandes Universitātē (Islandē), Varšavas ekonomikas skolā (Polijā), Aveiro Universitātē (Portugālē) un arī tuvāko kaimiņu universitātēs – Tartu Universitātē (Igaunijā) un Kauņas Tehnoloģiju universitāte (Lietuvā), kā arī citās. 2016. gadā ieguva Latvijas Universitātes Studentu Padomes balvu – Gada pasniedzējs.

Sociālo zinātņu fakultāte

Ivars Ījabs

Politologs, SZF asociētais profesors.
Vadošais Latvijas politisko apstākļu analizētājs un komentētājs. Sniedz ieskatu tajā, kā veidojas politika un kā teorētiskie politiskās zinātnes koncepti īstenojas realitātē.

Juridiskā fakultāte

Jautrīte Briede

JF profesore.
Latvijas Republikas Augstākās tiesas tiesnese, starptautiskā eksperte Ukrainas Republikas Augstākajā tiesā.
Sasniegums: sagatavojusi Administratīvā procesa likuma komentārus.

Fizikas, matemātikas un optometrijas fakultāte

Vjačeslavs Kaščejevs

Kvantu fiziķis, vadošais pētnieks, LU asociētais profesors.
Spēj ar smaidu un enerģiju iedvesmot studentus un kolēģus jauniem atklājumiem. Viens no Latvijas talantīgākajiem jaunajiem fiziķiem. Viņam piemīt unikāla spēja popularizēt zinātni sabiedrībā un atraktīvi izskaidrot vissarežģītākās fizikas norises.

Datorikas fakultāte

Andris Ambainis

DF profesors.
Pasaules līmeņa kvantu skaitļošanas zinātnieks. Latvijas jaunākais akadēmiķis. Eiropas Gada cilvēks Latvijā 2016. Latvijas Zinātņu akadēmijas nozīmīgāko apbalvojumu – Eižena Āriņa balvas un LZA Lielās medaļas – laureāts. Vienīgais Baltijas valstu zinātnieks, kurš saņēmis Eiropas Zinātnes padomes Advanced grantu izciliem zinātniekiem 2,5 miljonu eiro apmērā. Latvijas Universitātē izveidojis Kvantu datorzinātnes centru, kur darbojas pētnieki no Latvijas un citām pasaules valstīm.

Ģeogrāfijas un Zemes zinātņu fakultāte

Zinātnieku grupa, kuru veido jaunie Latvijas polārpētnieki – Jānis Karušs, Kristaps Lamsters, Māris Krievāns un Agnis Rečs 2016. gada vasarā realizēja pirmo Latvijas zinātnieku ekspedīciju uz Grenlandi. Tas ir uzskatāms par sākumu polārpētniecībai mūsdienu Latvijā.

Bioloģijas fakultāte

Anna Ramata-Stunda

Bioloģijas fakultātes Mikrobioloģijas un biotehnoloģijas katedras pētniece.
Vairākos ERAF līdzfinansētos projektos un līgumdarbos pētījusi no dabiskām izejvielām iegūtu bioloģiski aktīvu savienojumu iedarbību uz cilvēka ādas šūnām. Sadarbībā ar “Madara Cosmetics” izstrādājusi pretnovecošanas kosmētikas līdzekļu līniju, kas satur bērzu sulas un madaras ekstraktus.

Medicīnas fakultāte

Una Riekstiņa

MF asociētā profesore un farmācijas studiju programmas direktore, kā arī viena no LU vadošajām pētniecēm.
Bioloģijas zinātņu doktore, kura grādu ieguvusi vienā no Eiropas prestižākajām medicīnas augstskolām – Karolinskas Institūtā Stokholmā, Zviedrijā. Pateicoties savai aizrautībai ar zinātni un stāstnieces talantam, viņa ir studentu iecienīts mācībspēks, visu mīlēta kolēģe un ļoti pieprasīta eksperte.

Ķīmijas fakultāte

Agris Bērziņš

Ķīmijas fakultātes lektors.
Saņēmis prestižo Ludo Frevela kristalogrāfijas stipendiju (2014), kā arī bronzas medaļu 37. starptautiskajā ķīmijas olimpiādē (2005). Pašreizējā pētījuma virziens: farmaceitiski aktīvo vielu solvātu veidošanās, fāžu pāreju un kristālisko struktūru daudzveidības pētījumi. Ilgus gadus sadarbojas ar Latvijas farmācijas uzņēmumiem Grindeks un Olainfarm zāļu vielu izpētē.

Vēstures un filozofijas fakultāte

Igors Šuvajevs

VFF profesors, Filozofijas un socioloģijas institūta vadošais pētnieks.
Par ieguldījumu psihoanalīzes pētniecībā 2016. gadā saņēmis Austrijas prezidenta apbalvojumu – Austrijas Goda krustu par nopelniem mākslā un zinātnē. Divpadsmit grāmatu autors, tulkojis vairākus desmitus grāmatu. Pateicoties viņam, dzīves māksla ir kļuvusi par vienu no nozīmīgākajām Latvijas filozofijas tēmām, kuru atpazīst jebkurš filozofijas interesents, ne tikai speciālisti.

Humanitāro zinātņu fakultāte

Janīna Kursīte-Pakule

HZF profesore, latviešu literatūrzinātniece, valodniece, publiciste, rakstniece un politiķe. Uzskatāma par Latvijas folkloristikas un mitoloģijas balstu. “Neakadēmiskās latviešu valodas vārdnīcas jeb novadu vārdenes” (2007) autore. 2007. gadā saņēmusi Triju Zvaigžņu ordeni.

Teoloģijas fakultāte

Valdis Tēraudkalns

TF profesors.
Izstrādājis vairāk nekā 40 zinātnisku akadēmisku publikāciju, viena no jaunākajām – “Islāms starp globālo un lokālo” – veltīta dažādiem reliģiskajiem procesiem. Paralēli teoloģijas maģistra un teoloģijas un reliģiju zinātnes doktora studiju programmas direktora amatam ir arī Latvijas Bībeles biedrības priekšsēdētājs.

Pedagoģijas, psiholoģijas un mākslas fakultāte

Linda Daniela

PPMF asociētā profesore, vadošā pētniece, daudzu starptautisku projektu dalībniece un autore.
Īstenojusi projektus “0–8 gadus vecu bērnu digitālā kompetence”, “Robotikas izmantošana skolas pamešanas novēršanai”, “Uzvedības problēmu cēloņi klasē”, “Atbalsts pirmās valodas apguvei” u. c.
“Es uzskatu, ka pedagoģija ir viena no svarīgākajām zinātnēm, jo mums nebūs ne matemātiķu, ne reklāmas speciālistu, ne ārstu, ja viņus skolā labi nesagatavos, – ir vajadzīgs gudrs, zinošs un aizrautīgs pedagogs.”