Torņakalna attīstība

Studiju un zinātniskā darba koncentrēšana vienotās mācību iestādēs ir izplatīta tendence augstākās izglītības un zinātnes modernizācijā. Līdz ar Torņakalna Akadēmiskā centra izveidi LU būs piedzīvojusi lielākās pārmaiņas tās pastāvēšanas vēsturē. Atbilstoši centra apbūves plānojumam teritorijā paredzētas trīs studiju un zinātnes ēkas, vairākas viesnīcu un apartamentu ēkas, tehnoloģiju pārneses centrs un sporta centrs. Akadēmiskais centrs ir vadlīnija, kas virza mūsu Latviju, kura būs nevis iedzinējos, bet līderos. Pārvēršot zinātnieku idejas dzīves kvalitātes un lielo datu pārvaldības risinājumos, esot jau nākošā tehnoloģiju un ekonomikas attīstības viļņa augšgalā un atgūstot Rīgai pirms 100 gadiem zaudēto inovāciju
līdera vietu Baltijas jūras krastos.

Latvijas Universitāte turpina aktīvu darbu pie Akadēmiskā centra izveides, Rīgā. Akadēmiskā centra attīstības programmas projektu īstenošana tiek realizēta trīs posmos. Pirmā posma projekts – Dabas māja – durvis vērusi 2015. gadā. Otrais posms ietver divu ēku – Zinātņu mājas un Rakstu mājas – izbūvi. Zinātņu māju nodeva ekspluatācijā 2019. gada janvārī un Rakstu mājai šobrīd noris darbs pie projektēšanas un būvniecības pakalpojumu iepirkuma.
LU attīstības mērķis ir 2021. gadā kļūt par vienu no ietekmīgākajām zinātnes universitātēm Baltijas reģionā un par starptautiski atzītu zinātnes universitāti, vienlaikus nodrošinot plaša spektra studijas.

Moderna arhitektūra

Ar ārzemju ekspertu pasaules pieredzes palīdzību
Akadēmiskais centrs top par modernu un attīstītu studiju un pētniecības vietu,
piedāvājot skaistu, radošu un videi draudzīgu darba vidi.

Mūsdienīgs aprīkojums

Pasaules līmeņa zinātniskais, studiju un darba vietu aprīkojums
nodrošina inovatīvu un konkurētspējīgu
pētniecības vidi
Latvijas Universitātē.

Dabai draudzīga vide

Akadēmiskā centra telpas ir pārdomātas un videi draudzīgas,
tehnisku procesu norisei tiek izmantota saules enerģija,
zemes siltums, kā arī ergonomiskas mēbeles un energoefektīvi būvmateriāli.

Sadzīve

Studentiem tiek piedāvāta plaša bibliotēka un attīstītas darba vietas.Dažādie sadzīves pakalpojumi – viesnīcas, sporta zāles un kafejnīcas – nodrošina mājīgu vidi un patīkamu studiju norisi.

Izcili sasniegumi

Izcili un starptautiski ļoti labi ieraugāmi sasniegumi biomedicīnā,
materiālzinātnē, kā arī nanotehnoloģiju un fotonikas jomā.
 

Transports

Akadēmiskais centrs atrodas 10 minūšu gājienā no pilsētas centra,savukārt sabiedriskā transporta satiksme
nodrošina efektīvu pārvietošanos arī uz citām Rīgas vietām. Pieejamas arī auto un velo stāvvietas, kā arī elektromobiļu uzlādes iespējas.