Vislielākais burtu izmērs
Lielāks burtu izmērs
Burtu standarta izmērs
Ceļvedis
Pēdējās izmaiņas veiktas:
25.11.2015

Sevis izglītošanai Latvijas Universitātē (LU) vari atrast iespējas gan formālajā izglītībā, gan tālākizglītībā. Lai atvieglotu Tev informācijas pieejamību un piemērotākā izglītošanās veida izvēli, esam sagatavojuši studiju izvēles ceļvedi. Izvēlies to apgalvojumu, kurā situācijā Tu pašreiz atrodies un uzzini ko vari darīt tālāk. Ja nepieciešama papildu informācija un konsultācijas, nodrošināsim individuālu pieeju un risinājumus.

Mūžu dzīvo, mūžu mācies – formālās izglītības un tālākizglītības iespējas

Man ir vispārējā vidējā vai vidējā profesionālā izglītība un vēlos uzsākt studijas

LU izglītības turpināšanai piedāvā akadēmiskās un profesionālās studiju programmas galvenajās zinātņu nozarēs: dabas, humanitārajās, izglītības, sociālajās un veselības. Uzsākt studijas vari kādā no 47 studiju programmām bakalaura grāda un/vai profesionālās kvalifikācijas iegūšanai. Papildu informāciju par studiju programmām skatīt šeit.

Man ir bakalaura grāds un vēlos turpināt studijas

LU izglītības turpināšanai piedāvā akadēmiskās un profesionālās studiju programmas galvenajās zinātņu nozarēs: dabas, humanitārajās, izglītības, sociālajās un veselības. Uzsākt studijas vari kādā no 52 augstākā līmeņa studiju programmas maģistra grāda un/vai profesionālās kvalifikācijas iegūšanai. Papildu informāciju par studiju programmām skatīt šeit.

Vēlos apgūt atsevišķus studiju kursus, lai papildinātu savas profesionālās zināšanas vai apgūtu kursus interešu izglītībā. – Vai tas ir iespējams?

Ja Tev ir vismaz vidējā izglītība un vēlme apgūt Tevi interesējošus vai nepieciešamus priekšmetus, mēs piedāvājam iespēju klausītāja statusā apmeklēt LU studiju programmu kursus, kārtot pārbaudījumus, saņemt novērtējumu un LU apstiprinātu izziņu par kursu sekmīgu apguvi. Ja ir nepieciešams, šos kursu apguves apliecinošos dokumentus vari uzrādīt atzīšanai formālajā izglītībā. Papildu informāciju par klausītāja statusu un kārtību kādā par tādu kļūt vari atrast šeit.

Vēlos papildināt savas profesionālās zināšanas tālākizglītības kursos?

LU piedāvā zināšanu un personīgo pilnveidi dažādos kursos medicīnā, pedagoģijā, psiholoģijā, apgūt valodas ekonomikā un uzņēmējdarbībā, juridiskā zinātnē. Papildu informācija pieejama LU portālā.

Esmu uzsācis studijas, tomēr nevaru tās turpināt saskaņā ar studiju plānu pilna/nepilna laika studiju formā. Vai ir iespēja, ka semestrī netiek apgūti visi studiju kursi?

Ja nevari turpināt studijas saskaņā ar studiju plānu un studiju maksu sedz no saviem personīgiem līdzekļiem, tad studiju tempu vari samazināt, veidojot individuālo studiju plānu. Papildu informāciju skatīt šeit.


Turpini iesākto!

Man ir iesāktas, bet nepabeigtas studijas Latvijas Universitātē vai citā augstskolā Latvijā un/vai ārvalstīs.

LU piedāvā turpināt studijas vēlākos studiju posmos – atjaunot pārtrauktās studijas Latvijas Universitātē vai pārnākt no citas augstskolas. Pēc programmu plānu salīdzināšanas, programmas direktors noteiks programmas semestri, ar kuru vari turpināt studijas un iegūt akadēmisko grādu vai augstāko profesionālo izglītību. Papildu informāciju skatīt šeit


Gribu studēt, bet nezinu kur un ko mācīties tālāk! 

Kā izvēlēties piemērotāko studiju programmu?

Ja Tu esi apjucis izvēles iespēju priekšā, nesaproti atšķirību starp dažādajām studiju formām un programmām, zini savu “sapņu profesiju”, bet neredzi, kura programma būtu piemērotākā, tad sazinies ar mums.

  • LU Karjeras centrs piedāvā individuālas konsultācijas, lai palīdzētu izprast savas vēlmes un iespējas karjeras veidošanā. Papildu informāciju skatīt šeit.
  • Studentu servisā piedāvājam konsultācijas par studiju iespējām, programmām un uzņemšanas kritērijiem. Papildu informāciju skatīt šeit.

Vai iespējams iepazīt izvēlēto fakultāti, studiju vidi vēl pirms studiju uzsākšanas?

LU piedāvā iepazīšanās pasākumus skolēniem, lai palīdzētu izdarīt pareizo izvēli un uzsāktu studijas tieši viņam piemērotākajā studiju programmā. Atvērto durvju dienas un pasākums “Studenta kurpēs” palīdz iepazīt studiju vidi, fakultātes, bibliotēkas, laboratorijas un uzzināt studentu viedokli par dzīvi augstskolā. Papildu informāciju par atvērto durvju dienām vari atrast šeit.

Papildu informāciju par pasākumu “Studenta kurpēs” vari atrast šeit.