Vislielākais burtu izmērs
Lielāks burtu izmērs
Burtu standarta izmērs

Fizikas ievadseminārs viesojas LU Ķīmiskās fizikas institūtā

02.01.2018

Otrdien, 19. decembrī notika pēdējā šī gada Fizikas ievadsemināra nodarbība, kuras ietvaros fizikas bakalaura 1. kursa studenti varēja iepazīt LU Ķīmiskās fizikas institūtu (LU ĶFI).

Seminārs sākās uz LU Dabas mājas jumta, kur varēja apskatīties no augšas kā top Zinātņu māja un pavērot pilsētu no jauna skatu punkta. Tālāk institūta pārstāvji Jeļena Kosmača, Raimonds Meija un Dr. Gunta Kunakova stāstīja par to, kas ir nanomateriāli, un iepazistināja studentus ar LU ĶFI pētījumu virzieniem. 

Seminārs turpinājās institūta laboratoriju telpās LU Dabas mājas pagrabstāvā. Šeit 1. kursa bakalauriem bija iespēja parunāt ar studentiem un pētniekiem, kas izvēlējās saistīt savu zinātnisko karjeru ar LU ĶFI. Par saviem pētījumiem nanomateriālu laboratorijā stāstīja 2.kursa bakalauri Matīss M. Ramma un Krišjānis Buks. Pētniece Līga Jasulaņeca parādīja atomspēku mikroskopu. Studentiem jau pazīstamais pasniedzējs, LU ĶFI vadošais pētnieks Dr. Juris Prikulis, sagaidīja studentus savā nanooptikas laboratorijā. Noslēgumā izdevies tikt pat uz radiācijas ķīmijas nodaļu, kur studentus ar iekārtām iepazistināja pētniece Līga Avotiņa.

Vairāk par institūtu vari uzzināt LU ĶFI mājas lapā www.kfi.lu.lv. Informācija par šī gada #FizikasIevadseminārs un tā plānojumu atrodama ej.uz/FNievadseminars2017.