Vislielākais burtu izmērs
Lielāks burtu izmērs
Burtu standarta izmērs
KATEGORIJA
Tēma
Struktūrvienība
Fotogrāfijas
Paziņojumi
Pētniecība
Promocijas darbu aizstāvēšana
Semināri
Skolēni
Studenti
Fizikas nodaļa
FMF
Lāzeru centrs
Matemātikas nodaļa
VTPMML
 • Latvijas Unversitātē viesosies augsti citēts pētnieks, profesors Gogotsi no ASV Drekseļa Universitātes (Drexel University)
  13.04.2018

  2018. gada 9. maijā plkst. 15.00 LU Dabas mājā 355. aud. (Jelgavas iela 1) notiks prof. Jurija Gogotsi (Yury Gogotsi) vieslekcija “MXenes: divdimensionālo karbīdu un nitrīdu – lielākas 2D materiālu saimes sintēze, īpašības un pielietojumi”.

 • Elīna Pavlovska
  E.Samuļa izcilības stipendijas 2018. gadā saņem pieci Latvijas Universitātes Fizikas un matemātikas fakultātes studenti
  10.04.2018

  Jaunieši, kuri saņem Vītolu fonda administrētās stipendijas, jau skolas gados ir apliecinājuši savu mērķtiecību, centību un vēlmi apgūt zināšanas. Studējot viņi turpina aizsākto izglītošanās procesu, gūstot izcilus rezultātus.

  Mecenāts Edvīns Samulis ir gandarīts par stipendiātu panākumiem un ik gadu apbalvo izcilākos fonda studentus sarīkojumā ,,Stipendija par izcilību’’. Šogad, 4. aprīlī, restorānā “Muusu” stipendijas tika piešķirtas vienpadsmito reizi. Sarīkojuma goda viesi bija kvantu skaitļošanas zinātnieks un Latvijas Universitātes profesors Andris Ambainis, Vītolu fonda dibinātāji Vilis un Marta Vītoli un bijušie stipendiāti Artūrs Paugurs un Inga Jonāne. Artūrs strādā par robotikas inženieri uzņēmumā SIA “MikroTik”, bet Inga Latvijas Universitātes Cietvielu fizikas institūtā. Abi jaunieši studijas turpina doktorantūrā.

 • JFS 8-7 "Gastrofizika"
  06.04.2018

  Jau aprīlis, un nupat Zeļļos noritēja Valsts fizikas olimpiāde, bet mēs paralēli tam cītīgi strādājam, lai nākamnedēļ, 14. aprīlī 10:00 Zeļļu 25 sanāktu kopā uz PRIEKŠPĒDĒJO sezonas nodarbību par ēdiena fiziku - ar nosaukumu "Gastrofizika"! :)

 • Kursā "Ievads MHD tehnoloģijās" studenti veiks laboratorijas darbu, kurā augstfrekvences magnētiskais lauks tiks izmantots elektriski vadošu materiālu bezkontakta uzsildīšanai. Šo tehnoloģiju plaši lieto metālu apstrādē un kausēšanā, jo ar to iespējams gan sasniegt ļoti augstu temperatūru, gan ietaupīt enerģiju. Studenti gan modelēs procesu, gan veiks eksperimentālus mērījumus.
  Jauni fizikas maģistratūras kursi
  03.04.2018

  Jau nākošajos semestros LU Fizikas maģistratūras studenti varēs apgūt trīs modernus un uzlabotus kursus.

  Viens no tiem ir "Fizikālie procesi modernās būvkonstrukcijās", kas ir veltīts būvfizikas problēmām, un tajā studenti mācīsies par to kā jābūvē ēkas, lai tās būtu siltas un patīkamas dzīvošanai. Plānotie kursa docētāji ir Jānis Ratnieks un Dr. fiz. Staņislavs Gendelis.

 • Satiec kursabiedrus FMF absolventu salidojumā 28. aprīlī
  26.03.2018

  Šogad 28. aprīlī notiks Fizikas un matemātikas fakultātes absolventu salidojums. Aktivitātes plānotas visas dienas garumā, sākot ar svinīgām runām un garšīgām kūkām Raiņa bulvārī, beidzot ar kārtīgu izdejošanos un neformālu atmosfēru Zeļļos. Detalizētāka salidojuma programma būs pieejama mājaslapā fizmatdienas.lv jau drīzumā.

   

 • Vēlēto amatu pretendentu referāti VTPMML
  15.03.2018

  2018.gada 20.martā (otrdiena) plkts. 14:00

  LU Fizikas un matemātikas fakultātē, Zeļļu ielā 23, 219.auditorijā notiks LU FMF Vides un tehnoloģisko procesu matemātiskās modelēšanas laboratorijas zinātniskais seminārs, kurā ar ziņojumu uzstāsies:

 • Skolēni aicināti iepazīt studiju vidi Atvērto durvju dienā 22. martā
  14.03.2018

  Skolēn, aicinām Tevi piedalīties Atvērto durvju dienā, kas norisināsies 22. martā Latvijas Universitātes Dabaszinātņu akadēmiskajā centrā (Jelgavas iela 1).

 • Atskats uz JFS 8-7 nodarbību "Solīda fizika"
  10.03.2018

  Hei – skolā sācies brīvlaiks, un pirms pilnībā mesties nedēļā bez skolas, atskatīsimies uz aizgājušo nedēļu, kurā notika JFS nodarbību “Solīda fizika” par cietvielu fiziku!

 • Promocijas darbu fizikas doktora zinātniskā grāda iegūšanai aizstāvēs Tija Sīle
  01.03.2018

  2018. gada 23. martā plkst. 14:00 LU Fizikas un matemātikas fakultātē, Zeļļu ielā 25, 233. auditorijā notiks LU Fizikas zinātnes nozares specializētās promocijas padomes atklātā sēde, kurā promocijas darbu fizikas zinātņu doktora grāda iegūšanai aizstāvēs TIJA SĪLE, darba vadītājs Dr.phys. Uldis Bethers.

 • Latvijas Universitāte veiksmīgi piedalās izstādē “Skola 2018”
  27.02.2018

  Latvijas Universitāte (LU) aizvadījusi trīs veiksmīgas dienas izstādē “Skola 2018”. Trīs dienu garumā, no 23. līdz 25. februārim, LU piedāvāja aizraujošas aktivitātes – doties ekskursijā uz LU Akadēmiskā centra Dabas māju, virtuālajā realitātē paviesoties LU galvenajā ēkā, piedalīties fakultāšu sagatavotajos uzdevumos un iepazīties ar LU piedāvātajām studiju iespējām.

 • JFS 8-7 "Solīda fizika"
  26.02.2018

  Heeeeeei, tūlīt jau marts!

   

  Tas nozīmē, ka izsludinām nākamo nodarbību, kas notiks jau sestdien, 3. martā, un būs par cietvielu fiziku - līdz ar to loģisks nosaukums ir "Solīdā fizika"! Sākam 10:00, reģistrējamies no 9:30, un bliezīsim no visām pusēm par tēmu, kas Latvijā ir visnotaļ pētīta. Divās lekcijās dzirdēsim par to, kāpēc vispār cietvielas izdala kā atsevišķu grupu un kā tās apraksta, tāpat dzirdēsim šo un to par pusvadītājiem. Savukārt teorētiskajā lekcijā mūs ar savu stāstu iepriecinās (latviešu) maģistrantūras students no Vācijas, kurš kā reiz studē tieši cietvielu fizikas jautājumus.

 • Atskats uz "Ēnu dienu" Fizikas nodaļā
  15.02.2018

  14. februārī jau kārtējo gadu Fizikas nodaļas laboratorijās notika "Ēnu diena" (enudiena.lv), kuras gaitā skolēni iejutās fizikas pētnieka amatā.

 • JFS 8-6 atkats. Elektronika.
  15.02.2018

  Nupat tika aizvadīta sestā sezonas nodarbība – šoreiz pieķērāmies ikgadējai elektronikas tematikai nodarbībā “Lieliski vadītāji”. Divās populārzinātniskajās lekcijās šoreiz uzstājās abi JFS vadoņi – Ģirts un Virgīnija. Viņu stāsti bija visnotaļ dažādi – Virgīnijas stāsts bija par un ap dažādām elektronikas komponentēm, to uzbūvi un pielietojumu dažnedažādās iekārtās (vai blēņās), bet Ģirts krietni teorētiskākā gaisotnē sprieda par informāciju, cik daudz tās ir, kā to aizsūtīt pēc iespējas mazākā izmērā un kā izlabot kļūdas, kas rodas datu pārraidē.

 • Atklātā fizikas olimpiāde 18.februārī 08.02.2018

  Par balvām cīnās 9. – 12. klašu skolēni no visas valsts, neatkarīgi no atzīmēm fizikā un panākumiem citās olimpiādēs. Atklātajai olimpiādei ir raksturīgi nestandarta uzdevumi un eksperimenti. Šajā olimpiādē var iztikt arī bez formulu iekalšanas – risināšanas laikā drīkstēs izmantot jebkuru izziņas literatūru (izņemot uzdevumu krājumus ar atrisinājumiem).

 • Datoriķus un fizmatus aicina pieteikties whiteCryption pētniecības darbu stipendijai
  08.02.2018

  Lai ieinteresētu studentus datu un programmatūras aizsardzības jomas zinātniskajā izpētē, SIA „whiteCryption” sadarbībā ar Latvijas Universitātes (LU) fondu izsludina iespēju iegūt divas pētniecības darbu stipendijas visu līmeņu LU Datorikas un Fizikas un matemātikas fakultātes studentiem.

 • JFS 8-6 par elektroniku
  04.02.2018

  Mūsu komanda ir cītīgi, cītīgi strādājusi šīs nedēļas izskaņā, daudz kur braukājot un daudz darot, bet nu esam gatavi taču beidzot izsludināt nākamo nodarbību

 • Sadalītas Latvijas Universitātes Gada balvas
  03.02.2018

  Latvijas Universitātē sadalītas Gada balvas 2017. Profesors Andrejs Cēbers saņēmis Gada balvu "Sasniegums zinātnē" par sasniegumiem magnētisku mīkstu materiālu fizikā.

 • Populārzinātniski par magnētismu, tā mērīšanu un unikālo magnētiskā lauka attēlošanas iekārtu klausies Latvijas Radio raidījumā
  01.02.2018

  Latvijas Radio 1 raidījumā "Zināmais nezināmajā" 30. janvārī viesojās Lāzeru Centra pētnieks Andris Bērziņš, populārzinātniski stāstot par magnētismu un tā veidiem, pielietojumiem visdažādākajās mūsu dzīves sfērās un Latvijas Universitātes Lāzeru Centra un Magnētisku Mīkstu Materiālu Laboratorijas (LU LC un MMML) kopīgiem pētījumiem.

 • JAUNAIS DOKTORS Uzņēmējs ar zinātni sirdī – Mihails Ščepanskis
  30.01.2018

  „Jaunais doktors ir cilvēks, kas pierādījis, ka ir gudrs un kvalificēts. Līderis ar spēcīgu pēcpusi, jo spējis paveikt iesākto,” uzskata Mihails Ščepanskis. Doktora grādu fizikā viņš ieguva 2014. gadā un šobrīd vada start-up uzņēmumu CENOS. Biroja telpās jūtama arī Mihaila radošā puse – pie sienām piekārtas viņa gleznas. Viena no tām ir „Madonna ar TV pulti”, kas ir mūsdienīga interpretācija par Kārļa Padega darbu „Madonna ar ložmetēju”, kas tapusi laikā, kad Ukrainā sākās karadarbība.

 • Latvijas Universitātes 76. konference
  26.01.2018

  Janvārī un februārī norisināsies LU 76. konference.

  Fizikas un matemātikas fakultātē norisināsies vairāku sekciju sēdes: "Matemātiskās metodes pētījumu izcilībai", "50 gadi magnētisma pasaulē", "Lāzeru centra pētījumi kvantu un nanotehnoloģiju, kā arī astrofizikas, virzienos" kā arī "Dabaszinātņu didaktika"

 • Profesors Kostya Kornev ar referātu "What butterflies know about capillarity and wetting"
  26.01.2018

  Iespēja piedalīties Teorētiskās Fizikas Katedras seminārā "What butterflies know about capillarity and wetting" (Ko tauriņi zina par kapilaritāti un slapināšanu – seminārs notiks angļu valodā), kur vadīs lektors: Prof. Kostya Kornev, Department of Materials Science & Engineering, Clemson University Klemsona, Dienvidkarolīna, ASV. Seminārs notiks ceturtdien, 2018. gada 1. februārī pulksten 16:00, Latvijas Universitātes Fizikas un matemātikas fakultātes laboratoriju korpusa (Zeļļu iela 23) otrajā stāvā, F-213 telpā.

 • Profesora Dr. Ben A. Shaevitz seminārs"Active Learning Pedagogy for Undergraduate Physics Instruction"
  22.01.2018

  Otrdien 2018. gada 6. februārī plkst. 16.00

  LU Fizikas un matemātikas fakultātes F233 auditorijā ir paredzēts Profesora Dr. Ben A. Shaevitz no Slippery Rock University of Pennsylvania, ASV, seminārs"Active Learning Pedagogy for Undergraduate Physics Instruction".

  Seminārs notiks amerikāņu angļu valodā. Aicināti visi interesenti.

 • Atskats uz JFS 8. sezonas 5. nodarbību
  20.01.2018

  Pirmā janvāra nodarbība noritēja ļoti pamatīgi – pagājušajā sestdienā, 13. janvārī, runājām par būvfiziku! Nodarbības nosaukums “Pamatīga fizika” labi ieskicē to, kas tika stāstīts lekcijās, bet praktiskā daļa deva iespēju padomāt par pavisam reālām būvniecībā sastopamām problēmām.

   

 • Fizikas nodaļas pasniedzēji starp autoriem gada sasniegumam Latvijas zinātnē!
  17.01.2018

  Aizvadītā gada nogalē starp Latvijas Zinātņu akadēmijas (LZA) 2017. gada nozīmīgākajiem sasniegumiem Latvijas zinātnē iekļauts arī pētījums, kurā "Sintezēti jauni materiāli, kas pielietojami infrasarkanā starojuma pārveidotājiem un baltās gaismas avotiem". Tā izstrādē iesaistīti arī vairāki Fizikas nodaļas (FN) pasniedzēji.

 • Inga Jonāne pie eksperimentālās līnijas sinhrotronā starojuma centrā ELETTRA Itālijā.
  LU FMF pirmā kursa doktorante Inga Jonāne saņem LU fonda SIA “Mikrotīkls” stipendiju
  04.01.2018

  Ir noslēdzies LU fonda Latvijas Universitātes (LU) eksakto, dzīvības un medicīnas zinātņu jomas pirmā kursa doktorantu stipendiju konkurss. Starp 6 jaudīgākajiem jaunajiem dabaszinātniekiem, kuri, pateicoties SIA “Mikrotīkls” ziedojumam, turpmāko gadu saņems katru mēnesi 1 000 EUR atbalstu savam doktordarba pētījumam, ir Fizikas un matemātikas fakultātes pirmā kursa doktorante Inga Jonāne.

 • JFS 8-5 “Pamatīga fizika” par būvfiziku
  03.01.2018

   

  Cerams, ka jums, dārgie fizikas draugi, ir lielisks brīvlaiks, bet samērā drīz jau atsāksies skrējiens darbos – un līdz ar to arī JFS nodarbības. :) Tāpēc jaunajā 2018. gadā satiksimies pirmajā gada nodarbībā “Pamatīga fizika”, apskatot būvfizikas tēmu.

 • Fizikas ievadseminārs viesojas LU Ķīmiskās fizikas institūtā
  02.01.2018

  Otrdien, 19. decembrī notika pēdējā šī gada Fizikas ievadsemināra nodarbība, kuras ietvaros fizikas bakalaura 1. kursa studenti varēja iepazīt LU Ķīmiskās fizikas institūtu (LU ĶFI).

 • Sadalītas Latvijas Universitātes Studentu padomes Gada balvas
  15.12.2017

  “Gada LU administrācijas darbinieka #KlusieVaroņi” titulu saņēma LU FMF izpilddirektors Visvaldis Neimanis, kurš atzina, ka “ ikvienu apbalvojumu ir patīkami saņemt, bet jo īpaši - no studentu rokām”.

  Savukārt par “Gada mentoru #StudijasŠeitNavTikGrūtasJaPacenšas” kļuva Daniels Dāvis Ore no LU Fizikas un matemātikas fakultātes (FMF).

  Nominācijā “Gada inovācija #IepriekšTāNebija” balvu ieguva FMF un Datorikas fakultātes studentu pašpārvalžu kopīgi rīkotie mācību vakari, kas veicinājuši akadēmisko, sociālo un kultūras jautājumu attīstību.

 • Veiksmīgi novadīts pirmais informatīvi izklaidējošs Do-Do (doktorantu-doktoru) seminārs
  11.12.2017

  Lai veicinātu Fizikas, astronomijas un mehānikas doktora studiju programmas un grāda pretendentu savstarpējo pazīšanos un informētību par programmas prasībām un sniegtajām iespējām, notika pirmais informatīvi izklaidējošs Do-Do (doktorantu-doktoru) seminārs 2017.gada 2.decembrī viesu mājā “Kreisā impērija”.

 • Atskats uz JFS 8.sezonas 4. nodarbību
  11.12.2017

  Laiks lido vēja spārniem, un pagājušajā sestdienā, 9. decembrī, aizvadījām nu jau pēdējo šī semestra nodarbību. Nodarbībā “Iesildām prātus” runājām par termodinamiku, vairāk fokusējoties uz siltuma tematiku – skatījāmies no dažādām pusēm.

 • Vislekcija par kvantu nanoelektroniku
  07.12.2017

  Pirmdien, 11. decembrī, plkst 16:30 Latvijas Universitātē Raiņa bulvārī 19, 16. auditorijā uzstāsies Parīzes Pjēra un Marijas Kirī universitātes profesors, Augstākās Normālskolas (Ecole Normale Supérieure) Pjēra Egrēna Laboratorijas vadošais pētnieks Gvendāls Fevs (Gwendal Fève) ar vieslekciju “Electron quantum optics in nanoelectronic circuits”.

 • Promocijas darbu aizstāvēšana 12. decembrī
  02.12.2017

  2017. gada 12. decembrī Fizikas un matemātikas fakultātē Rīgā, Zeļļu ielā 25, 233. auditorijā, notiks LU Fizikas zinātnes nozares specializētās promocijas padomes atklātā sēde, kurā promocijas darbus fizikas zinātņu doktora grāda iegūšanai aizstāvēs Andris Antuzevičs un Vanesa Lukisone.

 • JFS 8-4 "Iesildām prātus"
  30.11.2017

  Hei, draugi - izsludinām semestra pēdējo nodarbību, kas notiks 9. decembrī kā allaž 10:00 Zeļļu 25 un būs par siltuma lietām un termodinamiku! Ar prieku varam izziņot, ka nākamsestdien tiksimies nodarbībā "Iesildām prātus", kurā parunāsim par skolā relatīvi maz apskatītajiem siltuma starojuma, siltuma vadīšanas un konvekcijas jautājumiem, gan arī apspriedīsimies itin nopietni par enerģijas dziļo jēgu termodinamikā un tās noteicošo lomu dažādos procesos.

 • Pasniegtas LU mecenātu stipendijas izcilākajiem Fizikas un matemātikas fakultātes studentiem
  24.11.2017

  Noslēgusies Latvijas Universitātes (LU) fonda mecenātu stipendiātu atlase, 2017./2018. akadēmiskajā gadā piešķirot 95 stipendijas LU un citu Latvijas augstskolu studentiem. Fizikas un matemātikas fakultātes (FMF) studenti saņēmuši LU dižmecenāta Kristapa Morberga, Kārļa Kaufmaņa piemiņas, Alfreda Raistera piemiņas, kā arī Baltimoras dziesmu un deju svētku mecenātu izcilības stipendiju.

 • LU FMF VTPMML zinātniskais seminārs 28. novembrī 23.11.2017

  2017.gada 28.novembrī (otrdiena) plkts. 14:30, LU Fizikas un matemātikas fakultātē, Zeļļu ielā 23, 219.auditorijā notiks LU FMF VTPMML zinātniskais seminārs, kurā ar ziņojumu uzstāsies zinātniskā asistenta amata pretendents

  MIHAILS BIRJUKOVS

  “Baltās kodināšanas plaisu elektromagnētiskās izcelsmes pārbaude intensīvi slogotos gultņos”

   

   

  Aicināti visi interesenti!

 • LU dabaszinātniekiem iespēja piedalīties mecenāta projektu konkursā
  20.11.2017

  Latvijas Universitātes (LU) fakultāšu, institūtu, aģentūru un citu struktūrvienību darbinieki līdz š.g. 20.novembrim aicināti pieteikt projektus eksakto, dzīvības un medicīnas zinātņu jomā. Projektu realizēšanu nodrošinās mecenāta SIA “Mikrotīkls” ziedojums, ko administrē LU fonds.

 • JFS 8-3: Ķīmiskā fizika un fizikālā ķīmija
  14.11.2017

  Šogad starpdisciplināro tēmu izvēlējāmies apskatīt gana ātri – jau novembrī – un tāpēc aizvadītajā sestdienā nopietni parunājām par ķīmisko fiziku nodarbībā “Viela pārdomām”!

  Nu jau visai ierasti piepildītajās auditorijās vispirms parunājām par diviem fizikālās ķīmijas vai ķīmiskās fizikas atzariem – elektroķīmiju un tās lieliskajiem pielietojumiem, kā arī iebraucām drusciņ kvantu ķīmijas pasaulē un plašajā orbitāļu jūklī.

 • Topošās Zinātņu mājas iemītnieks - Lāzeru centrs
  09.11.2017

  2017. gada Alma Mater 2. numurā publicēts raksts “Zinātņu māja: Kur studijas un zinātne līdzdarbosies”, kurā lasāms par fakultātes jauno mājvietu, tajā plānotajiem kaimiņiem, tehnoloģijām un iespējām.

 • Elektrodinamikas un nepārtrauktas vides mehānikas katedras dibinātājam, profesoram Jurim Miķelsonam piešķirts Atzinības krusts
  03.11.2017

  Latvijas Valsts prezidents Raimonds Vējonis un Ordeņu kapituls 2017. gada 20. oktobrī nolēma par sevišķiem nopelniem Latvijas valsts labā piešķirt Atzinības krusta IV šķiru Latvijas Universitātes Datorikas fakultātes pensionētajam profesoram Jurim Miķelsonam. Atzinības krusts prof. Jurim Miķelsonam tiks pasniegts par pusgadsimta ilgu uzticīgu kalpošanu Latvijas valsts idejai, mūžilgu ieguldījumu augstākās izglītības un zinātnes, informācijas tehnoloģiju praktiskas izmantošanas, kā arī sabiedrības attīstības jomā.

 • Seminārs pasniedzējiem “Mūsdienu studentu apmācība”
  25.10.2017

  LU Fizikas un matemātikas fakultātes docētājiem piedāvātā semināra mērķis ir veicināt koleģiālu pieredzes apmaiņu par psiholoģiski un pedagoģiski pamatotu, mērķtiecīgu studiju procesa plānošanu, organizēšanu un novērtēšanu. Seminārā docētāji iepazīsies ar aktuālajām mācību metodēm studiju procesā, analizēs to izmantošanas iespējas savos studiju kursos dažādās studiju organizācijas formās (lekcijās, semināros, praktiskajos un laboratorijas darbos), izvērtējot mērķi, plānotos sasniedzamos studiju rezultātus un studentu mācīšanās raksturīgās pazīmes (studentu motivāciju, priekšzināšanas, mācīšanās prasmes u.tml.).

 • Atskats uz JFS 8.sezonas 2. nodarbību
  15.10.2017

  7. oktobrī aizvadījām otro astotās sezonas nodarbību – “Daļiņa no fizikas” par radioaktivitāti!Nodarbībā aplūkojām, kas tad radioaktivitāte ir, kādi paveidi tai ir un kā pret katru cīnīties. Tāpat parunājām par it kā tik biedējošo urānu, kur to iegūt, kā apstrādāt un kā no tā izvilkt ārā enerģiju, kas var darbināt ģeneratorus elektrības ieguvei.

   

 • Atskats uz Zinātnieku nakti 2017
  01.10.2017

  29. septembra vakarā Fizikas un matemātikas fakultāte atvēra vislielākās pieejamās durvis, lai uzņemtu vairāk kā 1000 cilvēkus pasākuma "Zinātnieku nakts 2017" ietvaros! Apmeklētājiem visa vakara garumā bija iespēja iepazīt savu maņu robežas, iesaistoties 20 dažādos zinātniskos demonstrējumos.

 • Latvijas Universitātē pulcējas metalurģijas un kristālu audzēšanas speciālisti no visas pasaules
  26.09.2017

  Latvijas Universitātē 21.-22. septembrī notika starptautiskais zinātniskais kolokvijs "Matemātiskā modelēšana materiālu apstrādei" (Modelling for Materials Processing), kurš jau astoto reizi pulcē metalurģijas un kristālu audzēšanas speciālistus no visas pasaules.

 • Atskats uz JFS 8. sezonas 1. nodarbību.
  22.09.2017

  Sestdien, 16. septembrī, devām starta šāvienu astotajai JFS sezonai, un to darījām burtiski ar blīkšķi – pieredzējām nodarbību par militāro fiziku “Tieši mērķī”.

 • 29. septembrī eksperimentē ar sajūtām Zinātnieku naktī
  19.09.2017

  29. septembrī no plkst. 18:00 Latvijas Universitātes (LU) Fizikas un matemātikas fakultāte atvērs laboratorijas un auditorijas durvis visiem ieinteresētiem. Aizraujošo eksperimentu un izglītojošo aktivitāšu rezultātā pasākuma dalībnieki varēs uzzināt daudz jauna par cilvēka sajūtām.

 • Jauno fiziķu skolas 8. sezonas starts
  12.09.2017

  6. septembrī, plkst. 10:00 LU Fizikas un matemātikas fakultātē, Zeļļu ielā 23 tiksimies, lai pirmajā sezonas nodarbībā parunātu par militāro fiziku! Atceries divas lietas: jābūt jau uz reģistrāciju no 9:30 un jāaizpilda pieteikuma anketa!

 • Izmanto iespēju pieteikties mecenātu stipendijām
  12.09.2017

  Latvijas Universitātes (LU) studenti līdz 6.oktobrim var pieteikties LU fonda mecenātu stipendijām 2017./2018.akadēmiskajam gadam, aizpildot tiešsaistes pieteikuma anketu un pievienojot nepieciešamos dokumentus LU fonda mājas lapā www.fonds.lv.

 • Papilduzņemšana Fizikas un matemātikas fakultātē
  31.07.2017

  No 28.augusta Fizikas un matemātikas fakultātē notiks papilduzņemšana bakalaura un maģistra studiju programmās.

 • Latvijas skolēni gūst panākumus Starptautiskajā fizikas olimpiādē
  30.07.2017

  48. starptautiskajā fizikas olimpiādē Indonēzijas pilsētā Džogžakartā, kurā uzdevumu formulējumu pilnveidošanā tika iesaistīts arī Latvijas Universitātes (LU) asociētais profesors Vjačeslavs Kaščejevs, Latviju pārstāvēja piecu skolēnu un divu mentoru komanda. Kopvērtējumā bronzas medaļas ieguva Ingvars Vitenburgs no Rīgas Valsts 1. ģimnāzijas un Aleksejs Jeļisejevs, kas šovasar absolvējis Puškina liceju. Savukārt Rīgas Valsts 1. ģimnāzijas absolvents Reinis Irmejs ieguva sudraba godalgu.

 • Informācija par pieteikšanos fizikas studijām
  07.07.2017

  Pieteikšanās fizikas bakalaura studijām turpinās līdz 11. jūlijam, bet maģistra studijām līdz 14. jūlijam.