Vislielākais burtu izmērs
Lielāks burtu izmērs
Burtu standarta izmērs
Politiķi
Pēdējās izmaiņas veiktas:
17.03.2015

 

Andris Piebalgs


Absolvējis LU Fizikas un matemātikas fakultātes Fizikas nodaļu 1980. gadā. 

Diplomāts un politiķis. Šobrīd Eiropas Savienības attīstības komisārs. Karjeras laikā ir bijis Latvijas tautas izglītības ministrs, Latvijas finanšu ministrs un Eiropas Savienības enerģētikas komisārs. Bijis arī Latvijas Republikas vēstnieks Igaunijā un Eiropas Savienībā.

---------------------------

Studēt fiziku izvēlējos nejauši, bet nekad to neesmu nožēlojis. Studijas izveidoja manu pasaules uzskatu, radīja interesi par to, kas notiek ap mani, deva pamatu manai profesionālai karjerai, kura ir bijusi savā ziņā unikāla.


 

Einars Repše

Absolvējis LU Fizikas un matemātikas fakultātes Fizikas nodaļu 1986. gadā.

Biedrības "Latvijas attīstībai" līderis un dibinātājs. Karjeras laikā strādājis aizsardzības un finanšu ministra amatos, kā arī bijis Latvijas Ministru prezidents. No 1991. līdz 2001. gadam Repše bija Latvijas Bankas prezidents.


 

Valdis Dombrovskis

Absolvējis LU Fizikas un matemātikas fakultātes Fizikas nodaļu 1996. gadā.

Latvijas Ministru prezidents no 2009. – 2014. gadam, ekonomists, politiķis, fiziķis.


 

Ivars Godmanis

Absolvējis LU Fizikas un matemātikas fakultātes Fizikas nodaļu 1974. gadā.

Eiropas Parlamenta deputāts. Karjeras laikā bijis vairāku Saeimu deputāts, kā arī strādājis iekšlietu ministra, Finanšu ministra, kā arī Latvijas Ministru prezidenta amatos. Tāpat arī viņš bija AS "SWH Riga" viceprezidents un AS "Latvijas Krājbanka" prezidents. Godmanis ir arī Radio SWH raidījuma "Saknes" vadītājs, kurā viņš stāsta par pasaules rokmūzikas vēsturi.