Spēkā esošie normatīvie akti par latviešu valodas lietojumu

Iestādes, kas saistītas ar latviešu valodas prakses jautājumiem

Interneta resursi

Mācību materiāli par latviešu valodu internetā un literatūras avoti

Vārdnīcas internetā

Iestādes, kas saistītas ar latviešu valodas prakses jautājumiem

Latvijas Valsts prezidenta kancelejas Valsts valodas komisija
Valsts valodas komisijas galvenais uzdevums ir nodrošināt visaptverošas, situācijas analīzē pamatotas valsts valodas politikas koncepcijas izstrādāšanu, kā arī izstrādāt latviešu valodas attīstības un izpētes valsts programmu un noteikt tās īstenošanas stratēģiju.
Mājāslapā atrodama informācija ne tikai par Valsts valodas komisijas darbu, bet arī ļoti plašs materiāls par latviešu valodas pētniecību, normatīvajiem aktiem, valsts valodas apguvi u.c.

Pils laukums 3, Rīga, LV-1900,
tālr.: 7092189.

Tieslietu ministrijas Valsts valodas centrs
Valsts valodas centrs Tieslietu ministrijas pārraudzībā esoša valsts pārvaldes iestāde, kas piedalās valsts valodas stratēģijas un atbalsta politikas, kā arī latviešu valodas kā valsts valodas juridiskās normatīvās un lingvistiskās bāzes izstrādē; sniedz izziņas un konsultācijas, lai sekmētu Valsts valodas likuma, Likuma par Uzņēmumu reģistru, Komerclikuma, Vēlēšanu likuma u.c. tiesībaktu izpildi u.c.

Merķeļa ielā 13–400, Rīga, LV-1050,
e-pasts: lrvvce simbolsdelfi.lv

IZM Valsts valodas aģentūra
Valsts valodas aģentūra ir valsts iestāde, kas darbojas saskaņā ar
Publisko aģentūru likumu un atrodas Izglītības un zinātnes ministrijas pārraudzībā. Tās mērķis ir valsts valodas statusa nostiprināšana un valsts valodas ilgtspējīgas attīstības veicināšana.

Mājaslapā atrodama informācija par VVA projektu konkursiem, pētījumiem, saistošajiem normatīvajiem aktiem, sniegtas atbildes uz interesantiem jautājumiem valodas kultūrā, ieteikumi izplatītāko valodas neprecizitāšu novēršanai.

Kontakinformācija:
Lāčplēša ielā 35–5, Rīgā, LV-1011.
Konsultācijas daļa: 7225879,
e-pasts: konsultacija@valoda.lv

Latvijas Zinātņu akadēmijas Terminoloģijas komisija
Latvijas Zinātņu akadēmijas Terminoloģijas komisija ir LZA struktūrvienība, kas nodarbojas ar latviešu terminoloģijas izstrādi un pilveidošanu.
Mājaslapā atrodami LZA Terminoloģijas komisijas materiāli: LZA TK lēmumi, publikācijaspar latviešu valodas terminoloģiju, sniegtas atbildes par biežāk uzdotajiem jautājumiem dažādu latviešu valodas terminu lietojumā (sk. sadaļu Konsultācijas), informācija par terminu vārdnīcām, dota norāde uz LZA TK terminu datubāzi u.c. informācija.

Akadēmijas lauk. 1, Rīgā, LV-1050;
tālr. 7229636, e-pasts: vaska@lza.lv

Tulkošanas un terminoloģijas centrs
Valsts aģentūra "Tulkošanas un terminoloģijas centrs" ir izglītības un zinātnes ministra pārraudzībā esoša valsts iestāde, kas izveidota, lai valsts pārvaldes iestādes un sabiedrību nodrošinātu ar valsts un starptautisko organizāciju izdoto tiesību aktu un citu dokumentu tulkojumiem, kā arī sniegtu priekšlikumus terminoloģijas izstrādes un standartizēšanas jomā.
Mājaslapā atrodama TTC terminu datubāze, Latvijas Republikas un Eiropas Savienības primāro un sekundāro tiesību aktu tulkojumi, TTC metodiskie izdevumi (iespēja tos lejuplādēt) u.c. informācija.

Kr. Valdemāra ielā 37, Rīga, LV-1010;
tālrunis: 7331814, e-pasts: ttc@ttc.lv

Latvijas Universitātes MII Mākslīgā intelekta laboratorija
LU MII Mākslīgā intelekta laboratorijas galvenais pētījumu virziens - datorlingvistika, kuras centrālā problēma ir dabīgās valodas formā izteiktas nozīmes analīze, reprezentācija un sintēze.
Mājaslapā atrodams ļoti plašs dažādu tekstu materiāls: latviešu valodas seno tekstu korpuss, kurā lasāma virkne latviešu valodas 17. gs. tekstu;  Mīlenbaha – Endzelīna «Latviešu valodas vārdnīcas» elektroniskā versija; «Mūsdienu latviešu valodas vārdnīcas A-D» interneta versija, dažādi latviešu valodas mācīblīdzekļi; latviešu zīmju valodas vārdnīca, kā arī ļoti apjomīgs materiālu klāsts par latviešu kultūru, literatūru, folkloru.

Raiņa bulv. 29, Rīga LV-1459

Latviešu valodas un literatūras skolotāju asociācija
LVLSA kā dzimtās valodas skolotāju asociācijas darbības mērķis ir saglabāt un veicināt latviešu nacionālo identitāti.  Savu uzdevumu realizācijai LVLSA izmanto: projekta darbus, olimpiādes, konkursus mācību priekšmetā; skates; informāciju presē un TV; izstādes, radošas nometnes; pieredzes apmaiņas kursus. Seminārus, lekcijas; rakstu krājuma izdošanu utt.
Mājaslapā atrodama informācija par Eiropas Padomes valodu politiku, diskusiju forumi par Eiropas kopējo valodu apguves sistēmu, kreativitāti valodu mācīšanā un apguvē u.c.

Kaļķu ielā 1, Rīga, LV 1658;
tālr.: 7769389, e-pasts: lvasa@latnet.lv

Latvijas Universitātes aģentūra Latviešu valodas institūts
Latvijas Universitātes aģentūra Latviešu valodas institūts ir LU struktūrvienība, kas nodarbojas ar latviešu valodas pētniecību. Galvenie pētniecības virzieni: latviešu literārās valodas vēsture, leksikogrāfija, gramatiskā sistēma, latviešu valodas izlokšņu leksikogrāfija, latviešu valodas terminoloģija, latviešu valodas sociolingvistiskie aspekti, latviešu valodas arhīva zinātniskais darbs.

Akadēmijas laukumā 1, Rīga, LV 1050;
tālrl.: 7227696.