Vislielākais burtu izmērs
Lielāks burtu izmērs
Burtu standarta izmērs
Studentu pieredze
Pēdējās izmaiņas veiktas:
19.05.2011

Dace

Kas LU Ķīmijas fakultāte ir šodien? Vai tā ir pirmskara Latvijas Franču liceja ēka K. Valdemāra ielā 48? Vai tā ir pašreiz apgūstamās ķīmijas bakalaura un ķīmijas maģistra  studiju programmas? Varbūt tā ir 354 studenti, kas šobrīd fakultātē studē dažādās studiju programmās un līmeņos? Bet varbūt – esošās četras katedras ar 26 docētājiem un 19 vispārējā personāla locekļiem? Vai arī tā ir 2218 fakultātes absolventi? Skaidrs, ka šie jautājumi ir retoriski. Fakultāti veido visu nosaukto parādību, cilvēku, notikumu daudz un dažādās attiecības, arī teksti, konteksti, ietekmes, satikšanās un šķiršanās, protokolos fiksētais un sirdīs paliekošais, tveramais un netveramais...  Saprotot, kas mēs esam šodien, mēs zināsim, ko darīt rīt!

Jānis

Ķīmija... Varbūt dažiem no mums šis vārds izraisa diezgan negatīvas emocijas – garlaicīgās ķīmijas stundas skolā, kaut kādi mistiski reakcijas vienādojumi, formulas, kolbiņas un kas vēl ne... Savukārt citiem ķīmija nemaz neliekas tik garlaicīga, gluži otrādi – tā pievelk, aizrauj, un gadās, ka tā pat kļūst par neatņemamu dzīves sastāvdaļu! Bet sākties tas viss mēdz tieši tajās pašās ķīmijas stundās skolā, kad talantīgi skolotāji iesēj mazas, viltīgas dzirkstelītes savos skolēnos, kuriem ķīmija pēkšņi sāk likties... interesanta.

Galvenais ir atrast to nozīmīgo, jēgpilno mērķi un tad labi notēmēt un trāpīt... vai netrāpīt un mēģināt vēlreiz un vēlreiz, un vēlreiz… Ja griba būs stipra, spītība – liela, tad rezultāti neizpaliks, un trāpījums noteikti būs mērķī, tieši desmitniekā. Un jo vairāk nāksies pasvīst, jo saldāka liksies uzvara.

Šos vārdus varbūt var sacīt par jebkuru zinātni, tomēr ķīmijai piemīt īpašs valdzinājums, maģiskums un burvestība, ko cilvēki apjautuši jau senatnē un kas nav zudis arī šodienas ārēji racionālajā laikmetā. Un vai tad arī cilvēka dzīve nav viens liels eksperiments, nebeidzama krāšņa reakcija, kuru gan var mēģināt izteikt vienādojumā, ko sauc par biogrāfiju, bet kuras īstenā būtība – tāpat kā ķīmijas būtība – ir netveramajā, pārtapšanā, nemitīgā maiņā.

Elīna

Vai Esi kādreiz aizdomājies, kas ir pamatā lietām, ar kurām nākas saskarties ikdienā? Nāc un studē zinātni, bez kuras patiesībā nebūtu iedomājama Tava ikdienas dzīve – ķīmiju. Ķīmija ļauj izskaidrot lietas un procesus no pirmsākumiem un paver iespējas uzlabot un vienkāršot cilvēku dzīvi.

Šīs studijas ļaus izprast ne tikai vielu uzbūvi un to savstarpējo mijiedarbību, bet piedāvās dinamisku mācību un darba vidi zinātnes sfērā, kas ir nepārtrauktā attīstībā un ir kā pamats tik daudzām citām zinātnes sfērām, piemēram, bioloģija, medicīna, rūpniecība, ģeoloģija un pat ekonomika. Līdz ar to zināšanas ķīmijā paver plašas karjeras iespējas dažādās nozarēs, pat tādās, kuras iepriekš varbūt neesi apsvēris. Turklāt, ņemot vērā ķīmijas neizmērojamo ietekmi mūsu dzīvē, tās nozīmīgums laika gaitā nemazināsies un neatkarīgi no tā kā pasaule mainīsies nākotnē, ķīmija vienmēr paliks centrālais objekts zinātnē.

Jevgēnija

Mūsdienās cilvēcei jau ir zināmi miljoni ķīmisko savienojumu, un tieši Jūs varat kļūt par jauno savienojumu pirmatklājēju. Ķīmiķi - ir tie, kas patiesi zina pasaules uzbūvi, viņi neizsniedz kredītus un nesoda par ātruma pārkāpumiem – ķīmiķi maina pasaules seju. Kļūstiet par nākotnes intelektuālo eliti - kļūstiet par ķīmijas zinātniekiem. Augstā mērķa sasniegšanā Jums palīdzes Latvijas Universitātes Ķīmijas fakultāte. Mēs apsolām, ka studijas nebūs garlaicīgas, jo studentam ir iespēja izvēlēties sev piemērotāko virzienu ķīmijā, piedalīties fakultātes sabiedriskajā dzīvē un pat kļūt par pašpārvaldes prezidentu. Studiju laikā ir iespējams iegūt ne tikai teorētiskas zināšanas, bet arī kolosālas praktiskas, iemaņas laboratorijās.

Kļūstiet par ķīmiķi! Ķīmija ir mūsu nākotne un Jūs varat to ietekmēt.

Jana

Es Latvijas Universitātes ķīmijas fakultātē mācos jau ceturto gadu un nekad neesmu nožēlojusi savu izvēli. Vidusskolniek, ja tev ir interese par ķīmiju, vēlme ar to saistīt savu nākotni, tad nevajag baidīties no grūtībām un studiju nopietnuma, ķīmijas fakultātē ir atsaucīgi pasniedzēji, kuri vienmēr ir ieinteresēti palīdzēt studentiem, risinot dažādus jautājumus studiju mācību procesā vai dodot savu padomu kādā tev interesējošā jautājumā. Ķīmijas fakultāte ir neliela, studējošo skaita ziņā, un tieši tas arī veicina draudzīgāku atmosfēru starp studentiem un pasniedzējiem.

Izvēloties studēt ķīmiju Latvijas Universitātē vari būt pārliecināts, ka iegūsi ļoti labas zināšanas un praktiskās iemaņas fakultātes laboratorijās, kurās ir pieejams moderns aprīkojums un zinošu laboratoriju darbinieku atbalsts. Studentiem ir arī plašas iespējas iesaistīties zinātniskā darba veikšanā sev interesējošā ķīmijas nozarē.

Tomēr fakultātē ikdiena nesastāv tikai no lekcijām un laboratorijas darbiem. Sava loma atvēlēta arī dažādiem izklaidējošiem un izglītojošiem pasākumiem, piemēram, bakalauru pirmā kursa iesvētības, ķīmiķu dienas, Ziemassvētku balles un dažādi citi pasākumi, kuros vari emocionāli „uzlādēties” visam mācību procesam.

Vidusskolniek, nenožēlosi, ja pamēģināsi!

Inese

Mans ceļš uz ķīmijas studijām sākās jau pamatskolas laikā, kad ķīmijas skolotāja rīkoja pēcstundu ķīmijas pulciņu, kurā varējām veikt eksperimentus un apgūt mācību programmā neietvertas ķīmijas zināšanas. Skolotājam ir būtiska nozīme ķīmijas apguvē - lai to iemācītu, ir jāizskaidro un jāieinteresē, jāsasaista formulas ar dzīvē redzamo un sataustāmo, pretējā gadījumā ķīmija var palikt vien nesaprotamu reakciju virknes.

Vidusskolā sāku nedēļas nogalēs Ķīmijas fakultātes Fizikālās ķīmijas katedrā izstrādāt savu projekta darbu, un pēc iestāšanās Ķīmijas fakultātē turpināju pētījumus par jau iesākto tēmu. Nu jau gandrīz sešus gadus studēju ķīmiju, taču katru dienu no jauna pārliecinos, ka ir vēl daudz ko mācīties un atklāt.

Tatjana

Kas ir ķīmija? Ķīmiju ir grūti definēt, bet būtība tā ir zināšanu iegūšana par vielu veidošanās un iegūto zināšanu izmantošana lai izskaidrotu vielu savstarpēju mijiedarbību. Kopš viduslaikiem, kad alķīmiķi galvenokārt mēģināja iegūt zeltu, tā ir pārvērtusies par lielo moderno industriju, kurā ir iesaistīti tūkstošiem ķīmiķu visā pasaulē. Šodien galvenais ķīmijas mērķis ir jaunu zāļu izstrāde, jo mūsdienu medicīna nav iedomājama bez ķīmijas. Toties, medicīna nav vienīga nozare, kurā ir nepieciešams ķīmiķu darbs. Ķīmiķi ir nepieciešami arī celtniecībā, pārtikas ražošanā, sadzīves ķīmijas ražošanā, kosmetoloģija, biotehnoloģijā utt.. Līdz ar to gan mūsdienu, gan arī nākotnes dzīve nav iedomājama bez ķīmijas jo daudzas zinātnes izmanto to kā rīku dažādu problēmu risināšanā.

Bet kāpēc tad daudzi cilvēki domā, ka ķīmija ir pārāk grūta, lai mācītos par ķīmiķi? Laikam tāpēc, ka domā, ka būs jāiegaumē pārāk liels informācijas apjoms, tāpēc ka ķīmiķi viņi iztēlojas kā gados veco sirmo cilvēku ar kolbu rokās. Bet tas ir tikai stereotips, jo mācīties ķīmiju nenozīmē iemācīties no galvas visu periodisko sistēmu vai mēģināt atcerēties no galvas visu, kas ir rakstīts grāmatās. Ķīmijā galvenais ir saprast pašu procesu, nevis iemācīties faktu, t.i. saprast mehānismu pēc kura notiek šis process, atrast likumsakarības un mēģināt izskaidrot notiekošo. 

Kur Latvijā mācīties ķīmiju? LU Ķīmijas fakultāte piedāvā lielisku iespēju apgūt reto, bet ļoti moderno un mūsdienas pieprasīto ķīmiķa profesiju. Studiju laikā studenti apgūst gan fundamentālas zināšanas, gan arī iemācas tās praktiski pielietot. Studiju laikā studenti apgūst obligātus galvenās ķīmijas nozaru priekšmetus un izvēles profila priekšmetus. Ir piedāvāts arī plašs brīvās izvēles kursu klāsts, kuros ir iespēja apgūt svešvalodas, apmeklēt sporta nodarbības utt. Galvenā šāda tipa mācību procesa priekšrocība ir tāda, kā studijas notiek pēc klasiskās, tradicionālas shēmas, bet tajā pašā laikā studentiem ir izvēles iespēja, ka arī iespēja pašiem plānot savu laiku un papildināt savas zināšanas interesējošā jomā. Neskatoties uz to, ka Ķīmijas fakultāte ir gandrīz pati mazāka fakultāte Latvijas Universitātē, tas netraucē radīt savas tradīcijas. Ķīmijas fakultātē ir sava studentu pašpārvalde, kura ir galvenais pasākumu organizators un tradīciju turētājs. Katru gadu notiek tradicionālie pasākumi, piemēram, „Fukšu balle”, „Elvis ir dzīvs”, Ķīmiķu dienas”, kas atstās vispatīkamākās atmiņas par studijām augstskolā. Absolvējot Ķīmijas fakultāti priekšā ir plaša karjeras uzsākšanas izvēle un LU Ķīmijas fakultātes vēsturē ir daudz absolventu veiksmes stāstu, kuri strādā gan Latvijas, gan ārzemju prestižākajās laboratorijās.