Vislielākais burtu izmērs
Lielāks burtu izmērs
Burtu standarta izmērs
Ķīmijas fakultāte šogad svin 50 gadu jubileju
Pēdējās izmaiņas veiktas:
22.09.2014

Informācija par svinību norisi

Fakultātes pirmsākumi meklējami 1861.gadā dibinātajā Rīgas Politehniskajā skolā. Vēlāk tā attīstījās Rīgas Politehniskā institūta, Latvijas Augstskolas, Latvijas Universitātes un Latvijas Valsts universitātes (LVU) sastāvā. 1958.gadā Ķīmijas fakultāte kopā ar trim citām fakultātēm tika atdalīta no LVU un iekļauta jaundibinātajā Rīgas Politehniskajā institūtā.

Turpmākos gadus (no 1958. Līdz 1964.gadam ) LVU ķīmiju mācīja un ķīmiķus sagatavoja Ķīmijas katedra (beigās - Ķīmijas nodaļa) Bioloģijas fakultātes sastāvā.

No jauna LVU Ķīmijas fakultāte tika atklāta 1964. gada 1.septembrī, kas tad arī uzskatāms par fakultātes dibināšanas datumu.

Apaļajai 50 gadu jubilejai par godu šogad tiek rīkota virkne pasākumu:

  • Skolēnu pētniecisko darbu konkurss par tēmu „Ievērojami Latvijas ķīmiķi, kas ir strādājuši LU Ķīmijas fakultātē” (aprīļa mēnesī);
  • Starptautiskā konference „EcoBalt” (9.-10.oktobrī);
  • Grāmata „Ķīmijas fakultāte 50 gados”
    Grāmatā būs apkopojums par ķīmijas augstākās izglītības priekšvēsturi Rīgā, Ķīmijas fakultātes un tās katedru tapšanas vēsturi, attīstību un sasniegumiem. Tāpat tiks iekļauti raksti par studentu dzīvi un izklaidēm, kā arī absolventu un bijušo darbinieku atmiņu stāstījumi. Pielikumos varēs atrast fakultātes darbinieku un absolventu sarakstus;
  • Fakultātes absolventu datubāzes izveide;
  • Svinīgais Jubilejas pasākums LU Lielajā aulā Raiņa bulvārī 19 (8.novembrī);
  • Absolventu un bijušo darbinieku salidojums Ķīmijas fakultātē Valdemāra ielā 48 (8.novembrī).