Vislielākais burtu izmērs
Lielāks burtu izmērs
Burtu standarta izmērs
Tradīcijas
Pēdējās izmaiņas veiktas:
30.01.2013

Datorikas fakultāte ir nodibināta 2009. gadā, tomēr tās tradīcijas aizsākās ar Datorikas nodaļas izveidošanu Fizikas un matemātikas fakultātē tālajā 1992. gadā, un vēl daudz agrāk, ar pirmā datora uzbūvēšanu Latvijā 1960. gadā. Pirmā un svarīgākā tradīcija fakultātē ir nopietnā attieksme pret studijām – datoriķi tic, lai kā tas nebūtu citās fakultātēs, viņi gan mācās „pa īstam”.

Par gaidītu pasākumu fakultātes studentiem, darbiniekiem un visiem, kas sevi saista ar datoriku, ir kļuvusi Latvijas Programmētāju diena, kas tiek atzīmēta jau kopš 1986. gada. Pasākums dod iespēju kaut reizi gadā izrauties no ikdienības un paskatīties uz savu profesiju vēsturisku notikumu un citu zinātnes nozaru kontekstā. Programmētāju dienās vadošie datorzinātnes speciālist lasa populāras lekcijas, izcilākajiem studentiem tiek pasniegtas pasaulē pirmās programmētājas Adas Lavleisas vādrā nosauktā stipendija un pirmās universālās skaitļojamās mašīnas autora Čarlza Bebidža vādrā nosauktā balva.

Par ikgadēju tradīciju jau ir kļuvis Datorikas fakultātes pasākums pirmkursniekim „pirmsAristotrelis”, kas ik gadu notiek tieši pirms Latvijas Universitātes studentu svētkiem „Aristotelis” un kura ietvaros pirmkursniekiem ir iespēja iepazīt savus kursabiedrus, brīvā atmosfērā gatavojoties lielajam „Aristoteļa” svētku gājienam.

Kopš 2010.gada martā ar pasākumiem visas nedēļas garumā tiek atzīmēta fakultātes dzimšanas diena. Datorikas fakultātes studenti organizē dažādus konkursus, spēļu vakarus un citus izklaides pasākumus, ko apmeklēt iecienījuši ne tikai paši datoriķi, bet arī citu fakultāšu studenti.

Tāpat regulāri notiek dažādas konferences, semināri, mācību un spēļu vakari un izglītojošas nozares profesionāļu lekcijas interesentiem.