Videospēļu sacensības

Kibersports jeb elektroniskais sports (saīsinājumā e-sports) ir videospēļu sacensības. Sacensībās var piedalīties gan profesionāļi, gan amatieri. Videospēles iedalās disciplīnās, un katrai disciplīnai nepieciešamas dažādas iemaņas un zināšanas. Populārākās disciplīnas ir MOBA, FPS, RTS.  Katrā disciplīnā ir iekļautas vairākas videospēles ar dažādu popularitāti un spēlētāju skaitu.

Kibersporta popularitāte ar katru gadu pieaug un pasaules līmeņa sacensības konkurē ar tradicionālo sporta veidu sacensību popularitāti. Lielāko kibersporta sacensību balvu fonds pārsniedz vairāk nekā 10 miljonus dolāru, un skatītāju skaits pārsniedz 30 miljonus cilvēku. Domājot par nākotnes iespējam un ņemot vērā kibersporta straujo attīstību, “LU Sports” ir priecīgs paziņot par kibersporta komandas un komūnas dibināšanu ar vienotu nosaukumu – “LU Gaming”

Kibersporta komanda “LU Gaming” pārstāvēs Latvijas Universitātes godu kibersporta sacensībās visos līmeņos – sākot ar amatieru sacensībām Latvijā un beidzot ar Eiropas un Pasaules sacensībām starp universitāšu komandām. Komanda piedalīsies visās populārākajās un aktuālajās kibersporta disciplīnās – “CS:GO”, “LOL”, “Dota2”, “Rocket League” un citās. Komandas spēlētāju atlase notiks individuāli katrai spēlei un būs atkarīga no pieteikumu skaita. Lai pieteiktos atlasei, aizpildiet komandas pieteikšanas anketu līdz 2021.gada 1.novembrim. Lai pieteiktos komandā, obligāti jābūt Latvijas Universitātes studentam.

Kibersporta komūnas “LU Gaming” centrā ir “Discord” serveris, kur katrs LU students kā arī darbinieks, var pievienoties, lai satiktu citus studentus ar kopīgām interesēm, kopīgai laika pavadīšanai spēlējot datorspēles. Serveris ir aktīvs, un tur regulāri notiek aktivitātes. Komūnas nākotnes plānos paredzēts – organizēt sacensības starp universitātes fakultātēm, spēļu vakari, draudzīgas spēles un sacensības starp citu universitāšu komandām, kā arī daudz kas cits. Lai pievienotos “Discord” serverim, spied ŠEIT.

Aktīvie LU studenti var pievienoties “LU Gaming” komandai kā brīvprātīgie un palīdzēt organizēt komūnas un komandas darbu – organizēt sacensības, sagatavot grafisko un teksta materiālu, kā arī veikt citus nepieciešamos darbus. Lai pieteiktos "LU Gaming" brīvprātīgo palīgu komandai, aizpildiet organizatoru pieteikšanas anketu.

Ja rodas kādi jautājumi, droši rakstiet uz georgijspliska@gmail.com