Vislielākais burtu izmērs
Lielāks burtu izmērs
Burtu standarta izmērs

Stipendiātu filantropijas mirklis 2017. Fotogrāfijas autors: LU fonds.
Izcilākie Bioloģijas fakultātes studenti saņem LU fonda mecenātu stipendijas

30.11.2017.

Latvijas Universitātes (LU) fonda mecenātu stipendiātu atlase ir noslēgusies un 14. novembrī LU Lielajā aulā tika sveikti studenti, kas 2017./2018. akadēmiskajā gadā saņēmuši kādu no 25 LU fonda administrētajām stipendiju kopām, starp tiem bija arī astoņi centīgi un mērķtiecīgi Bioloģijas fakultātes studenti.

Kārtējo gadu Bioloģijas fakultāte (BF) var lepoties ar izciliem un talantīgiem studentiem, kas 2017./2018. akadēmiskajā gadā saņēmuši četras LU fonda mecenātu stipendijas.

Stipendiju “Ceļamaize” saņēmusi bakalaura studiju programmas Bioloģija pirmā kursa studente Jana Kassaliete, kuru raksturo centība un neatlaidība skolā, ne tikai mācībās, bet arī konkursos ilgu gadu garumā, kā arī pārliecība par sevi un savām spējām.

Alfreda Raistera piemiņas stipendija tiek izsniegta jau otro gadu eksakto zinātņu studentiem. Šogad to ir saņēmuši 12 jaunieši, starp kuriem ir pieci BF maģistra un doktora studiju programmu studenti: Kristīne Soboļevska, Jēkabs Fridmanis, Andris Dekants, Dita Pelnēna un Jānis Leitāns. “Darot to, kas sirdij tuvs, padarīt šo pasauli par labāku vietu gan sev, gan citiem.” – dalās ar savu misiju Kristīne Soboļevska, savukārt, Andris Dekants atklāj, ka izvirzīti mērķi, nepadošanās izaicinājumu priekšā un uzņēmība ir īpašības, kas ļāva iegūt LU fonda stipendiju. Visus izcilniekus raksturo neatlaidība, mērķtiecība un zinātkāre.

Bakalaura studiju programmas Bioloģija studentes Eva Emīlija Česle un Ilze Izabella Dindune saņēmušas attiecīgi Kristapa Morberga stipendiju un Laimiņu ģimenes stipendiju bioloģijas zinātnē. Laimiņu ģimenes stipendija ir paredzēta LU Bioloģijas fakultātes studentiem, kuri specializējas mikrobioloģijā un imunoloģijā. Šī gada stipendiāte Ilze Izabella Dindune iedvesmo citus: “Katra diena ir kā jauns piedzīvojums - nodzīvot katru piedzīvojumu mīlot to, ko daru, un cenšoties padarīt apkārtējo pasauli labāku.” Savukārt Kristapa Morberga stipendijas mērķis ir veicināt LU attīstību, finansiāli atbalstot izcilus un sabiedriski aktīvus studentus pilnvērtīgu studiju īstenošanai. “Manuprāt, stipendiju ļāva iegūt mana neizsīkstošā zinātkāre un vēlme izprast procesus un notikumus. Šīs īpašības palīdz jebkurā dzīves nozarē, gan akadēmiskajā darbā, gan arī pētniecībā.” -  dalās ar pieredzi Eva Emīlija Česle.

Nodibinājums “Latvijas Universitātes fonds” darbojas kopš 2004. gada. Tā ir respektabla filantropijas organizācija, kas rūpējas par izciliem, centīgiem studentiem, maģistrantiem, doktorantiem, pedagogiem, zinātniekiem, kā arī atbalsta izcilus izglītības, zinātnes, sporta un kultūras darbiniekus un projektus sadarbībā ar izglītību atbalstošiem mecenātiem un partneriem.