Kristaps Pļavnieks. Foto: bk.lu.lv

Latvijas studentu basketbola izlase piektdien Taivānā notiekošajā Pasaules Universiādē noslēdza grupu turnīru, pēdējā A grupas spēlē ar rezultātu 97:61 sagraujot Dienvidkorejas izlasi. Uz brīdi Latvija nonākusi pirmajā vietā grupā, bet tas, vai latvieši iekļūs ceturtdaļfinālā, noskaidrosies dienas gaitā.

Pēc vakar lieliskā veidā izcīnītās uzvaras pār Ungāriju (78:64) latvieši saglabāja labas cerības uz iekļūšanu ceturtdaļfinālā. Pirmais nosacījums, lai tas notiktu, bija uzvara pār Dienvidkoreju. Lai gan mača sākumā korejieši turējās līdzi un pat atradās vadībā lielāko pirmās ceturtdaļas gaitu (16:18). Tomēr ar laiku latviešu pārsvars soda laukumā un dominēšana cīņā par atlēkušajām bumbām nospieda korejiešus. Otrajā ceturksnī Latvija veica izrāvienu 11:0 un būtībā mača likteni izšķīra tajā brīdī (38:22). Puslaikā ejot, tablo rādīja plus 14 (47:33), bet otrajā spēles cēlienā Latvija tikai turpināja pieaudzēt pārsvaru. Treneris Endzels varēja iedot lielāku spēles laiku tiem spēlētājiem, kuri iepriekš spēlējuši mazāk, septiņi Latvijas studenti guva vismaz desmit punktus, un Latvija izcīnīja pārliecinošu uzvaru ar rezultātu 97:61. Ar 18 punktiem rezultatīvākais bija Jānis Eiduks, kuram arī astoņas atlēkušās bumbas. 14 punkti un piecas bumbas pie groziem Guntim Sīpoliņam, bet pa 11 punktiem sameta Linards Jaunzems un Rihards Bērziņš. Šobrīd Latvija izvirzījusies A grupas vadībā, taču vēl jāgaida pārējo spēļu iznākumi, lai noskaidrotu, vai mūsējie paliks labāko divniekā un turpinās cīņu par medaļām.

Pasaules Universiāde

Latvija - Dienvidkoreja 97:61 (16:18, 31:15, 23:14, 27:14)
Latvija: Eiduks 18 (8ab), Sīpoliņš 14 (5ab), Jaunzems 11 (5b, 4rp), Bērziņš 11, Birkāns 10 (8rp, 5ab), Krūmiņš 10 (6ab, 5rp), Minajevs 10, Pļavnieks 6, Lasenbergs 3, Lasmanis 2, Rēķis 2. Latvijas studentu basketbola izlases startu 29.Pasaules vasaras Universiādē nodrošina uzņēmums ''LNK Group''.