Šī gada 7.martā, Priekuļu slēpošanas trasē, norisinājās Latvijas 29.Universiāde slēpošanā. Uz sacensībām bija ieradušies studenti no 5 dažādām Latvijas augstskolām. Ātrākie slēpotāji gan vīriešu, gan sieviešu konkurencē tika noskaidroti divās disciplīnās - „Skiatlonā” un “Sprinta stafetē” un par vairākkārtējiem čempioniem gan sieviešu, gan vīriešu konkurencē kļuva Latvijas Sporta pedagoģijas akadēmijas(LSPA) studenti, aiz sevis atstājot Latvijas Universitāti (LU) un Latvijas Lauksaimniecības Universitāti (LLU).

“Skiatlonā” sacensības notika gan klasiskajā, gan brīvajā stilā. Apļa garums bija 1,2 km.  Sieviešu konkurencē kopā startēja 8 sportistes. Interesants ir fakts, ka otro gadu pēc kārtas pirmā trijnieka pjedestāls sieviešu konkurencē nav mainījies. Pirmo vietu izcīnīja LSPA studente Kitija Auziņa (7:35). 44 sekundes aiz LSPA sportistes, kā otrā finišēja Rīgas Stradiņa Universitātes (RSU) studente Paula Bergfelde  (8:19). Savukārt 3.vietā ierindojās vēl viena LSPA slēpotāja - Regīna Rudzīte (8:56). Vislabākos rezultātus no Latvijas Universitātes sportistēm sasniedza Kristine Kučinskaite un Madara Zaķe, kuras ierindojās attiecīgi 5.vietā un 6.vietā.

Vīriešu konkurencē startēja 14 sportisti. Visātrāk finiša līniju šķērsoja mūsu talantīgais distanču slēpotājs -  Latvijas Universitātes (LU) students Raimo Vīgants (6:21). Otro vietu izcīnīja LSPA students Andris Robalds (6:53). Savukārt dalītu trešo vietu izcīnīja Latvijas Lauksaimniecības universitātes (LLU) students Dzintars Daļeckis un Daugavpils Universitātes (DU) students Pāvels Pancerko. Abu puišu distancē uzrādītais laiks bija 7:26.

Arī otrajā disciplīnā - “Sprinta stafetē”, studenti sacentās gan vīru, gan dāmu konkurencē. Komandu veidoja divi slēpotāji. Gan sieviešu, gan vīriešu komandu sprinta stafetē ātrākās komandas nāca no LSPA, bet Latvijas Universitātes komanda izcīnīja augto 2.vietu gan sievietēm, gan vīriešiem.

Augstskolu kopvērtējumu veidoja gan Sprinta stafetes, gan Skiatlona rezultāti. Sprinta stafetē kopvērtējumam punktus deva 2 labākie augstskolu komandu rezultāti, savukārt no Skiatlona sacensībām augstskolai kopvērtējuma punktus deva 4 labākie individuālie dalībnieki. Saskaitot visus rezultātus un izcīnītos punktus sieviešu konkurencē pārliecinoši 1.vietu ar 416 punktiem izcīnīja LSPA studentes. Otrajā vietā ar 198 punktiem ierindojās LU studentes, bet 3.vietā ar 45 punktiem - RSU studentes.

Vīriešu konkurencē ar 365 punktiem 1.vietu izcīnīja LSPA studenti. Otro vietu ar 351 punktu izcīnīja LLU studenti, savukārt 3.vietu, ar 205 punktiem izcīnīja LU studenti.

Informācijas avots: LASS izpilddirektore Kristīne Karašniece-Bullīte