Vislielākais burtu izmērs
Lielāks burtu izmērs
Burtu standarta izmērs
Ekrānuzņēmums no laikraksta "Laiks"
Ekrānuzņēmums no laikraksta "Laiks"

Latvijas Universitātes Gada svētki nosvinēti arī Mineapolē
Diasporas laikraksts "Laiks", LU Komunikācijas un inovāciju departaments
13.10.2017

Latvijas Universitātes gada svētki aizvadīti arī Amerikas Savienotajās Valstīs. Svētkus, kas bija veltīti Minesotas Universitātes Latviešu Studentu kluba (LSK) atcerei, kas darbojās no 1952. gada līdz 1967. gadam, rīkoja Korporāciju kopa Minesotā (KKM).

LU Gada svētkos pēc mācītāja Dāga Demandta svētbrīža runu teica KKM seniors Elmārs Priedītis, ar atmiņām par LSK dalījās tā priekšnieks (1956) Laimonis Sproģis. Svētkos godināja LSK padomnieku J.D Akermani un LSK pirmo priekšnieku Ilgvaru Nagobadu (abi jau aizsaulē)

Savas atmiņas par LSK sniedza Juris Plēsums un Ģirts Jātnieks, kurš bija LSK priekšnieks 1965. gadā. Toreiz studentu klubs sastāvēja no 32 studentiem. Visvaris Ģiga iepazīstināja ar pēdējā gadā studijas beigušajiem un akadēmisko grādu ieguvušajiem Minesotā – Kristīni Girbi un Kristu Vīksniņu. Šī gada KKM stipendiju saņēma Augsburgas Universitātes students Pauls Švalbe. Četri Latvijas studenti – Daiga Ancāne, Henrija Avotiņa, Kate Kanaste un Ritvars Vestmanis, kuri šo mācību gadu pavada Viskonsinas universitātē Oklērā, saņēma nelaiķes Dr. Ainas Galējas-Dravnieces stipendijas viena gada studijām ASV. Dr. Ainas Galējas-Dravnieces stipendijas jau ir saņēmuši 75 jaunieši no Latvijas.

Gada dienas izskaņā pie kafijas galda un atspirdzinājumiem Zintas Pones akordeona pavadībā tika dziedātas daudzas Latviešu studentu kluba laikā iemīļotas dziesmas.

Vēstīts, ka arī Apvienotajā Karalistē pirmo reizi kopš neatkarības atjaunošanas svinēta Latvijas Universitātes (LU) 98. gadadiena. Kopā sanāca bijušie studentu korporācijas biedri, tajā skaitā arī bijusī Valsts prezidente Vaira Vīķe-Freiberga, studentu korporācijas “Spīdola” biedre.