Vislielākais burtu izmērs
Lielāks burtu izmērs
Burtu standarta izmērs

Itāļu valodas nedēļā pētīs valodas izmantojumu itāļu filmās
LU Komunikācijas un inovāciju departaments
12.10.2017

No 16. līdz 22. oktobrim Rīgā notiks XVII Itāļu valodas nedēļa pasaulē "Itāļu kino valoda, itāļu valoda filmās”. Nedēļas garumā vairākās konferencēs tiks pētītas itāļu filmas un skanēs itāļu mūzika, pasākumi notiks arī LU Humanitāro zinātņu fakultātē un Kalpaka bulvārī 4.

Pirmdien, 16. oktobrī, Latvijas Kultūras akadēmijas Nacionālo filmu skolā notikumus atklās konference “Kino un televīzijas lingvistiskās attiecības ” kopā ar vieslektori – Salerno Universitātes politikas, sociālo zinātņu un komunikāciju departamenta docenti, prof. Simonu Mesinu, bet vakaru Lielās Ģildes Lielajā zālē noslēgs koncerts “Nikolas Paganini un Mauro Džuliani mūzika” ar vijolnieku Domeniko Nordio un ģitāristu Massimo Skatolinu.

Otrdien, 17. oktobrī, Humanitāro zinātņu fakultātē notiks konference “Tekstu pielāgošana kā tulkošana vai kā nodevība”, kopā ar vieslektori – Salerno Universitātes politikas, sociālo zinātņu un komunikāciju deprtamenta docenti, prof. Simonu Mesinu.

Lekcija veltīta 150 gadu jubilejai kopš rakstnieka Luidži Pirandello dzimšanas dienas.

Savukārt Kalpaka bulvārī 4 atklās DA biedrības mākslinieku darbu izstādi “Geparda pēdas Sicīlijā”, kas būs veltīta Dž. T. di Lampedūzas romāna un L. Viskonti filmas “Gepards” jubilejai un konference “Itaļu literatūras un kino mijiedarbība” .

Konferencē piedalīsies Juris Visockis, Ilze Lecinska, Dzintars Gilba un Laima Žurgina.

Vairāk notikumus skatīt pasākuma PROGRAMMĀ.

XVII Itāļu valodas nedēļu rīko Itālijas Ārlietu un starptautiskās sadarbības ministrija, Itālijas Republikas vēstniecība Rīgā, Kruskas Akadēmija ar Itālijas Republikas Prezidenta augsto patronāžu.