Vislielākais burtu izmērs
Lielāks burtu izmērs
Burtu standarta izmērs

Rudens ražas svētkos LU Botāniskajā dārzā pārdos vietējos labumus un uzstāsies grupa “Pastakaste”
Karlīna Engere, LU Botāniskā dārza sabiedrisko attiecību speciāliste
11.10.2017

Sestdien, 14. oktobrī, no plkst. 11.00 līdz 16.00 Latvijas Universitātes Botāniskajā dārzā notiks “Rudens ražas svētki”, tirdziņā piedāvājot iegādāties vietējo ražotāju produkciju, lekcijās izzinot rudenī aktuālas tēmas un ar grupas “Pastakaste” koncertu ievadot gada tumšāko laiku.

Kad lauka darbi padarīti un daba dodas pie miera, Latvijas Universitātes Botāniskais dārzs aicina svinēt zemes auglību un ražas  bagātību “Rudens ražas svētkos”. Jau par tradīciju kļuvušajos gadskārtu svētkos piedāvās iegādāties vietējo amatnieku un pārtikas ražotāju produkciju. Tirgotāju sortiments piedāvās gan gardi pamieloties uz vietas pasākuma laikā, gan sagādāt cienastu mājiniekiem, gan arī papildināt savu mājokli un garderobi ar skaistiem Latvijā ražotiem amatnieku darinājumiem.

Sagatavoties ziemai un aizdomāties par veselīgu dzīvesveidu aicinās lekcijas par rudenī aktuālām tēmām, kas notiks paralēli tirdziņam LU Botāniskā dārza šķūnī. LU Botāniskā dārza telpaugu kopšanas speciāliste Ingūna Gudrupa ar interaktīvo lekciju "Telpaugu kopšana rudenī un ziemā" sniegs ieskatu ziemas dārzniecībā. Viena no “Vegan Fest” rīkotājām, Dainuvīte Roginska ar lekcju “Augi mūsu ēdienkartē” iepazīstinās ar dažādiem veidiem kā bagātīgo rudens ražu iekļaut ēdienkartē. Sertificēta farmaceite un ārstniecības augu speciāliste Anita Liberte ar lekciju “Ārstniecības augi un to vākšana rudenī” ievedīs plašāku lekciju ciklu par ārstniecības augiem “Daba dziedē: Ārstniecības augi” (vairāk informācijas par ciklu atradīsiet LU Botāniskā dārza tīmekļa vietnē). Lekciju sēriju Rudens ražas svētkos noslēgs biedrības “Homo Ecos” vadītāja Artūra Jansona lekcija “Videi draudzīgas izvēles uzturā. Augi”. Lekcijas notiks ik stundu no plkst. 11.00 līdz 15.00.

Rudens ražas svētku izskaņā apmeklētājus priecēs modernā folka duets “Pastakaste”.  Divu mūziķu Andreja Grimma un Mares P. Ābeles apvienība ar mandolīnu, klasisko ģitāru, dūdām, stabulēm, vargānu, "lūperi", "katedrāli" un citiem skaņu rīkiem atskaņos moderno folku, kurā ieskanēsies gan tuvas, gan tālas danču melodijas.

Visu tirdziņa dienu Palmu mājas vestibilā notiks LU Botāniskā dārza telpaugu izpārdošana, piedāvājot unikālu iespēju papildināt privāto telpaugu kolekciju ar kādu eksotisku un krāšņu augu. Piedāvājumā būs gan tādi labi zināmi augi kā mājas svētība, kafijas koks, līdakaste, paparde, dažādu veidu un izmēru alojes un fikusi, pelargonija, gan arī mazāk pazīstamās psīdijas, jukas, dažādu veidu sansevjēras, monsteras, dacēnas hibiski, baltziedu hemantes un citi krāšņi telpaugi. Telpugus iegādāties varēs vēl nedēļu pēc Rudens ražas svētkiem, zvanot uz 67450852, 26319560 vai rakstot uz botansikais.darzs@lu.lv. Telpaugu izpārdošana norisināsies līdz 20. oktobrim.