Vislielākais burtu izmērs
Lielāks burtu izmērs
Burtu standarta izmērs
Literārā vācu valoda – jauns didaktisks izaicinājums?
Ieva Pranka, vadītāja Baltijas-Vācijas Augstskolu birojs
06.10.2017

11. oktobrī plkst. 17.30 Gētes Institūtā Rīgā (Torņa ielā 1, Rīgā) notiks Eiropas Valodu dienai veltīta vieslekcija „No sarunvalodas līdz literārajai valodai – kompetenta komunikācija”, kurā domās par sarunvalodas un literārās vācu valodas nozīmi mūsdienās.

Vieslekciju sniegs prof. Dr. Katrīna Zībolde (Kathrin Siebold) no Filipa Universitātes Marburgā. Prof. Zībolde  uzsver: „Literārajai valodai ir būtiska loma veiksmīgas komunikācijas veidošanai skolās un augstskolās, tā palīdz nodot un pārbaudīt profesionālās zināšanas un ir kā izglītības panākumu atslēga.” Šajā vakarā viņa raksturos sarunvalodas un literārās valodas iezīmes un ar konkrētu piemēru palīdzību aprakstīs problēmas, kas rodas literārās valodas un nozares leksikas apgūšanas laikā. Tiks piedāvāti arī dažādi paņēmieni, kā literārās un nozares valodas līdzekļus var izmantot valodu apmācībās.

Prof. Dr. Katrīna Zībolde kopš 2017. gada ir vācu valodas kā svešvalodas (DaF) profesore Filipa Universitātē Marburgā. No 2012. līdz 2016. gadam viņa bijusi DaF profesore arī Pablo de Olavide universitātē Seviljā, Spānijā. K. Zībolde studējusi ģermānistiku un romānistiku Vācijā, pēc tam ieguvusi doktora grādu Pablo de Olavide universitātē, par ko  saņēmusi arī Eiropas doktora balvu un Disertācijas balvu izcilām doktora disertācijām. Četrus gadus vēlāk Spānijas Izglītības ministrija piešķīrusi viņai profesores titulu. Katrīna Zībolde vairākus gadus strādājusi arī par DaF skolotāju Marburgā un Madridē.

Vieslekcija notiks vācu un latviešu valodā. Dalība bez maksas.

Plašāka informācija mājaslapā www.hochschulkontor.lv vai sociālajos portālos „facebook” un „twitter”. Pasākumu organizē Baltijas-Vācijas Augstskolu birojs sadarbībā ar Gētes Institūtu Rīgā.