Vislielākais burtu izmērs
Lielāks burtu izmērs
Burtu standarta izmērs
"Alma Mater" rudens izdevums
"Alma Mater" rudens izdevums

AKTUĀLI! Jaunais "Alma Mater" – ar vēstījumu nākamajām paaudzēm
LU Komunikācijas un inovāciju departaments
05.10.2017

Līdz ar LU Akadēmiskā centra Zinātņu mājas pamatakmens ielikšanu, iznācis jaunais “Alma Mater” rudens numurs. Šis numurs ieies vēsturē, jo tas kopā ar citiem vēstījumiem nākamajām paaudzēm, īpašā kapsulā iemūrēts Zinātņu mājas pamatakmenī. Nākotnes studentiem nododam vēstījumu par Zinātņu mājas nepieciešamību, Datorikas fakultātes sasniegumiem, zinātnes sadarbību ar uzņēmējiem, lielāko ētikas autoritāti Latvijā, Absolventu takas tapšanu Botāniskajā dārzā, entuziasma radio stacijas darbu un augstākās izglītības savienošanu ar futbolu.

Zinātņu māja: Kur studijas un zinātne līdzdarbosies

27. septembrī Latvijas Universitātes Akadēmiskajā centrā Torņakalnā tiek ielikts jaunceļamās Zinātņu mājas pamatakmens ar kapsulu – vēstījumu nākamajām paaudzēm. Līdz ar Zinātņu mājas pabeigšanu visi LU eksakto, medicīnas un dzīvības zinātņu nozaru pētniecības un studiju virzieni būs koncentrēti vienuviet LU Akadēmiskajā centrā Torņakalnā, tā nodrošinot gan infrastruktūras, gan cilvēkresursu efektīvu izmantošanu un veicinot studiju un pētniecības nozaru sinerģiju – darbs kļūs vienotāks, radošāks un efektīvāks, pārliecināti ir LU Torņakalna attīstības projekta darba grupas speciālisti.

 

Kas kopīgs kaķim un IT speciālistam?

Intervija ar Latvijas Universitātes Datorikas fakultātes dekānu profesoru Gunti Arnicānu

Latvijas Universitātes (LU) Datorikas fakultātes (DF) jaunais dekāns profesors Guntis Arnicāns par lielāko fakultātes dārgumu uzskata cilvēkus – gan studentus, gan pasniedzējus. Kā datorzinātnei izdevies kļūt par labāko darba devēju acīs un vienu no populārākajām studentu izvēlēm un kāpēc informācijas tehnoloģiju speciālistus salīdzina ar kaķiem, jaunais dekāns skaidroja intervijā.

 

Latvijas Universitāte veicina zinātnes izcilību un sadarbību ar uzņēmumiem

Sniegtais atbalsts zinātnei, ieviešot bonusu programmu

Pagājis nu jau gads, kopš Latvijas Universitātē (LU) darbojas Zinātnes izcilības un komercializācijas atbalsta programma. Programmas mērķis ir veicināt ekselentas LU pētnieku zinātniskās publikācijas, kā arī stimulēt līgumdarbu piesaisti, tādējādi palielinot Universitātes ieņēmumus.

 

Izredzētība prāta dzīvei

Emeritētā profesore Skaidrīte Lasmane, lielākā ētikas autoritāte Latvijā, ir priecīga par savu akadēmisko mūžu

Profesori Skaidrīti Lasmani raksturo intelekts, īpašs akadēmiskais cēlums, izsmalcināta sievišķība un elegance. Viņa uzskatāma par autoritatīvāko un atpazīstamāko ētikas eksperti Latvijā. Šā gada pavasarī Latvijas Universitātes Senāts Skaidrītei Lasmanei vienbalsīgi piešķīra emeritētā profesora (Professor Emeritus) goda nosaukumu, augstu novērtēdams viņas devumu Universitātei studiju un zinātniskajā darbā. 

 

LU Absolventu klubs ceļā uz Universitātes izcilību “bruģē” Absolventu taku

Absolventu klubs savu darbību sācis enerģiski, viņiem ir daudz ideju, kā celt Universitāti

Pusotru gadu Latvijas Universitātē (LU) aktīvi darbojas Absolventu klubs (AK), kas vienkopus pulcē LU patriotus, kuri pēc studiju beigšanas nav aizmirsuši savu Alma Mater. Aizvadījuši pirmo Absolventu dienu, LU AK ceļā uz Universitātes izcilību veido Absolventu taku LU Botāniskajā dārzā.

 

Entuziasma radio stacija NABA ar citādu mūziku iegriež pasauli

Latvijas Universitātes Radio piedāvā daudzveidīgu informāciju un saturīgu izklaidi

Latvijas Radio 6 – Latvijas Universitātes (LU) Radio NABA šā gada 1. decembrī ar koncertu maratonu tiešraidē svinēs 15 gadu jubileju. Mazā studija LU Biznesa, vadības un ekonomikas fakultātes telpās pulcē 100 raidījumu veidotājus – no LU studentiem un absolventiem līdz pat pieredzējušiem mūzikas žurnālistiem.

 

Futbolists Eduards Emsis: sapņa piepildījums par augstāko izglītību un profesionāļa karjeru Latvijas Universitātē

Latvijas Universitāte (LU) ir vienīgā tradicionālā tipa universitāte Latvijā, kur jauniešiem ir iespēja studēt kādā no daudzajām un dažādajām studiju programmām. To ļoti novērtē arī sportisti, kuri profesionālo sportu nolēmuši apvienot ar augstākās izglītības iegūšanu un izvēlas duālo karjeru, kas mūsdienās iemantojusi aizvien lielāku popularitāti. Viens no šādiem sportistiem ir Latvijas futbola Virslīgas kluba “METTA/Latvijas Universitāte” futbolists un Sociālo zinātņu fakultātes students Eduards Emsis.