Vislielākais burtu izmērs
Lielāks burtu izmērs
Burtu standarta izmērs

Liks pamatakmeni LU Akadēmiskā centra Zinātņu mājai
LU Komunikācijas un inovāciju departaments
26.09.2017

Trešdien, 27. septembrī, Torņakalnā liks pamatakmeni Latvijas Universitātes (LU) Zinātņu mājai, kas būs otrā no plānotajām trīs studiju pētniecības ēkām jaunajā LU Akadēmiskajā centrā.

LU Zinātņu mājas kapsulas ar vēstījumu nākamajām paaudzēm ielikšanas ceremonija sāksies plkst. 11. Savukārt svinīgais pasākums notiks LU Dabas mājas 2. stāva ātrijā, un tajā piedalīsies:

  • Latvijas Universitātes rektors Indriķis Muižnieks
  • Izglītības un zinātnes ministrs Kārlis Šadurskis
  • Eiropas Investīciju bankas Ziemeļeiropas un Baltijas direktore Sandrine Croset
  • Eiropas Komisijas pārstāvniecības Latvijā vadītāja Inna Šteinbuka
  • LNK Group pārstāvis Davids Lipkins

Zinātņu māja kļūs par mājvietu divām fakultātēm (Medicīnas fakultātei un Fizikas un matemātikas fakultātei) un sešiem institūtiem (Fizikas institūtam, Ģeodēzijas un ģeoinformātikas institūtam, Kardioloģijas un reģeneratīvās medicīnas institūtam, Atomfizikas un spektroskopijas institūtam, Materiālu mehānikas institūtam un Astronomijas institūtam) un gluži tāpat kā Dabas māja piedāvās studentiem un mācībspēkiem modernu un mūsdienu prasībām atbilstošu infrastruktūru gan studijām, gan zinātnei, gan pētniecībai.

Ēkā būs septiņi stāvi, 78 laboratorijas, 23 auditorijas un semināru telpas. Paredzēts, ka ēku ikdienā apdzīvos divi tūkstoši studentu un līdz pat 430 darbinieku.

Celtniecības darbus plānots pabeigt jau nākamā gada beigās, savukārt visa kompleksa izbūvi līdz 2020. gadam. LU Akadēmiskais centrs būs viena no modernākajām studiju un pētniecības vietām Ziemeļeiropā, un tajā varēs iegūt augstākās kvalitātes starptautiski konkurētspējīgu izglītību.