Vislielākais burtu izmērs
Lielāks burtu izmērs
Burtu standarta izmērs
Latvijas Universitāte. Foto: Toms Grīnbergs
Latvijas Universitāte. Foto: Toms Grīnbergs

AKTUĀLI! Latvijas Universitāte iekļauta TOP 500 augstskolu absolventu nodarbinātības reitingā
Antra Sprēde, LU Komunikācijas un inovāciju departaments
15.09.2017

Latvijas Universitāte (LU) iekļuvusi "QS Graduate Employability Ranking 2018" reitingā, ieņemot vietu 251.-300. universitāšu grupā.

Augstskolas reitingā izvērtētas pēc pieciem kritērijiem: augstskolas reputācija darba devēju vidū, absolventu sniegums, augstskolas sadarbība ar darba devējiem, studentu saskarsme un sadarbība ar uzņēmējiem un absolventu nodarbinātība.

LU visaugstāko novērtējumu guvusi absolventu nodarbinātībā un absolventu sasniegumos, kas nozīmē, ka Universitāte spējusi sagatavot kvalificētus, radošus un sekmīgus speciālistus. Salīdzinājumā ar Skandināvijas reģionu, LU ir lielāks prakšu skaits uz 100 pasniedzējiem.

Jau studiju laikā Universitāte domā par to, kā studentus iesaistīt darba tirgū, gan piedāvājot prakses vietas, gan aicinot viespasniedzējus no profesionālām aprindām, norāda LU Ārējo sakaru koordinatore Agnese Rusakova.

Gatavojoties darba tirgum, studenti izmanto arī LU Karjeras centra iespējas, apmeklējot seminārus, konsultācijas un pasākumus, kuros darba devēji satiekas ar potenciālajiem darbiniekiem. Piemēram, 25. oktobrī notiks ikgadējā Karjeras iespēju diena, kurā piedalīsies vairāk nekā 50 darba devēji.

"QS Graduate Employability Ranking 2018" reitingā iekļuvusi arī Rīgas Tehniskā universitāte, kas ieņēmusi vietu 301.-500. universitāšu grupā.