Vislielākais burtu izmērs
Lielāks burtu izmērs
Burtu standarta izmērs
© Foto: Toms Grīnbergs, Latvijas Universitātes Komunikācijas un inovāciju departaments
© Foto: Toms Grīnbergs, Latvijas Universitātes Komunikācijas un inovāciju departaments
© Foto: Toms Grīnbergs, Latvijas Universitātes Komunikācijas un inovāciju departaments © Foto: Toms Grīnbergs, Latvijas Universitātes Komunikācijas un inovāciju departaments © Foto: Toms Grīnbergs, Latvijas Universitātes Komunikācijas un inovāciju departaments
SPORTS Vīriešu studentu basketbola izlases treneris Endzels: Esam kaujinieciski noskaņoti Universiādei
Aija Pakalna, LU Komunikācijas un inovāciju departaments
09.08.2017

Latvijas vīriešu studentu basketbola izlase, ko pārsvarā veido Latvijas Universitātes (LU) basketbola komandas labākie sportisti, ir apņēmības pilna cīnīties ne tikai par augstām vietām, bet uzvaru, un gatava Pasaules vasaras Universiādē pierādīt, ka arī maza valsts ar saviem resursiem spēj citu konkurencē pacelties rezultātu augšgalā.

“Pirmais mazais mērķis mums būs iekļūt divu labāko komandu skaitā. Sacensībās piedalās 24 komandas, sadalītas četrās grupās pa sešām komandām, un pirmās divas jau automātiski iekļūst astoņu labāko skaitā. Tad varētu spēlēt par pirmo līdz astoto vietu,” komandas mērķus skaidro izlases galvenais treneris Guntis Endzels.

Latvijas vīriešu studentu basketbola izlasi 29. Pasaules vasaras Universiādē pārstāvēs desmit LU studenti – Linards Jaunzems, Roberts Krūmiņš, Renārs Birkāns, Jānis Eiduks, Edgars Lasenbergs, Pēteris Rēķis, Kārlis Pauls Lasmanis, Kristaps Pļavnieks, Daniels Minajevs un Marts Ričards Ozolinkevičs –, bet Rihards Bērziņš ir no Rīgas Stradiņa universitātes un Guntis Sīpoliņš – no Biznesa augstskolas “Turība”.

Kas bijusi LU sportistu veiksmes atslēga kļūt par bāzes komandu izlases sastāvā dalībai Universiādē, atbildēt centās izlases sportists Pēteris Rēķis: “Esam iemācījušies sabalansēt sportu ar mācībām. Tie sportisti, kuri izvēlējušies studijas, pārsvarā izvēlas LU, jo tur iespējams sportiskos mērķus savienot ar mācībām. Tas, manuprāt, arī ir atslēgas punkts – kamēr profesionālajos klubos viss balstīts uz basketbolu, Universitātes komanda domā, lai spēlētāji attīstītu arī citas prasmes”.

P. Rēķis pats absolvējis Biznesa, vadības un ekonomikas fakultātes studiju programmu “Starptautiskā ekonomika un komercdiplomātija”, taču tagad jau otro gadu maģistrantūrā studē starptautisko biznesu.

Viņam Universiāde ir kā studentu Olimpiskās spēles, turklāt tā kā Latvijas vīriešu basketbola izlase nekad uz Olimpiskajām spēlēm nav devusies, tā esot vienreizēja iespēja – spēlēt pret tik augsta līmeņa citu valstu komandām. Vai izdosies sasniegt iecerētos mērķus gan grūti spriest, jo dažādi faktori, piemēram, laika zonu starpība un karstums, varētu ietekmēt spēli. “Bet mēs ar to esam rēķinājušies un gatavi atdot sevi visu laukumā,” pārliecināts ir P. Rēķis.

Izlases treneris G. Endzels stāsta, ka gatavošanos Universiādei komanda sāka 30. jūlijā, taču pilnā sastāvā visi tikušies tikai pagājušajā nedēļā: “Nav viegli spēlētājus dabūt kopā trenēties studentu izlases sastāvā, jo viņi tomēr piesaistīti daudziem klubiem”. Vēl viens mīnuss, kā norāda treneris, ir fakts, ka komandai nav bijusi neviena pārbaudes spēle, kurā modelēt savu taktiku un saprast, kas vēl uzlabojams.

Pateicoties Latvijas Basketbola savienībai un uzņēmumam “LNK Industries”, šāda iespēja gan ir rasta neilgi pirms pašas Universiādes. Latvijas vīriešu studentu basketbola izlase uz Ķīnu dosies nedēļu ātrāk, lai piedalītos pārbaudes turnīrā ar grupas pretiniekiem Serbiju un Montenegro, kā arī vietējo komandu, kas, kā prognozēts, palīdzēs aklimatizēties un labāk sagatavoties īstajām sacensībām. Projekts tiek īstenots, pateicoties LU Fonda administrētajam uzņēmuma LNK “Industries” ziedojumam.

Kā skaidro “LNK Industries” valdes priekšsēdētājs Maksims Krivuņecs, uzņēmums jau vairākkārt finansiāli atbalstījis gan pasaules mēroga sporta pasākumus, gan sportistus no komandu un individuālajiem sporta veidiem, tāpēc vēlme atbalstīt arī Latvijas vīriešu studentu basketbola izlasi ne vien nāca dabiski, bet ietilpa arī viņu atbalsta programmā.

“Tās būtu ļoti patīkamas emocijas – redzēt studentu basketbola izlasi sasniedzam augstu rezultātu. Arī mēs paši uzņēmumā esam lieli sporta fani – mums ne tikai patīk to skatīties, bet arī ar to nodarboties,” turpina M. Krivuņecs, piebilstot, ka viņu uzņēmumā 80% darbinieku sporto, ko nodrošina uzņēmuma iekšējā programma – bezmaksas sporta nodarbības dažādos sporta veidos.

Pirmā Latvijas vīriešu studentu basketbola izlases spēle notiks 20. augustā plkst. 15 pēc Latvijas laika ar Ķīnas Republiku, kam seko spēle 21. augustā ar Meksiku plkst. 7.30 pēc Latvijas laika un spēle ar Serbiju 22. augustā plkst. 7.30 pēc Latvijas laika. Pēc tam Latvijas sportistus redzēsim 24. augustā cīņā ar Ungāriju (plkst. 12.30 pēc Latvijas laika) un 25. augustā spēlē pret Koreju (plkst. 10 pēc Latvijas laika).

29. Pasaules vasaras Universiāde notiks no 17. līdz 31. augustam Ķīnā, Taipejā. Tās ir starptautiskas studentu sporta sacensības, kas novērtētas kā otrās prestižākās pēc Olimpiskajām spēlēm. Latviju Universiādē pārstāvēs 71 sportists no 15 Latvijas augstskolām. Viņu vidū visvairāk studentu būs no LU – kopskaitā 21. Kopā Latvijas studenti startēs astoņos sporta veidos: basketbolā, džudo, galda tenisā, paukošanā, peldēšanā, vieglatlētikā, sporta vingrošanā un volejbolā.