Vislielākais burtu izmērs
Lielāks burtu izmērs
Burtu standarta izmērs

Latvijas skolēni izcīna medaļas Starptautiskajā matemātikas olimpiādē
Maruta Avotiņa
09.08.2017

No 16.-23. jūlijam Brazīlijas pilsētā Riodežaneiro norisinājās 58. starptautiskā matemātikas olimpiāde, kurā piedalījās arī sešu labāko matemātikas skolēnu komanda no Latvijas.

Šogad olimpiādes organizētāji uzņēma rekordlielu skaitu pasaules valstu izlašu 111, kopā 623 dalībnieku. Latviju šogad olimpiādē pārstāvēja:

  • Ruslans Aleksejevs (Rīgas Valsts 1. ģimnāzija, 12. klase) – atzinība;
  • Artūrs Banga (Rīgas Valsts 1. ģimnāzija, 12. klase) – bronzas medaļa;
  • Reinis Cirpons (Rīgas Valsts 1. ģimnāzija, 12. klase) – atzinība;
  • Ingus Jānis Pretkalniņš (Rīgas Valsts 1. ģimnāzija, 12. klase) – bronzas medaļa;
  • Agnese Upīte (Rīgas Valsts 1. ģimnāzija, 11. klase) – bronzas medaļa;
  • Artjoms Ubaidulajevs (RTU Inženierzinātņu vidusskola, 10. klase).

Komandu tālajā ceļā pavadīja komandas vadītājs Filips Jeļisejevs (izlases nodarbību kombinatorikas pasniedzējs) un komandas vadītāja vietniece – bijusī LU A. Liepas Neklātienes matemātikas skolas darbiniece Agnese Zalcmane.

Skolēni divas dienas sacentās, risinot uzdevumus algebrā, ģeometrijā, kombinatorikā, skaitļu teorijā, kā arī tādus, kuros bija jāizmanto zināšanas vairāk nekā vienā no šīm matemātikas nozarēm. Latvijas skolēniem kopumā vislabāk veicās algebras un ģeometrijas uzdevumos, un tā rezultātā tika iegūtas 3 bronzas medaļas un divas atzinības.

Latvijas komandas sagatavošanā piedalījās Filips Jeļisejevs, Mārtiņš Kokainis, Rūdolfs Kreicbergs, Juris Smotrovs, Juris Škuškovniks, Māris Valdats un Jevgēnijs Vihrovs.

Jāatzīmē, ka šis ir īpaši labs Latvijas izlases pārstāvju sniegums, salīdzinot ar iepriekšējiem gadiem. Labāks kopējais rezultāts nekā šogad pēdējo reizi bija 2002. gadā, kad Latvijas izlases pārstāvji izcīnīja 1 sudraba un 2 bronzas medaļas. Kā atzina vairāku valstu pārstāvji, uzdevumi šogad bija īpaši grūti, līdz ar to jo lielāks prieks par mūsu komandas sniegumu.

Nākamā Starptautiskā matemātikas olimpiāde norisināsies Rumānijā - valstī, kur 1959. gadā norisinājās pati pirmā starptautiskā matemātikas olimpiāde. Pēc iepriekšējā mācību gada rezultātiem uzaicinātie skolēni matemātikas izlases nodarbībās tai sāks gatavoties jau rudenī, regulāri apmeklējot nodarbības sestdienās.

Dalība Starptautiskajā matemātikas olimpiādē notiek ar Eiropas Sociālā fonda projekta “Nacionāla un starptautiska mēroga pasākumu īstenošana izglītojamo talantu attīstībai” (projekta numurs 8.3.2.1/16/I/002) atbalstu.