Vislielākais burtu izmērs
Lielāks burtu izmērs
Burtu standarta izmērs

AKTUĀLI! Jauna meklētājprogramma "Primo" efektīvai informācijas izguvei studijām un pētniecībai
LU Bibliotēka
07.07.2017

No 2017. gada 15. jūnija var sākt izmēģināt jauno informācijas resursu meklētājprogrammu Primo Discovery. Primo ir meklētājprogramma, kas piedāvā iespēju vienlaicīgi meklēt informāciju e-resursu datubāzēs, elektroniskajā kopkatalogā, LU Bibliotēkas veidotajās datubāzēs.

LU Bibliotēka pēdējos piecos gados īpaši pievērsusi uzmanību informācijas meklēšanas iespēju uzlabošanai un tās efektivitātes palielināšanai -  izmantojot jauno tehnoloģiju iespējas, atvieglojusi informācijas meklēšanu lielos informācijas resursu masīvos. Pēdējos divos gados LU Bibliotēkas lietotājiem bija pieejams meklēšanas rīks EBSCO Discovery Service, bet kopš 2017.gada 15.jūnija  lietotāji var sākt izmēģināt jaunu meklētājprogrammu Primo Discovery (turpmāk – LU Primo).

LU Primo ieviesta 2017. gadā Latvijas Universitātes Bibliotēkā, sadarbojoties ar kompāniju Ex Libris-ProQuest, Kultūras informācijas sistēmu centru, LU Informācijas tehnoloģiju departamentu.

Meklētājprogramma piedāvā iespēju vienlaicīgi meklēt grāmatas, disertācijas, konferenču materiālus, žurnālus, rakstus un citus izdevumu veidus visā LU Bibliotēkas informācijas resursu kopā jeb LU iMākonī. LU iMākonis ietver informāciju no LU Bibliotēkas abonētajām, kā arī brīvpieejā pieejamām tiešsaistes datubāzēm, elektroniskā kopkataloga, LU Bibliotēkas veidotajām datubāzēm (LU publikāciju un vēstures datubāze, LU noslēguma darbu datubāze). Tā ļauj izveidot starptautiskajiem standartiem atbilstošas informācijas resursa norādes (APA, Harvard, MLA), skatīt informāciju par citēšanu, pēc autorizācijas piekļūt abonēto datubāzu pilntekstiem, pasūtīt un pagarināt LU Bibliotēkas krājumā esošos informācijas resursus u.c. iespējas. Primo pakalpojumi pieejami, autorizējoties ar LU Informācijas sistēmas jeb LUIS lietotājvārdu un paroli.

 

Sākot ar 2017. gada jūniju, Multifunkcionālā meklēšanas rīka EBSCO Discovery Service izmantošana Latvijas Universitātē tiek pārtraukta. Aicinām visus izmēģināt un turpmāk izmantot LU PRIMO, kas piedāvā plašākas iespējas un pakalpojumus.

 

Pamācība LU Primo izmantošanai pieejama šeit.
Konsultācijas meklētājprogrammas izmantošanā var saņemt, sazinoties ar LU Bibliotēkas konsultantu. 
Atsauksmes lūdzu, izsakiet šeit!