Vislielākais burtu izmērs
Lielāks burtu izmērs
Burtu standarta izmērs

AKTUĀLI! Latvijas Universitāte un ekonomikas ministrs Arvils Ašeradens vienojas par stratēģiskās partnerības veidošanu
Evija Ansonska, LU Biznesa, vadības un ekonomikas fakultāte
01.06.2017

Ceturtdien, 1.jūnijā, Latvijas Universitātes (LU) Biznesa, vadības un ekonomikas fakultātē (BVEF) un LU studentu Biznesa inkubatorā viesojās ministru prezidenta biedrs, ekonomikas ministrs Arvils Ašeradens. Tiekoties tika panākta vienošanās par nepieciešamību veidot stratēģisku partnerību Latvijas ekonomikas aktuālo jautājumu risināšanai.

Apmeklējot universitāti, Arvils Ašeradens uzsvēra: “Latvijas ekonomikas straujākai izaugsmei vitāli svarīgs ir produktivitātes kāpums, būtiski ir jāceļ katra uzņēmuma, nozares un valsts konkurētspēja. Un Latvijas Universitātei, bet jo īpaši Biznesa, vadības un ekonomikas fakultātei, šajā izaugsmē ir milzīga loma, tāpēc šī vizīte ir pirmais solis stratēģiskas partnerības veidošanā. Universitātes pētniekiem ar tās zinātnes kompetenci ir jāpalīdz Latvijas uzņēmumiem veidot inovatīvus un konkurētspējīgus produktus, attīstīt inovatīvas tehnoloģijas. Tāpēc es esmu gandarīts par  šodienas tikšanos, kas ir pirmais solis, lai stiprinātu universitātes ambīciju un veidotu efektīvu, stratēģisku sadarbību tautsaimniecības produktivitātes veicināšanai”

LU rektors prof. Indriķis Muižnieks ekonomikas ministram pastāstīja, kā LU plāno sasniegt mērķi 2021.gadā kļūt par vienu no ietekmīgākajām zinātnes universitātēm Baltijas reģionā un par starptautiski atzītu zinātnes universitāti, vienlaikus nodrošinot plaša spektra studijas. Savukārt BVEF dekāns asoc. prof. Gundars Bērziņš iepazīstināja ar inovācijām BVEF studiju procesā, kas nodrošina uzņēmējdarbības gara attīstīšanu studentos, piemēram, iespēju studiju laikā vienlaikus apgūt uzņēmējdarbības prasmes un attīstīt savu biznesa ideju.

LU studentu Biznesa inkubatora vadītājs Miks Losāns iepazīstināja ar Latvijā lielākā un rezultatīvākā studentu biznesa inkubatora sasniegumiem -  no inkubatora absolventiem joprojām aktīvi ir 24 uzņēmumi, kas 2016. gadā nodrošināja 74 darbavietas un ģenerēja apgrozījumu 740 000 eiro apmērā.

BVEF zinātņu prodekāne prof. Signe Bāliņa ministram pastāstīja par aktuālajiem lietišķajiem pētniecības projektiem un sadarbību ar uzņēmumiem, kā arī iespaidīgo BVEF doktorantūrā studējošo skaitu, akcentējot ārvalstu doktorantu no Vācijas un Austrijas īpatsvaru.

Ekonomikas ministrs Arvils Ašeradens vizītes laikā apmeklēja Biznesa inkubatora ražošanas telpas, kur sastapa jaunos uzņēmējus un guva ieskatu, kā top jauni un inovatīvi produkti. Ministrs apmeklēja arī Studentu radošo telpu, kur studenti var atpūsties starp lekcijām un radošā gaisotnē strādāt kopīgos studiju darbus, kā Foto un video studiju, kur studenti un biznesa inkubatora dalībnieki apgūst iemaņas produktu mārketinga materiālu veidošanā.