Vislielākais burtu izmērs
Lielāks burtu izmērs
Burtu standarta izmērs
Mari Suzuku. Foto: Toms Grīnbergs, LU Komunikācijas un inovāciju centrs
Mari Suzuku. Foto: Toms Grīnbergs, LU Komunikācijas un inovāciju centrs
Mari Suzuku. Foto: Toms Grīnbergs, LU Komunikācijas un inovāciju centrs LU rektors Indriķis Muižnieks. Foto: Toms Grīnbergs, LU Komunikācijas un inovāciju centrs Tomoko Jamada. Foto: Toms Grīnbergs, LU Komunikācijas un inovāciju centrs "Slyff" stipendiāti un fonda pārstāvji. Foto: Toms Grīnbergs, LU Komunikācijas un inovāciju centrs
AKTUĀLI! Nippona un Tokijas fonda pārstāvji tiekas ar stipendiātiem un LU rektoru
Antra Sprēde, LU Komunikācijas un inovāciju departaments
22.05.2017

Pirmdien, 22.maijā, Latvijas Universitātē (LU) ieradās Nippona/Tokijas fonda pārstāvji – Jauno līderu stipendijas programmas direktore Mari Suzuki (Mari Suzuki) un programmas koordinatore Tomoko Jamada (Tomoko Yamada,), lai satiktos ar šīs programmas LU stipendiātiem, rektoru, atlases komisijas un LU fonda pārstāvjiem un pārrunātu aktualitātes.

Latvijas Universitāte pievienojās Roiči Sasakavas Jauno līderu programmas stipendiju programmai (Sylff) 2002.gadā un  LU maģistranti un doktoranti saņem stipendijas kopš 2003./2004. akad. gada. Stipendijas veidojas no viena miljona ASV dolāru noguldījuma procentiem.

„Ja tu esi fonda stipendiāts, Tokijas fonds uzskata tevi par Alumni un grib informēt stipendiātus par fonda aktualitātēm, nozīmīgām iniciatīvām un pajautāt, kā klājas,” par Nippona/Tokijas fonda vizīti stāsta LU ārlietu vadītāja Alīne Gržibovska.

Kopš 2003./2004. akad.gada stipendijas saņēmis 101 stipendiāts. Stipendijas piešķir jaunajiem līderiem, maģistrantūras un doktorantūras studentiem, kuri pievērsušies pētniecībai humanitārajās un sociālajās zinības. Šobrīd doktorantiem piešķir 3500 dolāru, bet maģistrantiem 1500 dolāru lielu stipendiju studijām un pētniecībai LU vai vizītēm uz ārzemju augstskolām.

Nippona/Tokijas fonds interesējas par stipendiātu izaugsmi, jo fonda stipendijas „Slyff” mērķis – sagatavot jaunos līderus. Kopumā LU sasniedza šis programmas pieteikuma uzdevumus: sagatavot jaunus līderus un ieguldīt ilgtspējīgā cilvēkresursu attīstībā, pārliecināta ir A. Gržibovska. No 101 stipendiāta 24 ir maģistranti, bet doktoranti – 77. No 77 doktorantiem, 49 ir jau aizstāvējuši doktora disertāciju, bet astoņi šobrīd ir doktorantūras studenti. LU par pasniedzējiem vai pētniekiem zinātniskos institūtos strādā 29 bijuši stipendiāti, savukārt citās augstskolās strādā 17 stipendiāti. Viens no stipendiātiem ir Vidzemes augstskolas rektors Gatis Krūmiņš. Par ministrijas ekspertiem strādā seši cilvēki. Citās valsts institūcijās –  muzejos, arhīvos, parlamentā vai citās institūcijās strādā 20 cilvēki, tai skaitā parlamenta deputāts, prezidenta padomnieks un Saeimas analītiskā dienesta vadītāja. Privātajā biznesā strādājošie un pašnodarbinātie ir 22 bijušie stipendiāti. No visiem stipendiātiem, pieci bija atkārtoti pieteikušies uz stipendijām, bet viens stipendiāts kļuvis par Kārļa universitātes Prāgā pasniedzēju.

Nippona fondā iekļauti vairāki fondi un viens no tiem ir Tokijas fonds, kurš ir izveidojis Jauno līderu „Sylff” programmas stipendiju. Iepriekš LU Nippona fonda valdes priekšsēdētājs Johei Sasakava un un Tokijas fonda direktors Takaši Suzuki Universitātē viesojās 2014. gadā un piedalījās LU un citu šīs programmas augstskolu stipendiātu forumā “World in Change: from Consumption to Sustainability, from Competition to Collaboration, from Hierarchy to Networks, from being Good to Doing Good».