Vislielākais burtu izmērs
Lielāks burtu izmērs
Burtu standarta izmērs
Foto: Toms Grīnbergs
Foto: Toms Grīnbergs
Foto: Toms Grīnbergs Foto: Toms Grīnbergs Foto: Toms Grīnbergs
AKTUĀLI! Pirmā LU absolventu tikšanās Botāniskajā dārzā aizsāk jaunu tradīciju
Sindija Iesalniece, LU Komunikācijas un inovāciju departaments
20.05.2017

Pirmo reizi vēsturē piektdien, 20 maijā, Latvijas Universitātes (LU) Botāniskajā dārzā norisinājās Absolventu diena, kurā tikās visu paaudžu un fakultāšu absolventi un kurā svinīgi tika parakstīts LU un LU Absolventu kluba (AK) līgums.

“Jūs visi esat kā dēli un meitas, kas ir atgriezušies pie sava tēva mājās, nevis kā Bībelē pliki un nabadzīgi, bet gluži otrādi, priecīgi, iedvesmas un panākumiem bagāti. Mēs esam gatavi dalīties šajos panākumu stāstos, veidot mūsu Universitāti kā šo dārzu, tālāk plaukstošu,” atklāšanas uzrunā uzsvēra LU rektors Indriķis Muižnieks.

“Pirmkārt, katrai sevi cienošai un ar tradīcijām bagātai Universitātei ir absolventu kustība, kura ir ļoti nozīmīga sastāvdaļa. Bieži vien, kad mēs runājam par rangiem un vērtējumiem Universitātēs, tieši absolventu klātbūtne un līdzdalība, arī absolventu ziedojumi ir viens no kritērijiem, kas liecina par to, kā Universitāte sadarbojas ar saviem beidzējiem. Otrkārt, ir svarīgi, lai beidzēji Universitāti mīl un vērtē. Līdzšinējā pieredze rāda, ka absolventi tiešām ir tik daudz devuši Latvijas Universitātei un Fondam,” I. Muižnieks stāstīja par absolventu nozīmi Universitātē.

Absolventu klubs līdz šim jau ir apvienojuši dažādu paaudžu absolventus, noorganizējuši vairāk nekā desmit pasākumus, savākuši 2000 eiro takas idejai, noorganizējuši domnīcu un uz LU 100 gadu jubileju vēlas noorganizēt grandiozu absolventu balli un ir gatavi izstrādāt arī LU stratēģiju, atklāja Absolventu kluba valdes priekšsēdētājs Mārtiņš Brencis.  

“Lai saliedētu absolventus mēs plānojam viņus uzrunāt ar dažādiem pasākumiem, viens no pasākumiem ir šī Absolventu diena, kurā atklājam absolventu takas ideju, mēs organizējam domnīcu un sagatavojam ceļa karti lai LU būtu izcila Universitāte, “ par Absolventu kluba plāniem stāstīja M. Brencis, “Mums ir virkne dažādu ideju, ko esam prezentējuši arī rektoram, un mēs esam apņēmušies šis idejas īstenot. Viena no idejām ir kvalitatīva studiju programmu izveide angļu valodā, gribam arī izveidot ētikas kodeksu, lai izskaustu dažāda veida plaģiātus Universitātē, gribam lai LU kļūst konkurētspējīga un lai attīstās zinātnes idejas.”

Absolventu dienā kopā ar ģimenēm, studiju biedriem un pasniedzējiem varēja baudīt vairākus muzikālos priekšnesumus – LU pūtēju orķestri, LU Fizikas un matemātikas fakultātes jaukto kori “Aura”, kā arī īpašo vakara viesi grupu “Pērkons”. Pasākuma laikā absolventiem bija iespēja klausīties pazīstamu absolventu stāstos Sarunu teltī, vērot improvizācijas teātra “Spiediens” izrādi, piedalīties LU fakultāšu demonstrējumos, ekskursijās pa Botānisko dārzu.

Svinīgā līguma parakstīšanas laikā apmeklētāji tika iepazīstināti arī ar Absolventu kluba ideju – Absolventu takas projektu. Tuvojoties Alma Mater simtgadei, AK iecerējis no absolventu ziedojumiem LU Botāniskajā dārzā uzsākt takas izveidi. Pasākuma laikā tika atklāta takas ideja un skice, ko  noformējusi māksliniece Kristīne Kārkliņa.

LU Juridiskās fakultātes absolvents, jurists Mārtiņš Bičevskis Universitātei novēl neapstāties un turpināt attīstīties: “Es novēlētu Universitātei, lai tā neapstātos ar vienu korpusu, kas izveidots Torņakalnā, ko tagad veido kā jaunu vidi. Universitāti veidot kā vienu konceptu un saprast, ka studenti ne tikai varēs radīt labāku Latviju un katrs savu dzīvi konkrētajā fakultātē, bet, ka viņi to varēs izdarīt sinerģijā, ka labākās idejas būs nevis laboratorijā, bet kopdarbā, fakultātes kopmīšu kopistabā, kur studenti sēdēs vakarā dzers tēju vai alu un sapņos par labāku nākotni,” akcentē M. Bičevskis. ”Un tāpēc es novēlu Universitātei ne tikai radīt pašai savu konceptu, bet spēt sadarboties arī ar citām labākajām Latvijas augstskolām, lai būtu pēc iespējas vairāk tādu vietu, kur studenti sanāktu kopā un domātu par labāku savu dzīvi un labāku Latviju, tad mēs tiešam daudz vairāk izdarīsim.”

Juridiskās fakultātes absolvente Inese Strelča, kura šobrīd strādā Rīgas apgabaltiesā stāsta, ka iegūtā izglītība LU ir palīdzējusi sasniegt viņas mērķus: ”Es jau 8. klasē zināju par ko es vēlos kļūt - juristi. Universitātei novēlu saglabāt savas pozīcijas, kā labākajai Latvijas Universitātei, iesaku pieņemt vairāk pasniedzējus, arī no citām valstīm, lai uzzinātu par ārvalstu pieredzi, ieviestu ES tiesības.”

LU Pedagoģijas, psiholoģijas un mākslas fakultātes absolvente un kādreizējā LU Botāniskā dārza darbiniece Ilze Akmene vēl: “Kā vecais students un darbinieks varu vēlēt Universitātei izaugsmi, lai reitingu tabulā, kurā mēs šobrīd atrodamies, mēs tikai augtu un būtu arvien tuvāk tām pirmajām vietām. Un es domāju, ka ar pašreizējo rektoru un nākamajiem, kas būs, tālākajā nākotnē, LU to noteikti sasniegs.”

Pasākumu apmeklēja dažādu paaudžu un dažādu fakultāšu absolventi, tikās arī ar saviem bijušajiem pasniedzējiem un kopā atcerējās studiju gadus. 

Absolventu tikšanās turpmāk paredzētas katru gadu.