Sestdien, 5. janvārī, Latvijas Universitātes (LU) basketbola komanda aizvadīja pirmo spēli 2019. gadā Latvijas - Igaunijas apvienotajā basketbola līgā, savā laukumā uzņemot BK Ventspils vienību. Diemžēl arī šoreiz studentiem neizdevās pārspēt titulētos pretiniekus, piekāpjoties ar rezultātu 61:89. Rezultatīvākais spēlētājs LU rindās bija Linards Jaunzems ar 23 punktiem.

Spēles rezultātu atklāja Rendijs Feikners, kam sekoja trīs pēc kārtas gūti punkti pretinieku izpildījumā (2:3). Linardam Jaunzemam ar abiem sekmīgajiem soda metieniem izdevās atgūt pārsvaru studentiem, kam sekoja ventspilnieka Ronalda Zaķa divi punkti ar sodi (4:6). Jaunzems vēlreiz atkārtoja iespēto no soda metienu līnijas, panākot līdzsvaru uz tablo (6:6), taču BK Ventspils atbildēja ar septiņiem punktiem pēc kārtas (6:13). Līdz pirmās ceturtdaļas beigām viesu pārsvars bija pieaudzis jau līdz 12 punktiem (12:24).

Otrajā ceturtdaļā pirmais ar precīzu metienu izcēlās Renārs Birkāns, uz ko gan ar diviem gūtiem punktiem un realizētu tiem sekojošu soda metienu pretinieku rindās atbildēja Rihards Lomažs (14:27). Gustavs Kampuss un Edvards Mežulis LU deficītu nedaudz padeldēja, gūstot savai komandai piecus punktus pēc kārtas (19:27). Vienības turpināja apmainīties veiksmīgiem uzbrukumiem, rezultāta starpībai saglabājoties ap desmit punktiem, taču otrā puslaika izskaņa nedaudz veiksmīgāka atkal izvērtās BK Ventspils, komandām pārtraukumā dodoties, kad tablo vēstīja par 29:45.

Trešās ceturtdaļas ievads izvērtās rezultatīvs abās laukuma pusēs, komandām apmainoties precīziem metieniem. Tuvojoties ceturkšņa beigām, ventspilniekiem izdevās astoņu bezatbildes punktu izrāviens, kas tiem deva jau +23 (37:60). Jānis Gertners ātri četrus punktus atspēlēja, tam sekoja vēl divi punkti Aivja Lēmaņa kontā (43:60), taču noslēdzošās divas attiecīgā spēles nogriežņa minūtes bumbu precīzi grozā prata raidīt tikai BK Ventspils basketbolisti, to noslēdzot ar rezultātu 43:69.

Noslēdzošajā spēles ceturtdaļā laukumā varēja vērot gana aizraujošu basketbolu, komandām esot teju vienlīdz precīzām abos tā galos. Tomēr cīņas liktenis bija izšķirts jau līdz tam, un Latvijas Universitātes komandai nācās piekāpties titulētajiem pretiniekiem ar rezultātu 61:89.

Rezultatīvākais spēlētājs Latvijas Universitātes komandā bija tās kaptenis Linards Jaunzems, kura kontā 23 punkti un 9 izcīnītas bumbas zem groziem, savukārt 10 punktus pievienoja Renārs Birkāns (viņam arī 8 rezultatīvas piespēles).

Nākamo spēli Latvijas Universitātes basketbolisti aizvadīs jau trešdien, 9. janvārī, kad izbraukumā tiksies ar Parnu Sadam vienību. Savukārt nākamā mājas spēle gaidāma vien janvāra beigās, kad paredzēta tikšanās ar Tartu Ulikool komandu.

Latvijas Universitāte: BK Ventspils 61:89 (12:24;17:21;14:24;18:20)

Latvijas Universitāte: Jaunzems 23+9AB, Birkāns 10+8RP, Mežulis 5, Feikners 5+5AB, Žunda 5, Gertners 4, Kampuss 3, Salenieks 2, Dambenieks 2, Lēmanis 2, Arnītis, Grigaļūns.