Vislielākais burtu izmērs
Lielāks burtu izmērs
Burtu standarta izmērs
Foto: Toms Grīnbergs, Latvijas Universitātes Komunikācijas un inovāciju departaments
Foto: Toms Grīnbergs, Latvijas Universitātes Komunikācijas un inovāciju departaments

AKTUĀLI! LU Lielajā aulā atklās 41. skolēnu zinātnisko konferenci
Dace Vilka, Valsts Izglītības satura centrs
21.04.2017

9.-12.klašu skolēni, kuri veikuši pētījumu kādā no 23 zinātnes nozarēm kā: astronomija, ekonomika, filozofija, inženierzinātnes, tieslietas un citas, 21.- 23.aprīlī, Rīgā tiksies Latvijas 41. izglītojamo zinātniskajā konferencē. Konferences atklāšana notiks Latvijas Universitātes (LU) Lielajā aulā un tajā uzrunu arī teikts LU rektors Indriķis Muižnieks un izglītības un zinātnes ministrs Kārlis Šadurskis.

Valsts mēroga konference ir noslēgums skolēnu piecu reģionālo zinātnisko konferenču ciklam un vienlaikus arī labāko pētniecisko darbu prezentācijām. No vairāk nekā tūkstoš pētnieciskajiem darbiem, kuru autori pārstāv 192 vispārējās izglītības iestādes, uz valsts mēroga zinātnisko konferenci pieteica 460 pētnieciskos darbus, kurus izstrādāja 556 skolēni.

Darbi aptver visai plašu tēmu loku – sākot no ikdienā un sadzīvē aktuāliem jautājumiem kā „Cigarešu filtra ietekme uz tabakas dūmu kaitīgumu” un „Latviešu valodas pareizība vides reklāmās”, līdz pat „Dronu pielietojums 3D attēlu iegūšanā vēsturisku vērtību dokumentēšanā” un „Šungīta lietošana ūdens attīrīšanai no smagiem metāliem”.

Konferences atklāšana notiks Latvijas Universitātes Lielajā aulā 22.aprīlī plkst.10.00. Dalībniekus uzrunās izglītības un zinātnes ministrs Šadurskis un LU rektors  Muižnieks. Pēc konferences dalībnieki prezentēs savus pētnieciskos darbus zinātniskajās sekcijās LU, Latvijas Kultūras akadēmijā, Latvijas Mākslas akadēmijā, Rīgas Tehniskajā universitātē un Rīgas Stradiņa universitātē.

No 21. aprīļa labākie fizikas, ķīmijas, bioloģijas, inženierzinātņu un veselības zinātnes sekciju darbi būs aplūkojami izstādēs.

Skolēnu zinātniski pētnieciskā darbība Latvijā aktīvi notiek jau vairākus gadu desmitus. Kopš 1999.gada Latvijas skolēni piedalās Eiropas Savienības Jauno zinātnieku konkursā, kas katru gadu notiek kādā no Eiropas valstīm. Latvijas pārstāvju pētnieciskie darbi ir guvuši augstu novērtējumu ne tikai šajā prestižajā konkursā, bet arī starptautiskajās „Milset” (Starptautiskā kustība brīvā laika aktivitātēm zinātnē un tehnoloģijā) zinātnes izstādēs.

PROGRAMMA