Vislielākais burtu izmērs
Lielāks burtu izmērs
Burtu standarta izmērs
Foto: Toms Grīnbergs
Foto: Toms Grīnbergs
Foto: Toms Grīnbergs
SPORTS LU Darbinieku sporta spēlēs Personāla departamenta pārstāves kļūst par “Pūkainiem dadzīšiem”
Sintija Freimane
21.04.2017

Palicis tikai pusotrs mēnesis līdz notiks jau par tradīciju kļuvušās LU darbinieku sporta spēles. Pagājušajā gadā sporta spēlēs piedalījās 15 komandas. Pie jau sporta spēļu veterānu komandām pirmo gadu pievienojās komanda “Pūkainie dadzīši” un plāno to darīt arī šogad. Par savu pieredzi sporta spēlēs pastāstīs Lāsma Saimena (LU Personālvadības departamenta personāla speciāliste) un Astra Kravčenko (LU Personālvadības departamenta Sociālā dienesta vadītāja).  

 

Komandā “Pūkainie dadzīši” tika pārstāvēts LU Personālvadības departaments. Departamenta sportiskākā pārstāve Lāsma Saimena uzskata, ka “darbinieku sporta spēles ir tā reize gadā, kad ir iespēja ieraudzīt sejas un raksturus, kas slēpjas aiz tiem vārdiem un uzvārdiem, ar kuriem strādājam ikdienā”. LU Personālvadības departaments ir sieviešu kolektīvs, bet tā kā komandā jābūt arī stiprā dzimuma pārstāvjiem, tad skaistā dzimuma pārstāves komandā pieaicināja arī savus ģimenes locekļus, kas pēc spēļu noteikumiem ir atļauts.

Komandas nosaukums “Pūkainie dadzīši” bija visinteresantākais un amizantākais nosaukums starp visām komandām. Jautājot par to, kā radies šis nosaukums, Lāsma pastāstīja: “P
askatījāmies uz sevi spogulī un sapratām, ka esam mīļas un pūkainas pēc būtības, bet ar asumiņu, kad bez tā tiešām nevar. Esam kā dadži savas “pūkošanās” laikā – smuki, bet ar raksturu, un kā putni dadzīši – lidojam augstu, pat ja nedziedam visskaļāk.” Kā arī izrādās, ka komandas nosaukumā ietverto vārdu pirmie burti ir pārstāvētā departamenta pirmie burti.

Katru gadu sporta spēlēs ir disciplīnas, kuras paliek nemainīgas gadu garumā, bet dažas tiek mainītas, lai dalībniekiem būtu interesantāk un nebūtu vienveidības. “Pūkainajiem dadzīšiem” ļoti labi veicās precizitātes disciplīnās. Pēc rezultātiem šautriņu mešanā kopvērtējumā komanda ieguva 2. vietu un florbola metienos – 3. vietu. Astra atklāja, kur slēpās dadzīšu veiksme un prasme būt tik precīzām:
Tā kā pārstāvam Personālvadības departamentu, tas droši vien ir saistīts ar darba specifiku, jo ir svarīgi pareizi noformēt un izdrukāt gan darba līgumus, gan vienošanos par papildus darbu, gan dokumentu grozījumus, jo katra maza kļūdiņa var pārvērsties nepatīkamā pārdzīvojumā. Kļūdīties nedrīkst ne par vienu centu!” Arī Lāsma uzskata, ka panākumu atslēga bija ikdienas darbā iegūtās iemaņas: Pavisam vienkārši – ja redzam mērķi, ejam uz mērķi ar ikdienas darbā trenētu aci uz precizitāti, detaļu un kļūdu pamanīšanu, sakārtošanu un izlabošanu.”

“Pūkainie dadzīši” komandas pārstāves jau gatavojas šī gada spēlēm un stāsta, ka “brauks ar inovāciju – komandas nosaukumam, tēlam un garam pieskaņotu talismanu.”


Lāsma uzskata, ka “darbinieku sporta spēles ir pavisam noteikti ir nepieciešamas – ja ne citu iemeslu dēļ, tad tāpēc, lai arī tie Universitātes darbinieki, kas nav biologi un ģeogrāfi, kolēģu pulkā pavadītu kādu brīdi pie dabas, svaigā gaisā un sportiski radošā noskaņojumā”. Astra aicina visus LU darbiniekus nepalaist garām šo kolektīvu vienojošo pasākumu: “Izrausimies no ikdienas darba, no auditorijām, kabinetiem, būsim aktīvi līdzdalībnieki šajās sporta aktivitātēs! Kā vēsta tautas gudrība: „Veselā miesā mājo vesels gars”.”LU Darbinieku sporta spēļu nolikums/pieteikuma anketa
Komandu pieteikumu anketas gaidām līdz 22.05.2017.