Aizvadītajā nedēļas nogalē LU basketbola sistēmas komandas aizvadīja spēles gan OlyBet Latvijas - Igaunijas apvienotajā basketbola līgā, gan Latvijas Basketbola līgas 2. divīzijā. Sekmes komandām bija mainīgas - LU/BS Rīga ar 87:85 svinēja uzvaru pār RTU, savukārt Latvijas Universitāte - piekāpās Tallinas Kalev/TLU (53:66).

"Latvijas Universitāte"

Latvijas Universitātes komanda OlyBet Latvijas - Igaunijas apvienotās basketbola līgas ietvaros 25. novembrī savā laukumā uzņēma Tallinas Kalev/TLU vienību.

Spēles ievadā vadībā izvirzījās viesi, gūstot sev piecu punktu pārsvaru. Alberta Putāna tālmetiens ļāva rezultātu izlīdzināt (7:7), savukārt Arvīds Dambenieks uz brīdi ļāva studentiem iegūt arī vadību. Tomēr pirmajai ceturtdaļai punktu pielika igauņi, noslēdzot to ar rezultātu 12:15.

Otrā ceturtdaļa laukuma saimniekiem diemžēl bija ļoti mazrezultatīva, kamēr pretinieki nedomāja apstāties un savu rezultāta pārsvaru palielināja līdz 20 punktiem. Puslaika beigās LU izdevās deficītu nedaudz sadeldēt, pārtraukumā dodoties, kad tablo vēstīja par 19:36.

Kalev/TLU nedomāja apstāties arī otrā puslaika sākumā, kad tika veikts 11 punktu izrāviens (19:47). Trešās ceturtdaļas izskaņā atguvās arī laukuma saimnieki, gūstot sešus punktus pēc kārtas. Rezultāts pēc aizvadītām 30 spēles minūtēm - 31:56. Visveiksmīgākais Latvijas Universitātei bija cīņas noslēdzošais ceturksnis, kad kopumā izdevās atspēlēt 12 punktus, spēli noslēdzot ar rezultātu 53:66.

Latvijas Universitātes komandā rezultatīvākais spēlētājs bija Kārlis Žunda ar 14 gūtiem punktiem, savukārt 9 punktus pievienoja Rendijs Feikners.

Nākamo spēli LU komanda aizvadīs 5. decembrī, kad savā laukumā tikties ar VEF Rīga. Spēles sākums plkst. 20.00.

BK Latvijas Universitāte - Kalev/TLU 53:66 (12:15; 7:21; 12:20; 22:10)

Latvijas Universitāte: Žunda 14, Feiners 11, Birkāns 9, Šnipke 8, Grigaļūns 3, Arnītis 3, Putāns 3, Dambenieks 2, Lēmanis, Pinne, Salenieks.

LU/BS Rīga

23. oktobī LU/BS Rīga komanda aizvadīja LBL 2. divīzijas A grupas spēli pret RTU komandu.

Spēles pirmias puslaiks veiksmīgāk iesākās LU/BS Rīga komandai. Roberts Bērze, realizējot divus metienus, izvirzīja komandu vadībā ar 4:0. Nepilnas minūtes laikā RTU pārstāvis Mārtiņš Bērziņš realizēja atbildes trīs punktu metienu un samazināja starpību līdz vienam punktam (4:3).  Līdz otrās ceturtdaļas noslēdzošajām piecām minūtēm LU/BS Rīga komanda spēja palielināt pārsvaru līdz 11 punktiem, taču pēc neveiksmīgiem trīspunktu metieniem un neiegūtiem astoņiem punktiem, mājiniekiem izdevās samazināt rezultāta starpību līdz četriem punktiem (33:29), un LU/BS Rīgas komanda vairs nespēja noturēt lielo pārsvaru, otrajai ceturtdaļai noslēdzoties ar neizšķirtu (45:45).

Otro puslaiku aktīvi iesāka RTU komanda, precīzi realizējot soda metienus un trīspunktu metienu (47:50). Līdz pat trešās ceturtdaļas izskaņai komandas spēlēja punkts punktā, pēdējās divās tās minūtēs LU/BS Rīgas komanda spēja izrauties un noslēdza trešo ceturtdaļu ar rezultātu 68:83. Spēles pēdējā ceturtdaļā līdera lomu LU/BS Rīga komandā uzņēmās Roberts Bērze, kopumā realizējot 7 punktus no kopējiem spēles 24 punktiem. Lai gan RTU komanda centās savās mājas neatdot uzvaru viesiem, ar precīziem tālmetieniem spējot ātri sadeldēt deficītu līdz diviem punktiem, tomēr, atskanot spēles beigu signālam, LU/BS Rīga komanda svinēja uzvaru ar rezultātu 85:87.

RTU:LU/BS Rīga 85:87 (19:25;26:20;18:23;22:19).

LU/BS Rīga: Roberts Bērze 25p, Aivars Dambis 18p, Kārlis Žunda 12p, Gustavs Kārlis Kampuss 12p, Mārtiņš Sīlis 4p, Ričards Mugurēvičs 6p,Kārlis Bodrovs 4p,Rihards Aleksandrovs 2p, Kārlis Kaugars 2p.