Latvijas Universitātes (LU) basketbola komanda sestdien, 3. novembrī, viesos tikās ar BK Ventspils vienību. Lai arī lielāko spēles daļu studentiem izdevās titulētajiem pretiniekiem izrādīt gana lielu pretestību, tomēr tās noslēgumā nācās kurzemniekiem piekāpties ar rezultātu 60:78. Rezultatīvākais LU rindās bija Linards Jaunzems, kura kontā 24 punkti un 10 atlēkušās bumbas.

Spēles rezultātu atklāja mājinieki, savukārt studenti atbildēja ar četriem punktiem pēc kārtas (4:2). BK Ventspils realizēja tālmetienu, atgūstot vadību, bet Kārlis Žunda bija precīzs no tālas distances arī otrajā laukuma galā (7:5). Sekoja kurzemnieku sešu bezatbildes punktu sērija, taču vēl viens trejacis LU izpildījumā ļāva deficītu sadeldēt līdz minimumam (10:11). Ceturkšņa beigas atkal nedaudz sekmīgākas ventspilniekiem, to noslēdzot ar rezultātu 14:18.

Otrās ceturtdaļas ievadā laukumā sekmīgāk darbojās BK Ventspils, kuru pārsvars pieauga jau līdz deviņiem punktiem (18:27). Studenti trīs punktus atguva, taču drīz vien mājiniekiem izdevās rezultāta starpību palielināt līdz divciparu skaitlim (21:32). Sekoja vēl pieci punkti pēc kārtas Latvijas Universitātei (26:32), bet puslaika galotne atkal pretinieku zīmē – pārtraukumā komandas devās, kad tablo vēstīja par 27:40.

Trešo ceturtdaļu laukuma saimnieki iesāka ar sava pārsvara palielināšanu līdz 20 punktiem (30:50). LU prata uzreiz atspēlēt desmit punktus (40:50), bet, tuvojoties ceturtdaļas beigām, rezultāta starpība tika samazināta vairs tikai līdz astoņiem punktiem (49:57). Rezultāts pēc 30 nospēlētām minūtēm – 51:63.

Noslēdzošo ceturtdaļu BK Ventspils sāka ar septiņu punktu izrāvienu (51:70), ko noteikti ietekmēja arī fakts, ka pēc nopelnītas ceturtās piezīmes uz rezervistu soliņa tika nosēdināts Latvijas Universitātes komandas līderis Linards Jaunzems. Lai mainītu spēles gaitu, bija jāveic kāds nopietns lūzums, taču tas studentiem tā arī vairs neizdevās, piedzīvojot zaudējumu ar rezultātu 60:78.

Līdera lomu laukumā studentiem uzņēmās komandas pieredzējušākais spēlētājs Linards Jaunzems, kuram double-double jeb 24 gūti punkti un 10 atlēkušās bumbas, savukārt 18 punktus pievienoja Renārs Birkāns.

Nākamo spēli Latvijas Universitātes komanda aizvadīs Lāčplēša dienā, 11. novembrī, kad Elektrum Olimpiskajā centrā uzņems BK Ogre basketbolistus. Spēles sākums plkst. 17.30.

BK Ventspils - BK Latvijas Universitāte 78:60 (18:14, 22:13, 23:24, 15:9)
LU: Jaunzems 24+10AB, Birkāns 18, Mežulis 6, Dambenieks 4, Žunda 3, Gertners 2, Putāns 2, Lēmanis 1, Feikners, Šnipke, Arnītis, Pinne.