Vislielākais burtu izmērs
Lielāks burtu izmērs
Burtu standarta izmērs
Šovakar LU Vēstures un filozofijas fakultātē varēs uzzināt par seno Kurzemi un tās hercogienēm

15.03.2017

Šodien plkst. 18.00 Latvijas Universitātes Vēstures un filozofijas fakultātē, 510. auditorijā (Aspazijas bulvārī 5, Rīgā) notiks zinātniskais vakars „Kurzemes hercogienes laikmetu griežos”, kurā varēs uzzināt par seno Kurzemi un tās hercogieņu dzīvi.

Zinātniskajā vakarā piedalīsies divi referenti: Latvijas Universitātes Latvijas vēstures institūta vadošā pētniece Dr. Mārīte Jakovļeva ar prezentāciju „Sievietes tronī: pirmās trīs Kurzemes un Zemgales hercogienes” un Greifsvaldes Viduslaiku centra biedrs Dr. Ralfs Gunars Verlihs (Ralf-Gunnar Werlich) ar vieslekciju „Ko izvēlējās uzsvērt pirmās trīs Kurzemes hercogienes – viņu ģerboņi un to vēsture”.

Vakara laikā tiks aplūkoti pirmo trīs Kurzemes un Zemgales hercogieņu Annas, Elizabetes Magdalēnas un Sofijas dzīvesstāsti - viņu attieksme pret ģimeni, intereses un politiskās aktivitātes. Dr. Jakovļeva stāstīs par Ketleru dinastijas pamatiem, bet Dr. Ralfs Gunars Verlihs parādīs un izklāstīs ģerboņu uzbūvi un sniegs ieskatu noteiktu ģerboņa detaļu vēsturē.

Zinātniskais vakars notiks vācu un latviešu valodā. Dalība bez maksas.

Plašāka informācija pieejama mājaslapā www.hochschulkontor.lv vai sociālajos portālos „facebook” un „twitter”. 

Pasākumu organizē Baltijas-Vācijas Augstskolu birojs. Atsauce uz organizatoru ir obligāta.

 

Ieva Pranka, vadītāja

Baltijas-Vācijas augstskolu birojs

Tālr. 67 28 60 33

E-pasts: hochschulkontor@lu.lv