Vislielākais burtu izmērs
Lielāks burtu izmērs
Burtu standarta izmērs

AKTUĀLI! Latvijas Universitātes Zinātnes kafejnīcā diskutēs par zinātnisko publikāciju procesu
Gita Rozenberga, LU Bibliotēkas galvenā bibliotekāre
27.10.2016

27. oktobrī plkst. 18.00 pasākumu ciklā "LU Zinātnes kafejnīca" (Raiņa bulvārī 19, Latvijas Universitātes (LU) kafejnīcā) norisināsies Jura Šteinberga vadītā diskusija "Zinātnisko publikāciju aizkulises: Kā radās zinātniskā publikācija? Ko no tām iegūst sabiedrība? Kā veicināt savu zinātnisko sasniegumu atpazīstamību?”

Pasākumu cikla "Zinātnes kafejnīca"  27. oktobra diskusija būs par zinātniskajām publikācijām. Diskusijas dalībnieki apspriedīs šādus jautājumus:

* publicēt vai nepublicēt pētniecības rezultātus;

* kur un kā publicēt zinātniskos rakstus;

* kas veicina un kas kavē zinātnisko rakstu publicēšanu;

* vai ir nepieciešama vienota zinātniskās institūcijas pētniecības rezultātu publicēšanas politika;

* vai var sabalansēt sabiedrības, zinātnieka un zinātniskās institūcijas intereses?

“Lai arī ir tiešsaistes revolūcija, zinātniska publikācija paliks kā komunikācijas līdzeklis pārskatāmā nākotnē, bet tā neizbēgami attīstīsies, reaģējot uz zinātnes vajadzībām un jauno tehnoloģiju iespējām.” *

Diskusijas ievadā LU prorektors eksakto, dzīvības un medicīnas zinātņu jomā, daudzu zinātnisko publikāciju autors, profesors Dr.geol. Valdis Segliņš pastāstīs par publikācijām no zinātniskas institūcijas skatupunkta un paudīs viedokli par to, kāpēc akadēmiskajai un zinātniskajai iestādei nepieciešama kopēja pētniecisko darbu publiskošanas koncepcija/politika? Savukārt privātā bezpeļņas pētnieciskā institūta “Baltic Studies Centre” pētniece Dr.sc.soc. Anda Ādamsone-Fiskoviča sniegs ieskatu akadēmisko publikāciju veidošanās vēsturē un par to lomu sabiedrības informēšanā. Par aktualitātēm zinātnisko publikāciju atvērtās piekļuves veicināšanā, tostarp par atklāto recenzēšanu (Open Peer Review), pastāstīs Nacionālā atvērtās piekļuves dienesta Latvijā pārstāve Gita Rozenberga.

Zinātnisko izdevumu redaktorus pārstāvēs LU Filozofijas un socioloģijas institūta izdevuma “Reliģiski-filozofiski raksti” galvenā redaktore Dr. phil. Solveiga Krūmiņa-Koņkova, kura dalīsies ar savu pieredzi zinātniskā žurnāla izdošanā. Par to, kā jaunajiem zinātniekiem veicas iekļaušanās zinātnes sabiedrībā, pastāstīs bijušais Latvijas Jauno zinātnieku apvienības valdes priekšsēdētājs, profesors Dr.sc.ing. Egils Stalidzāns, kurš ir guvis labus panākumus zinātnisko rezultātu publiskošanā.

"Zinātnes kafejnīcas" mērķis ir raisīt brīvu diskusiju neformālā vidē par sabiedrību interesējošiem zinātnes jautājumiem. Tā ir iespēja tikties ar attiecīgās jomas ekspertiem un uzdot viņiem jebkuru interesējošu jautājumu, kā arī noskaidrot līdz šim neizprasto par kādu konkrētu zinātnes jomu vai procesu, šoreiz -  par zinātniskās pētniecības rezultātu publicēšanu.

Kafejnīca atvērta uzreiz pēc plkst. 18.00. Pirmajiem 50 dalībniekiem glāze sulas par brīvu.

Laipni aicināti apmeklēt "Zinātnes kafejnīcas" pasākumu! Tas ir bezmaksas.

Pasākums tiešraidē būs skatāms LU portālā: www.lu.lv/tiesraide 

* Papildu informācija par diskusijas tematu.