Vislielākais burtu izmērs
Lielāks burtu izmērs
Burtu standarta izmērs

Notiks bezpilota lidaparātiem veltīts Zinātnes kafejnīcas pasākums (tiešraide)
Ligita Liepiņa
12.11.2015

Ceturtdien, 12.novembrī, plkst. 18.00 Latvijas Universitātes kafejnīcā Raiņa bulvārī 19 tiek organizēts bezpilota lidaparātiem veltīts Zinātnes kafejnīcas pasākums „Droni”. Pasākums tiešraidē būs skatāms LU portālā.

Pirmais bezpilota lidaparāts bija Arčibalda Lova 1916. gadā konstruētais "gaisa mērķis”. Virkne distances vadības lidmašīnu tika uzbūvētas vēlāk – Otrā pasaules kara laikā un pēc tā. Visvairāk to uzbūvēja „tehnoloģiju sacensībās” Otrā pasaules kara laikā. Lidaparātiem bija dubulta misija: apmācīt pretgaisa ieroču apkalpes un piedalīties uzlidojumos ienaidnieka pozīcijām.

UAV Factory Jelgavā izgatavotā bezpilota lidmašīna «Penguin B» uzstādījusi jaunu pasaules rekordu par ilgāko lidojumu mini klases bezpilota lidaparātam, lidojot 54 stundas un 27 minūtes. AirDog pasaules lielākajā tehnoloģiju un inovāciju izstādē CES 2015 atzīts par labāko robotu un ieguvis otro vietu Best of CES Awards 2015 balsojumā. Savukārt Latvijas Tirdzniecības un rūpniecības kamera Eksporta dienu laikā SIA Helico Aerospace Industries radītajam AirDog piešķīra Sprīdīša balvu.

Par to, kā radās droni, stāstīs LU Fizikas un matemātikas fakultātes docents Ivars Driķis. SIA "Air Studio " pārstāvis Aleksejs Vingovatovs pastāstīs par projektiem un robotu izmantošanu ne tikai lidošanai. Bet Latvijas Ģeotelpiskās informācijas aģentūras Fotogrammetrijas daļas vadītājs  Pēteris Pētersons  skaidros par bezpilota  lidmašīnu pielietojumu.

Pasākumu vadīs Dr. Juris Šteinbergs

Tiešraide

Pasākuma arhīvs