Vislielākais burtu izmērs
Lielāks burtu izmērs
Burtu standarta izmērs
Uldis Bērziņš. Foto: Ģirts Raģelis (Satori.lv)
Uldis Bērziņš. Foto: Ģirts Raģelis (Satori.lv)

Par godu dzejniekam un tulkotājam Uldim Bērziņam notiks konference "Ulža Bērziņa 99 novadi"
Rūta Šmite
05.11.2015

Par godu dzejniekam un tulkotājam Uldim Bērziņam Latvijas Universitātes Humanitāro zinātņu fakultāte rīko veltījuma konference "Ulža Bērziņa 99 novadi", kas notiks 13. novembrī plkst. 11.00 Visvalža ielā 4a, 211. auditorijā.

Uldis Bērziņš (1944) pazīstams kā latviešu dzejas poētikas reformētājs 70.-tajos gados un uzskatāms par vienu no nozīmīgākajiem mūsdienu atdzejotājiem, kurš impulsējis arī daudzus citus dzejniekus. Uldi Bērziņš tulkojis no slāvu, semītu, turku, irāņu, somugru, skandināvu, ģermāņu un citām valodām. Starp zīmīgākajiem tulkojumiem jāmin 1997.gadā izdotais skandināvu eposs “Edda”. 2011.gadā izdots U. Bērziņa tulkotais Korāns, par ko saņēmis Latvijas Literatūras gada balvas speciālbalvu.

U. Bērziņš saņēmis Baltijas Asamblejas balvu literatūrā un Triju Zvaigžņu ordeni. Saņēmis Literatūras gada balvu par grāmatas "Slavinājumi" atdzejojumu (2005), par dzejoļu krājumu "Saruna ar Pastnieku" (2009) un dzejoļu krājumu "Izšūpojušies. Bibliotēka ostmalā". Saņēmis Dzejas dienu balvu (2009) un žurnāla "Latvju Teksti" balvu (2015) atdzejas kategorijā.

Aicināti visi interesenti!

fileadmin/user_upload/lu_portal/zinas/Ulza_Berzina_99_novadi_1.doc

Tiešraide