Vislielākais burtu izmērs
Lielāks burtu izmērs
Burtu standarta izmērs
Foto: Toms Grīnbergs, LU Preses centrs
Foto: Toms Grīnbergs, LU Preses centrs

Eiropas 47. atomsistēmu konference Latvijas Universitātē pulcēs pasaules mēroga zinātniekus
LU Preses centrs
10.07.2015

No 14. līdz 17. jūlijam Latvijas Universitātē, Rīgā notiks Eiropas 47. atomsistēmu konference, kas pulcēs 170 jaunus un pieredzējušus atomfiziķus no 26 pasaules valstīm. Konference apliecina Latvijas Universitātes iesaisti augsta līmeņa pasaules pētniecības un sadarbības procesos atomfizikas jomā.

Tiks apskatīti jaunākie virzieni fundamentālajā atomu un molekulu fizikā, auksto atomu un kvantu gāzu izpētē, atomu un jonu fotofizikā, kvantu optikā, augstas izšķirtspējas spektroskopijā un molekulārajā fizikā, astrofizikā, sensoru izpētē, plazmas fizikā, mezoskopisko kvantu sistēmu jomā un citās zinātnes apakšnozarēs.

Pasākumu atklās Eiropas Fizikas biedrības atbalstītais viesis, emeritētais profesors Sers Maikls Berijs (Michael Berry) no Bristoles Universitātes Apvienotajā Karalistē, konferences gaitā uzstāsies profesori Daniels Blohs (Daniel Bloch) no Francijas Nacionālā zinātniskās pētniecības centra Lāzerfizikas laboratorijas un Parīzes Universitātes, Dmitrijs Budkers (Dmitry Budker) no Bērklijas Universitātes Kalifornijā, ASV un Helmholca institūta Maincā, Vācijā, Mihails Kozlovs (Mikhail Kozlov) no Pēterburgas Kodolfizikas institūta Krievijā, Frančeska Ferlaino (Francesca Ferlaino) no Insbrukas universitātes Eksperimentālās fizikas institūta Austrijā, Sabrina Maniskalko (Sabrina Maniscalco) no Turku universitātes Somijā, Roberts Mošžiņskis (Robert Moszynski) no Varšavas Universitātes Ķīmijas fakultātes Polijā, Žans Mišels Reimonds (Jean-Michel Raimond) no Kastlera Brosela laboratorijas un Pjēra un Marijas Kirī universitātes Parīzē, Francijā, Marianna Safronova (Marianna Safronova) no Delaveras universitātes ASV, Tobiass Šatzs (Tobias Schaetz) no Alberta Ludviga universitātes Freiburgā, Vācijā, Marks Saimons (Marc Simon) no Francijas Nacionālā zinātniskās pētniecības centra un Pjēra un Marijas Kirī universitātes Parīzē, Francijā, Stefans Šlemmers (Stephan Schlemmer) no Ķelnes Universitātes Fizikas institūta Vācijā, Jarons Zilberbergs (Yaron Silberberg) no Veicmana Zinātņu institūta Izraēlā, Džiljermo Tino (Guglielmo M. Tino) no Florences universitātes Itālijā un Eiropas Nelineārās spektroskopijas laboratorijas, kā arī Stefans Villičs (Stefan Willitsch) no Bāzeles Universitātes Šveicē – Eiropas Fizikas žurnāla (The European Physical Journal) īpašais viesis.

Konferences laikā LU galvenajā ēkā Raiņa bulvārī 19 būs apskatāmas arī ekspozīcijas, kuras piedāvā nozares lielākie uzņēmumi un izdevniecības – vairāki no konferences atbalstītājiem: Toptica Photonics, Moglabs, MenloSysyems, Andor, Thorlabs, IOP Publishing, European Physical Journal.

Par Eiropas 47. atomsistēmu konferenci (The 47th Conference of the European Group on Atomic Systems - EGAS)

Eiropas Atomsistēmu konference jeb EGAS ir ikgadējs augsta līmeņa zinātnisks pasākums Eiropā, kuru organizē Eiropas fizikas biedrības nodaļa – Atomsistēmu grupa (vairāk informācijas - www.eps-egas.org/), veicinot zinātnisko diskusiju un pētniecību atomu, molekulu un optiskajā fizikā, stiprinot kontaktus zinātnieku starpā, atbalstot sadarbību un zinātnieku apmaiņu starp dažādām pētniecības institūcijām kā Eiropā, tā visā pasaulē. EGAS darbību vada valde, kuras sastāvā ir plaši pazīstami zinātnieki, tai skaitā Latvijas Universitātes profesors Mārcis Auziņš.

Jaunākā informācija par konferenci