Vislielākais burtu izmērs
Lielāks burtu izmērs
Burtu standarta izmērs
Notiek Latvijas prezidentūrai Eiropas Savienības Padomē veltīta starptautiska konference
LU Preses centrs
12.06.2015

Latvijas Universitātē no 11. līdz 13. jūnijam notiek starptautiskā konference „Eiropas integrācija un Baltijas jūras reģions: dažādība un perspektīvas – 2015”, kas veltīta Latvijas prezidentūrai Eiropas Savienības Padomē. Konferenci organizē vairākas Latvijas Universitātes doktorantūras skolas, Baltijas jūras reģiona universitāšu sadarbības tīkls, Eiropas Savienības kopienu studiju asociācija un VPP EKOSOC-LV.

Konference pulcē vadošos Baltijas jūras reģiona pētniekus demogrāfijā, vēsturē, ekonomikā, politikā, komunikācijas zinātnē, teoloģijā, vadības zinātnē. Tās mērķis ir debatēt par svarīgākajiem jautājumiem, kas attiecas uz Baltijas jūras reģiona sadarbību un pētniecību, tiks sniegts atskats uz padarīto, un diskutēts par doktorantūras skolu lomu starpdisciplināru pētījumu stiprināšanā. Rīt, 13. jūnijā, konferences dalībnieki apmeklēs topošo LU Akadēmisko centru Torņakalnā, kā arī LU Botānisko dārzu, kur varēs iepazīties ar labākajiem Eiropas fondu līdzekļu apgūšanas piemēriem.

Konferencē piedalās Latvijas Universitātes rektors Mārcis Auziņš. Rīta plenārsēdē uzstājas Eiropas Komisijas pārstāvniecības Latvijā vadītāja habilitētā ekonomikas doktore Inna Šteinbuka, akadēmiķis Juris Krūmiņš, un profesors Klauss Rozentāls (Klaus Rosenthall), kurš ir zinātņu doktors trijās dažādās nozarēs. Konferencē paredzēta doktorantūras skolu pārstāvju Tatjanas Muravskas, Valda Tēraudkalna, Jura Rozenvalda, Ērikas Šumilo un Inas Druvietes apaļā galda diskusija, kuru vadīs Latvijas Universitātes zinātņu prorektors Indriķis Muižnieks.

Darbs konferencē paredzēts desmit paralēlajās sekcijās.  

Sīkāka informācija par konferenci.