Vislielākais burtu izmērs
Lielāks burtu izmērs
Burtu standarta izmērs

Latvijas Universitātē notiks 4. maija deklarācijai veltīta starptautiska konference
Ilze Kāposta
08.05.2015

Šī gada 8. maijā plkst. 9.00 Latvijas Universitātes (LU) Lielajā aulā notiks starptautiska konference "Izšķirties par valstiskumu", kas būs veltīta 1990. gada 4. maijā pieņemtās deklarācijas "Par Latvijas Republikas neatkarības atjaunošanu" 25. gadadienai. Konferenci rīko LU Sociālo un politisko pētījumu institūts sadarbībā ar Konrāda Adenauera fondu.

Konferences uzdevums ir analizēt 4. maija deklarācijas vēsturisko nozīmi, kardinālās reformas, kas pēc Neatkarības deklarācijas pieņemšanas izmainīja Latvijas politisko, ekonomisko un sociālo realitāti. Politiķi, pētnieki un laikabiedri konferencē runās par Latvijas reformu panākumiem un kļūdām, vērtējot tās gan plašākā reģionālā, gan šodienas atziņu kontekstā.

Konferences sākuma daļā ar uzrunu uzstāsies Latvijas premjerministre Laimdota Straujuma, LU rektors prof. Mārcis Auziņš, Latvijas Tautas Frontes pirmais priekšsēdētājs Dainis Īvāns, Satversmes tiesas priekšsēdētājs Aldis Laviņš un 4. maija deklarācijas projekta autors, Eiropas Savienības Tiesas tiesnesis Egils Levits.

Tematiski konference tiks strukturēta trīs paneļdiskusijās: “4. maijs un Latvijas iekšpolitiskās izvēles”, “Tautsaimniecības reformas” un “No padomju identitātes uz eiropeisku identitāti”.

Konference būs skatāma tiešraidē LU portālā.

Sīkāka informācija:  sppi.lu.lv