Vislielākais burtu izmērs
Lielāks burtu izmērs
Burtu standarta izmērs
Aspazijas 149. dzimšanas dienai veltītajā konferencē 2014. gada 15. martā.
Aspazijas 149. dzimšanas dienai veltītajā konferencē 2014. gada 15. martā.

Ikgadējā studenšu korporāciju akadēmiskā konference Aspazijas jubilejas atcerei
Anete Bože, Studenšu Prezidiju Konventa seniore
13.03.2015

2015. gada 14. martā plkst. 11.30 Latvijas Universitātes Mazajā aulā, Raiņa bulvārī 19, Rīgā noritēs studenšu korporāciju rīkotā ikgadējā akadēmiskā konference, veltīta Aspazijas 150. dzimšanas dienai „Sieviete Latvijas kā Rietumvalsts izaugsmē”. Konferences atklāšanā piedalīsies Saeimas priekšsēdētāja Ināra Mūrniece, kā arī Latvijas Universitātes zinātņu prorektors, prof. Dr.biol. Indriķis Muižnieks. Aicinātas referēt ievērojamas studenšu korporāciju filistres un goda biedres.

Aspazija ir simbols Latvijas sieviešu akadēmiskuma izaugsmes centieniem. Kopā ar Elzu Stērsti (Dzintras goda filistri, kurai 18. martā apritētu 130 ) un A. Rūmani-Ķeniņu (Ata Ķeniņa sievu un Tālivalža Ķeniņa māti) bijušas Latvijas akadēmiski izglītoto sieviešu apvienības goda biedres un Latvijas sieviešu akadēmiskuma veicinātājas. Apvienības priekšniece Dr.philol. Milda Paļēviča (Gundegas un Līgas goda filistre), iesaistot LAISA biedru rindās arī aktīvākās studenšu korporāciju biedres, kopā ar visu studenšu korporāciju atbalstu nozīmīgi veicinājušas izpratni par akadēmiski izglītotības sievietes neatņemamu lomu Latvijas kā Rietumvalsts izaugsmē.

Iepriekš, 2014. gada 15. martā, Studenšu Prezidiju Konventa sadarbībā ar Latvijas Universitātes studenšu korporāciju „Gundega” un tās filistru biedrību rīkotajā konferencē, kas bijusi veltīta Aspazijas 149. dzimšanas dienai, piedalījās un konferencē referēja ministru prezidente Dr. oec. Laimdota Straujuma, izglītības un zinātnes ministre Dr. habil. philol. Ina Druviete un ministru prezidentes padomniece jaunatnes lietās Linda Medene.

fileadmin/user_upload/lu_portal/zinas/14.03.2015._programma.pdf