Vislielākais burtu izmērs
Lielāks burtu izmērs
Burtu standarta izmērs

Zinātnes kafejnīcas pasākumā pievērsīsies pētījumiem par Latviju
LU Preses centrs
13.02.2015

Ceturtdien, 19. februārī, plkst. 18.00 Latvijas Universitātes kafejnīcā notiks Zinātnes kafejnīcas pasākums, kurā jaunie zinātnieki stāstīs par saviem pētījumiem par Latviju.

Katru gadu doktora grādus iegūst vairāk nekā simts jauno zinātnieku. Liela daļa pētījumu ir par mūsu valstī notiekošajiem procesiem, dabu un cilvēkiem. Pasākumā piedalīsies un par saviem pētījumiem stāstīs vairāki jaunie zinātnieki.

Līva Brice ir pētījusi un pastāstīs par Latvijas interneta lietotāja digitālo dzīves stāstu. Marija Semjonova pievērsusies autobiogrāfiskuma žanriskajām formām Latvijas un Somijas sieviešu prozā 20. gadsimtā. Savukārt Līga Zariņa pēta krama darba rīkus un to formu simetriju no matemātiķa redzes leņķa. Jānis Karušs stāstīs par radiolokācijas metodes izmantošanu purvu nogulumu pētījumos. Inese Latkovska pēta Latvijas upju hidroloģiskā režīma sezonālās un ilgtermiņa izmaiņas. Aldis Bulis stāstīs par Latvijas ražojošo uzņēmumu konkurētspējas uzlabošanu Ķīnas tirgū. Jāņa Kubiļa darba tēma ir „Latvijas deliktu tiesību modernizācijas galvenie virzieni”.

Pasākumu vadīs Dr. Juris Šteinbergs.

"Zinātnes kafejnīcas" mērķis ir raisīt brīvu diskusiju neformālā vidē par sabiedrību interesējošiem zinātnes jautājumiem. Tā ir iespēja tikties ar attiecīgās jomas ekspertiem un uzdot viņiem jebkuru interesējošu jautājumu un noskaidrot līdz šim neizprasto par kādu konkrētu zinātnes jomu, šoreiz, par to ko esam izpētījuši un uzzinājuši par Latviju.