Vislielākais burtu izmērs
Lielāks burtu izmērs
Burtu standarta izmērs

Latvijas Universitātes Teoloģijas fakultāte atzīmēs 95 gadu dibināšanas jubileju
Dr. teol. Ilze Jansone
02.02.2015

2015. gada 4. februārī aprit 95 gadi, kopš dibināta Latvijas Universitātes Teoloģijas fakultāte (LU TF), un šogad šim notikumam veltīts arī ikgadējais pasākumu cikls Februāris – Teoloģijas mēnesis.

9. februārī kopā ar LU Fondu tiks iesākts Teoloģijas mēnesis un atklāta fakultātes studentu – mecenātu stipendiju saņēmēju - prezentācijas plakātu izstāde (LU TF telpās). 11. februārī plkst. 11.00 ikviens interesents un diskutētgribētājs laipni gaidīts LU 73. zinātniskās konferences TF sekcijā „Teoloģijas fakultātes ceļš”, kurā TF mācībspēki prezentēs savus pētījumus par fakultātes vēsturi. Tiks analizēta praktiskās teoloģijas loma TF studiju programmās, klausītāji varēs vairāk uzzināt par TF mācībspēka Paula Žibeika dzīves un darba gaitām, sievietēm, kas darbojušās TF; tāpat atsevišķs pētījums veltīts teoloģijas, reliģijpētniecības un kultūrvēstures žurnāla „Ceļš” 80 gadu jubilejai (norises vieta: Raiņa bulvārī 19, 161. telpā). Tiešraide. Savukārt plkst. 13.00 konferences darbā būs pārtraukums, jo LU Mazajā aulā notiks ikgadējais jubilejas dievkalpojums, kurā piedalīsies LU TF mācībspēki un studenti. Tiešraide. Pēc dievkalpojuma baudīsim 95 gadu dzimšanas dienas kliņģeri un tasi kafijas LU TF telpās, lai vēlāk atgrieztos pie darba konferences sēdē. Tiešraide. 12. februārī plkst. 10.00 zinātniskā konference turpināsies ar Zinātnes un reliģijas dialoga grupas priekšlasījumiem par tēmu „Mākslīgais intelekts reliģijas un zinātnes dialoga kontekstā”. Šajā sēdē tiks aplūkotas tādas tēmas kā mākslīgais intelekts un apziņa, mākslīgais intelekts un/kā Dievs, analizēts LU TF bijušā mācībspēka J. Tamberga ieguldījums reliģijas un zinātnes dialoga grupas veidošanā u. c. Tiešraide.

18. februārī plkst. 14.00 LU Raiņa bulvāra bibliotēkā tiks atklāta grāmatu izstāde, kas veltīta LU TF mācībspēku zinātniskajām publikācijām. Pēc tam Klusajā lasītavā ikviens interesents aicināts piedalīties sarunā, kuras tēma ir „Teksts un reliģija”. Ar dzejnieku Uldi Bērziņu sarunāsies LU TF docents, mācītājs Juris Cālītis.

20. februārī plkst. 15.00 visi LU TF studenti, absolventi un draugi tiks mīļi gaidīti Radošuma dienas neformālajā atmosfērā, kur būs iespēja baudīt TF studentu, darbinieku un absolventu dažādo talantu izpausmes. Tajā piedalīsies ne vien pašreizējie TF studenti un mācībspēki, bet arī absolventi - dzejnieki Didzis Meļķis, Toms Treibergs un Rudīte Losāne, rakstnieki Nils Sakss un Lilija Berzinska un daudzi citi.

Savukārt 25. februārī plkst. 17.00 diskutēsim par vēstures doktora Gundara Ceipes grāmatu „Dieva tautas dzimšana. Latvieši” (LU Akadēmiskais apgāds, 2014). Diskusijā piedalīsies grāmatas autors, LU TF dekāns Ralfs Kokins, vēstures doktors Mārtiņš Mintaurs un LU TF doktorants Rinalds Gulbis.

Pasākumu ciklu noslēgs simpozijs „Teoloģijas fakultātes ceļš”, kurā atskatīsimies uz satraucošo LU TF atjaunošanas laiku un uzklausīsim, kas par to stāstāms LU bijušajiem rektoriem un LU TF bijušajiem mācībspēkiem.

LU TF apaļās dzimšanas dienas svinībām veltītajos pasākumos laipni lūgti piedalīties visi interesenti. Sīkāka informācija mājaslapās: www.lu.lv, www.lu.tf.lv, kā arī LU un LU TF lapās Facebook un Twitter.

Latvijas Universitātes Teoloģijas fakultāte ir 1920. gada 4. februārī darbību uzsākušās un 1940. gada 22. augustā nelikumīgi slēgtās fakultātes darba turpinātāja. Teoloģijas fakultāte ir Latvijas Universitātes akadēmiska studiju un pētniecības struktūrvienība, kas nodarbojas ar kritisku pētniecību un sagatavo akadēmiski izglītotus teologus, reliģiju pētniekus, docētājus un speciālistus ētikas jautājumos. Fakultāte nav pakļauta nevienai baznīcai, bet sadarbojas ar visām. Kā mācībspēki, tā arī studenti ir no dažādām konfesijām un reliģijām.