Svētdien Rīgas Olimpiskajā Sporta centrā noslēdzās starptautiskās studentu sporta sacensības SELL Games 2013, kurās medaļu komplekti tika sadalīti 15 sporta veidos. Kā vērienīgā sporta pasākuma kulminācija bija vīriešu basketbola turnīra fināls, kurā Latvijas Universitātes studenti ar Žani Peineru priekšgalā (39 punkti) uzveica Šauļu Universitāti 118-103.

Maču sekmīgāk iesāka Latvijas Universitāte, kas dienu iepriekš bija pārāka pār citu Lietuvas komandu Vitautas Magnus Universitāti (81-77). LU studentiem, gluži kā pusfinālā, mača ievadā sekmējās ar metieniem kā no tuvās, tā tālās distances, kā rezultātā tika iegūts pārsvars 10 punktu robežās, kas saglabājās līdz ceturtdaļas beigām 31-21. Turpinājumā leišu studenti klātesošos skatītājus, kas mērāmi vairākos simtos, priecēja ar efektīviem slam-dunk bumbas triecieniem grozā no augšas, tiesa, rezultāta izteiksmē pietuvoties neizdevās, jo LU turpināja tikpat sekmīgi. Vēl jo vairāk – aizvien regulārāk uzkrītošus protestus par teju katru tiesnešu svilpi izrādīja viss Šauļu komandas rezervistu soliņš, kā rezultātā komanda aizvien biežāk komanda izpelnījās tehniskās piezīmes. Mūsējie 2.ceturtdaļu uzvarēja ar 40-27, kopējai rezultāta starpībai sasniedzot jau 23 punktus, 71-48. Ar to gan cīņa nebeidzās – Šauļu komanda turpināja aktīvi cīnīties, lai gan emocijas pēc pārtraukuma kļuva piezemētākas. Arī Latvijas Universitātes spēle kļuva krietni vienveidīgāka, kas atspoguļojās arī ceturtdaļas gūto punktu statistikā – 20, kas ir uz pusi mazāk kā aizvadītajā ceturtdaļā. Turpretī Šauļu Universitāte guva 28 punktus un lai arī nedaudz, tomēr pavēra cerību staru uz vēl kādu intrigu šajā mačā. Lai nu kā, šoreiz tas nenotika – jau izšķirošās ceturtdaļas vidū pateicoties diviem precīziem soda metieniem komandas kapteinis Žanis Peiners guva 100 punktu un turpināja savu komandu vest pretī SELL spēļu čempiona titulam, kas, starp citu, Latvijas Universitātei būtu otrais (pirmais tika izcīnīts 2009.gadā trenera Mārtiņa Zībarta vadībā). Pašā spēles galotnē Šauļu basketbolisti uzbruka ar pāris precīziem tālmetieniem, taču tas vairs neko izšķirt nespēja, LU svinot pārliecinošu triumfu 118-103. Mūsējo rindās 39 punkti Žaņa Peinera kontā, savukārt Ingars Aizpurs atzīmējās ar 19 punktiem. Jāpiebilst, ka par agresīvo spēles gaitu runāja arī izmesto soda metienu skaits, kas abām komandām kopumā bija 91(!). Ar medaļām SELL spēles 2013 noslēdza arī mūsu dāmu komanda, kas cīņā par 3.vietu ar 58-43 uzveica Tartu Universitāti. Mūsējo rindās 19 punktus guva komandas kapteine Laura Puriņa, savukārt Lāsma Bērziņa pieplusoja 12 punktus un izcīnīja 12 atlecošās bumbas. Sieviešu konkurencē čempionu titulu ieguva Lietuvas Sporta universitāte, 2.vietā atstājot LSPA dāmas.