Vislielākais burtu izmērs
Lielāks burtu izmērs
Burtu standarta izmērs

Notiks Latvijas un Indijas sadarbībai veltīts forums
Prof. Sigma Ankrava
25.05.2015

No šā gada 28. līdz 30. maijam Rīgā risināsies Pirmais starptautiskais forums, kas veltīts Latvijas un Indijas sadarbībai zinātnes, izglītības un biznesa jomās. Tā idejas autors ir Latvijas Universitātes (LU) Indijas studiju un kultūras centrs. Forumu atbalsta Latvijas indiešu diaspora.

Foruma ietvaros notiks konferences, ko organizē Latvijas Republikas Ārlietu ministrija, LU, Biznesa augstskola Turība un četras Indijas universitātes (Dev Sanskriti Universitāte, Haiderabādas Universitāte, Madrasas Universitāte, Manipalas Universitāte). Galvenā uzmanība tiks pievērsta sabiedrības un vides mijiedarbībai, migrācijas un izglītības aktuālajām problēmām, jautājumiem, kas svarīgi Eiropas Savienības valstīm, sabiedrībai un ikvienam cilvēkam.

Pirmo reizi Latvijas zinātnes vēsturē tiks diskutēts par ājurvedu mūsdienu zinātnes kontekstā. Konferencē piedalīsies ap sešdesmit zinātnieku no Indijas, Rietumeiropas, Krievijas un Latvijas.

Foruma atklāšanā, kas notiks Ārlietu ministrijā, būs iespēja dzirdēt Oksfordas Universitātes profesores Barbaras Haris-Vaitas lekciju par Indijas pieredzi gaisa piesārņojuma problēmu risināšanā un Lēvenes Universitāte profesora Idesbalda Goderis lekciju par Indijas un indiešu skatījumu eiropiešu acīm un migrācijas problēmām.

Foruma laikā notiks apaļā galda sarunas par izglītības jautājumiem, ko organizēs LU Žana Monē centrs. Konferencē Biznesa augstskolā Turība: „Gudra, ilgtspējīga un iesaistoša Eiropa: izaicinājums attīstībai” tiks savukārt diskutēts par tiem izaugsmes faktoriem un prioritātēm, kuri integrēti Eiropas komisijas stratēģijā “Eiropa 2020”. Īpaši tūrismā, uzņēmējdarbībā, jurisprudencē un komunikācijās.

Foruma ietvaros konferences risināsies LU Mazajā aulā, LU Botāniskajā dārzā, P. Stradiņa Medicīnas vēstures muzejā un Biznesa augstskolā Turība.

fileadmin/user_upload/lu_portal/pazinojumu_dokumenti/Forum_Program_28__30_05_2014.docx