Vislielākais burtu izmērs
Lielāks burtu izmērs
Burtu standarta izmērs

Šodien plkst.17.00 akadēmiķa J. Stradiņa jubilejai veltītajā Zinātnes kafejnīcā stāstīs par idejām zinātnē
LU Preses centrs
21.11.2013

Šodien, 21. novembrī, plkst. 17.00 Latvijas Universitātes (LU) Mazajā aulā, Raiņa bulv. 19, notiks Zinātnes kafejnīcas pasākums „Abas puslodes jeb kur rodas idejas?”, kurā piedalīsies izcili dažādu paaudžu Latvijas Universitātes zinātnieki.

Zinātne neapšaubāmi ir viens no lielākajiem spēkiem, kas pāris pēdējo gadsimtu laikā spējis izmainīt cilvēku ikdienu līdz nepazīšanai. Cilvēku tiekšanās ar prāta palīdzību izzināt pasauli, radījusi neskaitāmus atklājumus, daļa no tiem varbūt radušies vairāku gadu desmitu rūpīgā darbā un neskaitāmos eksperimentos, daļa – nejaušu apstākļu sakritības rezultātā. Pārdomas par to, kur īsti rodas idejas, interese par zinātni un apkārtējo pasauli, un kā saglabāt aizrautību par noteiktu tēmu visa mūža garumā, nezaudē aktualitāti. Par šiem jautājumiem Zinātnes kafejnīcā runās akadēmiķis Jānis Stradiņš un Latvijas Universitātes rektors profesors Mārcis Auziņš. Sarunā piedalīsies arī Latvijas Universitātes Literatūras, folkloras un mākslas institūta pētnieks, literatūrzinātnieks Pauls Daija, komunikācijas pētniece Olga Procevska un Medicīnas fakultātes asociētais profesors Uga Dumpis. Šī Zinātnes kafejnīca ietilpst akadēmiķa Jāņa Stradiņa jubilejas pasākumu ciklā.

Pasākumu vadīs filozofs Artis Svece. To, kā ierasts, varēs vērot arī tiešraidē LU portālā sadaļā tiešraides. Pieejams arī iepriekšējo pasākumu video arhīvs.

Pirms Zinātnes kafejnīcas pasākuma, 19. novembrī, plkst.18.00 ieskatu izvēlētajā tēmā sniegs LU Radio NABA (93,1 FM) raidījums „Zinātnes vārdā”. Pie Jāņa Daugavieša un Aijas Fedorovas studijā viesosies Pauls Daija un Olga Procevska.

Savukārt 23. novembrī plkst. 22.00 Radio NABA klubā Nabaklab jaunām idejām bagāts koncerts, kurā uzstāsies KIRK GRIM (Somija) un DJ Klāvs Lauls.

Zinātnes kafejnīca, koncerts un raidījums „Zinātnes vārdā” ietilpst LU un projekta „RīgaPunkts” atbalstītajā pasākumu ciklā, kura mērķis ir popularizēt zinātni caur daudzveidīgām kultūras aktivitātēm, tostarp lektorijiem, koncertiem, izstādēm un radio raidījumiem. 2014.gadā, kad Rīga būs Eiropas kultūras galvaspilsēta, Zinātnes kafejnīca norisināsies programmas Rīga 2014 tematiskās līnijas „Izdzīvošanas komplekts” ietvaros.   

Zinātnes kafejnīcas mērķis ir raisīt brīvu diskusiju neformālā vidē par sabiedrību interesējošiem zinātnes jautājumiem. Tā ir iespēja tikties ar attiecīgās jomas ekspertiem, uzdot viņiem jebkuru interesējošu jautājumu un noskaidrot līdz šim neizprasto par kādu konkrētu zinātnes jomu, šoreiz, par to, kā zinātniekiem rodas idejas.