Vislielākais burtu izmērs
Lielāks burtu izmērs
Burtu standarta izmērs
Latvijas Universitātes Zinātnes kafejnīcā 14. novembrī runās par pieminekļu aizsardzību. Foto: Toms Grīnbergs, LU Preses centrs
Latvijas Universitātes Zinātnes kafejnīcā 14. novembrī runās par pieminekļu aizsardzību. Foto: Toms Grīnbergs, LU Preses centrs
Latvijas Universitātes Zinātnes kafejnīcā 14. novembrī runās par pieminekļu aizsardzību. Foto: Toms Grīnbergs, LU Preses centrs
Zinātnes kafejnīcā stāstīs par pieminekļu aizsardzību
LU Preses centrs
14.11.2013

Ceturtdien, 14. novembrī, plkst. 18.00 Latvijas Universitātes (LU) kafejnīcā notiks Zinātnes kafejnīcas pasākums, kas būs veltīts pieminekļu aizsardzības 90 gadu jubilejai.

Zinātnes kafejnīca „Pieminekļu aizsardzība” notiek par godu 90. gadadienai kopš Pieminekļu valdes dibināšanas, kuru izveidoja saskaņā ar Likumu par pieminekļu aizsardzību 1923. gadā. Kopš šī brīža Latvijā sākās institucionalizēta un valstiski organizēta pieminekļu apzināšana un pārvaldība.

Par minēto tēmu Zinātnes kafejnīcā uzstāsies Dr. Andris Šnē, LU Vēstures un filozofijas fakultātes dekāns, kurš skaidros pieminekļu aizsardzības idejas un stāstīs par praktisko aizsardzības pasākumu pirmsākumiem. Gunita Baumane, Latvijas Nacionālais vēstures muzeja foto materiālu kolekcijas galvenā glabātāja, stāstīs par Pieminekļu valdes darbību no 1920. līdz 1930. gadam, savukārt Dr. Mārtiņš Mintaurs, LU Vēstures un filozofijas fakultātes docents, runās par pieminekļu aizsardzību un tās specifiku padomju okupācijas periodā pēc Otrā pasaules kara. Par mūsdienu aktualitātēm kultūras mantojuma aizsardzībā uzstāsies Jānis Asaris, Valsts kultūras pieminekļu aizsardzības inspekcijas Rīgas reģionālās nodaļas vadītājs.

Pasākumu vadīs Dr. Juris Šteinbergs. Kā ierasts Zinātnes kafejnīcu varēs vērot arī tiešraidē LU portālā. Portālā pieejami arī iepriekšējo pasākumu videoieraksti.

Savukārt 16.novembrī plkst. 22.00 LU radio NABA klubā Nabaklab notiks Zinātnes kafejnīcai veltīts koncerts, kurā uzstāsies grupas Ghetto Girls (Krievija) un The Great Attractor (Latvija), kā arī DJ Duckee.

Zinātnes kafejnīca, raidījums „Zinātnes vārdā” un koncerts ietilpst LU un projekta „RīgaPunkts” atbalstītajā pasākumu ciklā, kura mērķis ir popularizēt zinātni caur daudzveidīgām kultūras aktivitātēm, tostarp lektorijiem, koncertiem, izstādēm un radio raidījumiem. 2014.gadā, kad Rīga būs Eiropas kultūras galvaspilsēta, Zinātnes kafejnīca norisināsies programmas Rīga 2014 tematiskās līnijas „Izdzīvošanas komplekts” ietvaros.  

Zinātnes kafejnīcas mērķis ir raisīt brīvu diskusiju neformālā vidē par sabiedrību interesējošiem zinātnes jautājumiem. Tā ir iespēja tikties ar attiecīgās jomas ekspertiem un uzdot viņiem jebkuru interesējošu jautājumu, kā arī noskaidrot līdz šim neizprasto par kādu konkrētu zinātnes jomu, šoreiz, par to, kā un kāpēc aizsargā pieminekļus. Visas kafejnīcas sākas uzreiz pēc plkst.18.00. Pirmajiem 50 dalībniekiem sulas glāze bez maksas.