Liene Stalidzāne

Sestdien, 15. oktobrī, Latvijas Universitātes (LU) sieviešu basketbola komanda aizvadīja pirmo spēli jaunajā Latvijas – Igaunijas sieviešu basketbola čempionāta sezonā, savā laukumā uzņemot Igaunijas vienību “FCR Media/Rapla”. Jau no cīņas sākumā laukumā dominēja viešņas, liekot studentēm piekāpties ar rezultātu 50:79. Rezultatīvākā LU rindās bija Liene Stalidzāne ar 14 punktiem.

Abām komandām šī bija pirmā spēle šosezon, turklāt gan latvietes, gan igaunietes, salīdzinot ar iepriekšējo gadu, piedzīvojušas būtiskas pārmaiņas. Latvijas Universitātes rindās debiju galvenās treneres statusā piedzīvoja Eva Pavlovska. Savukārt “FCR Media/Rapla” komandas galvenais treneris un vadošās spēlētājas pērn pārstāvēja Igaunijas spēcīgāko vienību “1182 Tallinn”, kas šosezon vairs nepastāv. Var prognozēt, ka pretinieču mērķi šosezon būs augsti, savukārt, kā norādīja Eva Pavlovska, LU komandu šobrīd vēl nevar uzskatīt par simtprocentīgi gatavu, tādēļ, visticamāk, studentes varēja gaidīt smagu pārbaudījumu.

Rezumē par spēli

Spēles sākums Latvijas Universitātes komandai izvērtās neveiksmīgs, ļaujot pretiniecēm cīņu iesākt ar deviņiem bezatbildes punktiem. Pirmās ceturtdaļas izskaņā Igaunijas vienības pārsvars sasniedza jau 15 punktus (5:20), taču līdz ceturkšņa beigām izdevās to nedaudz samazināt – 12:22. Diemžēl otrajā ceturtdaļā cerīgs turpinājums nesekoja, laukumā pilnībā dominējot “FCR Media Rapla” basketbolistēm, kas pārtraukumā varēja doties jau ar pamatīgu pārsvaru (16:43). Tas izrādījās arī spēles lūzuma punkts, ko otrajā puslaikā, demonstrējot labāku sniegumu, saglābt vairs neizdevās, mačā piekāpjoties ar rezultātu 50:79.

Ko saka statistika?

Pretinieču pārākums redzams arī statistiskas ailēs. Ja atlēkušajās bumbās igaunietēm neliels pārsvars (39-45), līdzīga situācija arī, apskatot metienus divu punktu vērtībā (36% LU, 43% pretiniecēm), tad krasas atšķirības vērojamas tālmetienu procentā (pretiniecēm 44%, LU – 17%)

Spēles TOP3 notikumi

1.LU komandas galvenās treneres amatā debiju piedzīvoja Eva Pavlovska. Lai arī spēles gala rezultāts studentēm nebija sekmīgs, tomēr pirmsspēles intervijā treneres solītais tika pildīts: laukumā bija vērojama cīņa līdz galam, neraugoties uz rezultāta starpību. 2.Uzlabojoties LU dāmu sniegumam laukumā, “atdzīvojās” arī meiteņu atbalstītāji, veiksmīgās situācijās nežēlojot savus aplausus un motivējot komandu. 3.Visskaļākās līdzjutēju emocijas noteikti izpelnījās Lienes Stalidzānes 3. ceturtdaļā izpildītais bloks, apstādinot vienu no pretinieču līderēm. Liene arī rezultatīvākā Latvijas Universitātes komandā ar 14 gūtiem punktiem un 5 atlēkušajām bumbām.   Latvijas Universitāte – FCR Media Rapla 50:79 (12:22; 4:21; 12:21; 22:15)
LU punktu guvējas:
Stalidzāne 14+5AB, Kruga 9, Ozola 8, Milta 6, Vīnakmene 4, Āliņa 3, Kazāka 2, Misus 2, Neilande 2, Magone, Jundase, Bruzinska. Nākamo spēli Latvijas Universitātes komanda aizvadīs 6. novembrī, kad Igaunijā viesosies pie “G4S Noorteliiga” basketbolistēm.